Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSNuo mažumės skautavimo kelią pasirinkęs D. Beržinis – apie ypatingą darželį Kaune...

Nuo mažumės skautavimo kelią pasirinkęs D. Beržinis – apie ypatingą darželį Kaune ir skautijos prasmę

Vasario 22-ąją skautai šventė ypatingą dieną – skautų pradininko Roberto Baden-Powellio gimtadienį. Šia proga, savo patirtimi apie skautavimą dalinasi Dovydas Beržinis, kuris skautavimo kelią pasirinko 2007 metais bei jau trečius metus dirba skautiškame darželyje Kaune.

Paklausus, nuo mažumės skautavimo kelią pasirinkusio Dovydo Beržinio, ką skautams reiškia vasario 22-oji diena, jis atskleidžia, jog šią dieną gimė skautų pradininkas.

„Prieš 167 metus gimė skautijos įkūrėjas lordas Robert’as Baden-Powell’is, todėl viso pasaulio skautai švenčia šią dieną. Jis buvo Didžiosios Britanijos armijos karininkas. Skautų idėja gimė ginant strategiškai svarbią Mafekingo vietovę“, – teigia pašnekovas.

Šią dieną skautai bendrai buriasi į tradicija tapusiomis veiklomis, o prisijungti gali visi norintys, ne tik skautai.

„Vasario 22 d. visame pasaulyje skautai pasitinka tekančią saulę, susirenka kelios dešimtys ar šimtai skautų skirtinguose miestuose, miesteliuose ir sveikina skautų įkūrėją su gimtadieni, Visi kartu dainuoja dainas, žaidžia žaidimus ir leidžia laiką skautų būryje“.

Skautų darželis Kaune

Skautas D. Beržinis jau trečius metus dirba privačiame skautiškame lauko darželyje „Akelos akademija“ ir moko vaikus skautų tradicijų bei ugdo jų vertybių.

„Darželis veikia skautiškais principais, vertybėmis. Darželis įsikūrė 2021 metais pačiame Kauno centre, Trakų g. 18. Mūsų darželyje yra viena nedidelė mišraus – 2-5 metų amžiaus grupė. Dauguma auklėtojų yra skautai.

Darželyje stengiamės pastebėti vaiko unikalumą, ką mėgsta veikti, atskleisti jo gerąsias savybes, gebėtų prisiimti tam tikras lyderio savybes, kurios gali būti būdingos tokio amžiaus vaikui“, – teigė D. Beržinis.

Svarbiausios gyvenimo pamokos – nuo mažens

Anot pašnekovo, mažieji skautai nuo pirmųjų dienų mokomi saugoti gamtą, ja rūpintis. O svarbiausia – būti pavyzdžiu kitiems.

„Darželyje daug būname lauke, tyrinėjame gamtą, mokinamės rūpintis ja, kalbame apie gamtos išsaugojimą, rūšiuojame šiukšles.

Skautai rodo pavyzdį vieni kitiems, todėl vaikus mokiname, jog būtų pavyzdžiu kitiems. „Akelos akademijos“ darželyje siekiame išugdyti pasitikėjimą savimi, savo jėgomis, bendradarbiavimą, bendro tikslo siekimą“, – sakė D. Beržinis.

Ilgametė skauto patirtis

Dovydas šešerius metus savanoriškai dirbo su jaunesniais skautais nuo 2017 m. iki 2023 m., su kuriais turi daug gražių prisiminimų.

„Iššūkių buvo įvairiausių, tačiau įdomiausias, kai matydavau, jog pačioje pradžioje ateidavo vaikai nedrąsūs, kai kurie labai maištaujantys ir per kelis metus tapdavo labiau atsakingais ne vien už save, o ir kitus, imdavosi iniciatyvos, įkvėpdavo ir mokindavo aplinkinius.

Šie teigiami pokyčiai yra didžiulė dovana. Tuomet suprantu, jog tikslingas vaiko ugdymas, abipusis pasitikėjimas duoda vaisių, man tai didžiulė motyvacija, kai yra matomi akivaizdūs pokyčiai“, – pasididžiavimo neslėpė D. Beržinis.

Mokintis galima visą gyvenimą

Paklausus D. Beržinio, kodėl jis pasirinko būtent skauto kelią, jis neslepia, jog čia jis jaučia asmeninį augimą.

„Pasirinkau keliauti skautišku keliu, nes tai didžiulė gyvenimo mokykla, kur galima mokintis visą gyvenimą ar net atrasti savo pašaukimą.

Būdamas skautu jaučiu asmeninį augimą, galimybę ugdyti kitus, bendrystę, bendrų vertybių skalę, pasaulio matymą, kad esame pilietiški – man šios vertybės yra didžiulė dovana. Skautuose galiu daug ko išmokti, pasisemti geros patirties ir pats kitus įkvėpti, padrąsinti. Būnant skautuose išmokau įveikti savo baimes, susikaustymą“, – pasakojo jis.

D. Beržinio teigimu, skautija naudinga ne tik skautui, bet ir visai visuomenei, nes ugdomas patriotiškumas ir pagalba artimui.

„Skauto dar vienas priesakas yra: skautas yra naudingas visuomenei ir padeda artimui. Skautų vienas iš tikslų yra ugdyti savo patriotiškus, tėvynę mylinčius žmones, kurie dirbtų savo šalies labui, gražintų Lietuvą gerais darbais, rodytų pavyzdį kitiems.

Būti pilietišku, doru žmogumi yra stipri skauto vertybė. Skautams yra svarbi visuomenės ir valstybės ateitis“, – teigė jis.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -