Penktadienis, 19 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSRaudondvaryje Kauno rajono garbės ženklai apdovanoti iškilūs asmenys, sugiedota „Tautiška giesmė“ –...

Raudondvaryje Kauno rajono garbės ženklai apdovanoti iškilūs asmenys, sugiedota „Tautiška giesmė“ – Kas vyksta Kaune


Raudondvario dvare minint Lietuvos valstybės gimtadienį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas Garbės ženklai apdovanojo iškilius asmenis, pasižymėjusius profesinėje ir visuomeninėje veikloje. Liepos 6-ąją vainikavo lietuvių susivienijimas bendram Lietuvos himno giedojimui.

„Liepos 6-oji – tai diena, kai susitinka praeitis ir dabartis, kai prisimename laikus nuo karaliaus Mindaugo iki šių dienų, kai lenkiame galvos didvyriams ir kartoms, kuriuos sukūrė, statė ir atkurdavo valstybę. Šiandien dažniausiai norėčiau padėkoti Kauno rajono žmonėms: už gražias iniciatyvas, pilietybę ir puoselėjamas tradicijas. Už tai, kad laikmečio iššūkis pasitinkame kaip viena šeima. Toks požiūris padeda mūsų bendruomenei siekti iki rezultatų. Didžiuojuosi Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklo nominantais. Dėkoju už iškilius darbus ir krašto garsinimą“, – kalbėjo V. Makūnas.

Pirmojo lygio Kauno rajono garbės ženklas už sklandų bendradarbiavimą ekstremalios situacijos metu ir patriotinį jaunimo auklėjimą įteiktas Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadui Vytautui Žymančiui, rašoma Kauno rajono savivaldybės Facebook įraše.

Už aktyvų krepšinio puoselėjimą Lietuvoje ir veteranų krepšinio populiarinimą Kauno rajone antrojo lygio garbės ženklu apdovanotas Lietuvos krepšinio veteranų asociacijos prezidentas Algimantas Stasys Anužis.

Rimantas Lekavičius yra Kauno valstybinio muzikinio teatro projektų Kauno rajono koordinatorius. Jo iniciatyvų dėka vyko ne vienas koncertas Vilkijoje, renginys IX forto muziejaus teritorijoje, pažyminti holokausto aukų atminimą, kiti renginiai Raudondvario dvare. Už šių renginių Kauno rajono organizavimą jis įvertino antrojo lygio garbės ženklu.

Lietuvos sporto asociacijos prezidentei Joanai Bartaškienei trečiojo lygio garbės ženklas įteiktas už ilgametį moterų darbą sveikatinimo Kauno rajone.

Už ilgametį laivybos ir turizmo puoselėjimą Kauno rajone trečiojo lygio garbės ženklu apdovanotas daugiau nei 50 metų laivo kapitonu dirbantis Ignas Rimantas Mažukna. Nutiesus dviračių taką palei Nemuno, R. Mažuknų priklausantis laivas-dviračių keltas tapo svarbia jungtimi tarp abiejų Nemuno krantų. Jam veikiais laivais unikalių kaunės gamtos grožį galėjo pamatyti daugybę žmonių.

Šventinio renginio metu buvo įteikti garbės ženklai ir tiems asmenims, kurie jų užsiima anksčiau. Už socialiai atsakingą verslą ir mecenato veiklą antrojo lygio garbės ženklas įteiktas UAB ECOWOOD generaliniam direktoriui Giedriui Leliūgai. Trečiojo lygio garbės ženklu už nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimą ir sklaidą įvertinta ilgametė folkloro ansamblio „Samylų senoliai“ vadovė Gražina Gutmanienė.

Lietuvos valstybės gimtadienio iškilmėse į Paryžiaus olimpines žaidynes išlydėti Kauno rajono sportininkai: pavienių dviviečių klasėje besivaržantys irkluotojai broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai bei irkluotoja Ieva Adomavičiūtė. Olimpinius kelialapius turi daugiau sportininkų iš pakaunės, bet jie išlydėti bus vėliau.

Gimtadienį vainikavo Starkenburgo filharmonijos orkestro (Vokietija) koncertas ir 21 val. vieningai sugiedota „Tautiška giesmė“.

Vakarėjant Raudondvario dvaro rūmus sudrebino legendinė grupė „Hiperbolė“, nuo kurių įsikūrimo šiemet sukanka lygiai 50 metų.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -