Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOG. Skaistė: nauji pasiūlymai dėl NT mokesčio nekeičia jo esmės

G. Skaistė: nauji pasiūlymai dėl NT mokesčio nekeičia jo esmės • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Valdžiai diskutuojant dėl nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pertvarkos, finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad įvairūs siūlymai dėl šio mokesčio nekeičia Finansų ministerijos siūlytos esmės.

„Man atrodo pasiūlymai, kurie dabar yra pateikti, jie yra pateikti ant to paties karkaso, kuris yra pasiūlytas Finansų ministerijos. Tai reiškia, kad būtų apmokestinta ne susumuota objektų vertė, kas yra labiau prabangos mokestis, o būtent kiekvienas nekilnojamojo turto objektas“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Skaistė.

Jos teigimu, sprendimai dėl šio mokesčio gali būti priimti greičiau nei dėl kitų.

„Diskutuojant su savivalda buvo kiekvieno iš jų pasiūlymas, kad savivalda turėtų didesnę diskreciją nustatyti tarifus platesniame diapazone, tai tas pasiūlymas ir buvo padarytas Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko. Vyksta intensyvūs pokalbiai su savivaldybių asociacija, su kitomis politinėmis partijomis ir vienoks ar kitoks kompromisas gimsta“, – sakė ministrė.

„Tikimės, kad su šiuo mokesčiu galime pajudėti šiek tiek greičiau nei su kitais. (…) Manau, vienokį ar kitokį sprendimą Seimas galės priimti“, – teigė G. Skaistė.

Ji atmetė rizikas, kad savivaldybės galėtų manipuliuoti nustatant konkrečius tarifus.

Tai reiškia, kad būtų apmokestinta ne susumuota objektų vertė, kas yra labiau prabangos mokestis, o būtent kiekvienas nekilnojamojo turto objektas.

„Turime labai panašų žemės mokestį, kur irgi savivaldybės pagal nustatytus kriterijus turi gana plačias žirkles diapazono tarifų nustatyme. Matom, kad nusistatinėja visgi prie žemesnės ribos, bet ne patį žemiausią tarifą“, – sakė ministrė.

„Šiame įstatyme taip pat yra numatyti labai aiškūs kriterijai, kuriais vadovaujantis savivaldybės galėtų diferencijuoti tuos tarifus, taip pat yra nustatyti kriterijai, kuomet savivalda gali atidėti mokesčio mokėjimą, ta saugikliai yra ir praktika rodo, kad savivaldybės moka naudotis tais instrumentais“, – pridūrė ji.

Vyriausybė siūlo būstui, kurio vertė siekia 1-2 medianas (vidutinė būsto vertė konkrečioje savivaldybėje), taikyti 0,06 proc. mokesčio tarifą, o viršijus dviejų medianų vertę – 0,1 proc. Jos teigimu, pusė šalies gyventojų realiai nemokėtų mokesčio, o likusi dalis mokėtų vidutiniškai 14 eurų per metus.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė šią savaitę registravo pataisą ir siūlo keisti Vyriausybės su mokesčių reformos paketu pateiktą NT mokesčio modelį – siūloma leisti savivaldybėms pačioms nustatyti konkrečius komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo tarifus, – nuo 0,05 proc. iki 4 procentų.  

Dabar NT yra apmokestinamas progresiniu 0,5–2 proc. tarifu, tačiau tik nuo 150 tūkst. eurų vertės, o turintiesiems tris ir daugiau vaikų arba neįgalų vaiką – nuo 200 tūkst. eurų.

Galerijos


 • Interaktyvi komedija „Meno pauzė“

  Interaktyvi komedija „Meno p…


 • Komedijos „Aš gyvas“ premjera

  Komedijos „Aš gyvas“ prem…


 • Filmo „Bučiuoju, Juozas“ premjera

  Filmo „Bučiuoju, Juozas“ …


 • 581-oji karo Ukrainoje diena

  581-oji karo Ukrainoje diena…


 • „Litgrid“ pastotėjė Alytuje pristatyti pirmieji sinchroniniai kompensatoriai jungčiai su kontinentinės Europos tinklais

  „Litgrid“ pastotėjė Alyt…


 • 580-oji karo Ukrainoje diena

  580-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kauno tarpukario architektūros įtraukimo Į UNESCO paveldo sąrašą pristatymas

  Kauno tarpukario architektūro…


 • Kazlų Rūdos tvenkinyje išgaišo žuvys

  Kazlų Rūdos tvenkinyje išga…


 • 579-oji karo Ukrainoje diena

  579-oji karo Ukrainoje diena…


 • Pasaulio breiko čempione tapusios Bgirl Nicka sutikimas

  Pasaulio breiko čempione tapu…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -