Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSA. Tapinas apie tai, kuriems merams gresia Jonavos vadovo likimas dėl „čekučių“...

A. Tapinas apie tai, kuriems merams gresia Jonavos vadovo likimas dėl „čekučių“ – Kas vyksta Kaune


„Sakyčiau, dar 7–8 merai tikrai turėtų labai intensyviai konsultuotis su advokatais ir galvoti, ką daryti“, – po teismo sprendimo socialdemokratui, Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui kalba visuomenininkas, iniciatyvos „Skaidrinam“ autorius Andrius Tapinas.

Po vadinamojo „čekiukų“ skandalo solidžią baudą gavęs ir trejus metus valstybės tarnyboje nebegalėsiantis dirbti M. Sinkevičius, pasak jo, tikrai adekvačios bausmės, o tai yra signalas ir kitiems valstybės biudžeto lėšomis piktnaudžiauti linkusiems politikams, įsitikinęs A. Tapinas.

Apie tolimesnę „Skaidrinam“ veiklą ir net savo paties galimą politinę karjerą visuomenininkas „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“.

Įvertino bausmės M.Sinkevičiui griežtumą

Kauno apygardos teismas Jonavos merą M. Sinkevičių turto pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, pasisavinimo. Jam skirta 12,5 tūkst. eurų bauda, ​​trejiems metams atimta galimybė dirbti valstybės tarnyboje.

Anot teisėsaugos, 2019–2023 m. laikotarpiu būdamas Jonavos rajono tarybos savivaldybės narys M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas. „Skaidrinam“ iniciatyvos autorius toks teismo sprendimas palankiai, nors jį Jonavos meras dar gali skųsti.

„Teismas labai aiškiai suformulavo argumentus, pritaikė tam tikras lengvinančias būtinas, kurias turbūt buvo logiška pritaikyti. Ponas Sinkevičius neteistas, gerai kvalifikuojamas, gerai apibūdinamas, tai natūralu, kad sušvelninta ir bausmė, ir piniginė bauda. Sumažintas ir prokuroro prašomas terminalas“, – laidoje kalbėjo A. Tapinas.

Anot jo, teismas taip esminį signalą ir kitiems politikams.

„Kad bus taip, precedentas bus toks, ir nenubaustas nė vienas vagis ir piktnaudžiautojas neliks. Ir panašu, kad teisėsauga labai rimtai žiūri ir labai ruošiasi teismo procesui, ką man yra minėjęs ir STT vadovas“, – aiškino A. Tapinas.

Visgi, visuomenininko teigimu, procesai „dar tik prasideda“ – politiniai sparčiai grąžina neaiškiais būdais pasiimtas valstybės lėšas atgal į biudžetą, tada darbai nesustoja.

„Grąžinamų pinigų srautas dabar sparčiai auga – man atrodo, mes artėjame prie 600 tūkst. eurų, grąžintų savo noru. Vien Jonavos skyrius, socdemai, man atrodo, grąžino 100 tūkst. Tai parodo, kaip ten žmonės supranta, kiek jie yra prisidirbę. Viešojo intereso prokurorai jau bando išsireikalauti 300 ar 400 tūkst. eurų, tai, žodžiu, mes artėjame prie milijono. Pusėje tarybų vyksta būtinai tyrimai, mes dar skaičiuojame, kad kokius 10–12 rajonų pateiksime, bet ir pati teisėsauga jau turi tą bendrą schemą, pagal kurią ji veikia“, – svarstė A. Tapinas.

Jis sutiko ir su tuo, kad savanoriškas pinigų grąžinimas galbūt ir sušvelnina atsakomybę, bet nuo jos vis tiek neatleidžia.

„Ir teisininkai pasisako, kad yra švelninama, ir manau, advokatai rekomenduoja politiką grąžinti tuos pinigus. M. Sinkevičiaus grąžinimas iš viso yra labai keistas, nes jis grąžino nelabai suprantamą sumą – tris kartus daugiau nei prokurorai nustatė padarytą žalą. Kiti grąžino po 10, po 15 tūkst., sudaro taikos sutartis. (…) Bet iš paskos ateina straipsniai – dokumentų klastojimas, piktnaudžiavimo tarnyba, kiti dalykai, tai čia turbūt tikrai galima tikėtis lengvinančių aplinkybių, kad bus sumažintos baudos, sutrumpintas terminas, kada nebus galima eiti renkamų ar skiriamų pareigų“, – spėjo A. Tapinas.

Paklaustas, ar visgi draudimas kelerius metus dirbti valstybės tarnyboje nėra per griežtas, akcijos „Skaidrinam“ iniciatorius svarstė, kad kartais politikams duoti laiko pamąstyti apie savo veiksmus yra labai sveika.

„Demokratija apriboja žmogų gali vogti pinigus ir vogti vištas iš parduotuvių, tai aš esu tos nuomonės, kad teismas rado sprendimą, kuris yra adekvati bausmė. Šitos lėšos buvo eikvojamos naudotis savo, kaip politiko, padėtimi, ne šiaip. Dėl to teismo priima sprendimą, kad tu šita padėtimi, privilegijomis pasinaudojo kurį laiką. Aš nemanau, kad treji ar penkeri metai yra kažkoks karjeros žlugimas. (…) Sakyčiau, tie keli metai apgalvoti, ką blogai padarei, pakeisti savo požiūrį, mėginti iš naujo įtikinti rinkėją, kad esi pasikeitęs ir pratęstas savo klaidas, yra visai sveikas dalykas“, – kalbėjo A.Tapinas.

Jis pridūrė, kad tik piniginė bauda nebūtų labai stipri drausminanti priemonė, pavyzdžiui, apie laisvės atėmimą tokiu atveju niekas net nedrįstų svarstyti.

„Mano galva teismas ir prokurorai atrado tą bausmę už šitą padarytą prasižengimą“, – pažymėjo jis.

Tiesa, nors pasigirdo paraginimų M. Sinkevičiui jau palikti Jonavos mero kėdę, kol įsigalios galutiniai teismo sprendimai, A. Tapinas abejoja, ar dabar vienas iš socialdemokratų lyderių turėtų taip skubėti – mat jį pakeisti nelabai yra kam.

„Nes dabar į pareigas ateitų vicemerė, ponia Gailienė, kuri jau yra nuteista už lažybų kortelių klastojimą prieš keliolika metų, ir dabar dar su 30 ar 20 skirtingų kortelių yra užlėkusi. Tai ten nėra ką keisti – ten visi tokie. Jonavos socialdemokratų skyrius yra visi tokie“, – konstatavo visuomenininkas. Ar A. Tapinas pats eitų į politiką? Kiek merų po M. Sinkevičiaus dar „laukia savo eilės“? Pasak A. Tapino, atkreipkite dėmesį dar tikrai yra į ką.

„Baigtinių žinių teisėsauga – jie atranda tikrai daugiau nei mes, nes jie turi ir daugiau resursų, ir daugiau priėjimo prie dokumentų, tai čia visiškai normalu. Bet iš to, kokius tyrimus mes esame padarę, mano asmeniniu vertinimu, tikrai didesnius prasižengimus negu M. Sinkevičius manipuliuodamas su čekiukais ir su svetimais pinigais yra padaręs Akmenės rajono meras V. Mitrofanovas, Birštono merė N. Dirginčienė, Marijampolės meras P. Isoda, kuris tikrai svetimas čekius iš „Neste“ degalinių, tikrai yra A. Miškinienė su 42 mokėjimo kortelėmis, Prienų rajono meras A. Vaicekauskas, buvęs Ignalinos meras J. Rasikas, kuris jau grąžino visus pinigus ir sakė, kad padarė klaidą“, – vardijo „Skaidrinam“ autorius.

Anot A. Tapino, nereikia pamiršti ir vicemerų.

„Sakyčiau, dar 7–8 merai tikrai turėtų labai intensyviai konsultuotis su advokatu ir galvoti, ką daryti. Ir yra dar 10–15 vicemerų“, – skaičiavo jis.

Tiesa, laidoje apie galimas politines ambicijas pasiteirauta ir paties A.Tapino. Nors jam jau ne vienerius metus yra lipdoma netgi būsimo Lietuvos prezidento etiketė, visuomenininkas patikino, kad artimiausiu metu jo politikoje tikrai neišvysime.

„Kolegos, galite kalbėti, ką norite, ir visi gali kalbėti, ką nori. Aš manau, kad 2029 metais tikrai bus labai daug įdomių partinių kandidatų, tikrai atsiras ir nepartinių. Manau, kad atsiras naujų veidų ir bus įdomi politinė kova. Aš savęs politikoje šiai dienai tikrai nematau. Pasakyti bet kuriame interviu, kad niekada nematau, tai aš niekada nesu sakęs žodžio „niekada“, ar tai būtų politika, ar tai būtų „Formulės-1“ lenktynininkas, ar dar kita profesija. Niekada nereikia atsakyti taip, nes šitas tada tikrai tave prisivys kažkada ateityje. Bet artimiausiu metu tikrai ne – mes labai daug veiklos, ir manau, kad „Skaidrinam“ neapsiribos Seimu ir savivalda“, – aiškino A. Tapinas.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita