Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOTEN-T tinklo projektams Lietuvoje siūloma „žalia šviesa“

TEN-T tinklo projektams Lietuvoje siūloma „žalia šviesa“

Visiems dabar ir ateityje įgyvendinamiems su europiniu transporto tinklu (TEN-T) susijusiems infrastruktūros projektams Lietuvoje siūloma suteikti ypatingos valstybinės svarbos statusą, o jų paruošiamasis etapas turėtų trukti ne ilgiau kaip ketverius metus.

Susisiekimo ministerija parengė tai numatantį įstatymo dėl transeuropinio transporto tinklo įgyvendinimo paspartinimo projektą ir siūlo greitinti procedūras, tarp jų – ir žemės paėmimą visuomenės poreikiams.

„Taip būtų sutaupyta laiko, kadangi būtų priimtas vienas teisės aktas dėl visų TEN-T Lietuvoje projektų vietoj individualių teisės aktų, kurie turi būti parengti, suderinti ir patvirtinti kiekvieno atskiro projekto atveju, ir būtų palengvintos žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros“, – rašoma projekte.

Ministerija BNS nurodė, kad įstatymo reikia spartinant magistralės „Via Baltica“, europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ bei kitus projektus.

„Rengiamas įstatymas būtinas, kad spartintume „Via Baltica“, „Rail Baltica“ ir kitus TEN-T Lietuvoje įgyvendinančius projektus, taip pat kad spėtume laiku įgyvendinti savo įsipareigojimus Europos Sąjungai ir kaimynams“, – teigiama komentare.

Rengiamas įstatymas būtinas, kad spartintume „Via Baltica“, „Rail Baltica“ ir kitus TEN-T Lietuvoje įgyvendinančius projektus.

Šiuo metu ypatingos valstybinės svarbos statusą turi į TEN-T tinklą įtrauktos magistralės „Via Baltica“ bei Vilnius–Klaipėda, taip pat europinė geležinkelio vėžė „Rail Baltica“, geležinkelis Vilnius–Klaipėda, Kauno intermodalinis terminalas, Klaipėdos uostas, Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostai.

Naujas įstatymas, kuris įsigaliotų nuo 2024-ųjų, taip pat siūlo lengvinti su TEN-T projektais susijusias procedūras ir sprendimų priėmimą, supaprastinti kai kuriuos reikalavimus, kad projektų parengimas statyboms truktų ne ilgiau kaip ketverius metus, neįskaitant galimų teisminių procesų.

„Laikotarpis skaičiuojamas nuo projekto rengėjo prašymo leisti pradėti rengti konkretizuotus projekto sprendinius iki statybą leidžiančio dokumento“, – teigiama projekte.

„Patirtis rodo, kad dažnai užtrunka parengiamieji projektų darbai, todėl reikia nustatyti aiškų ketverių metų terminą, per kurį jie turi būti parengti“, – BNS teigė ministerija.

Rugsėjį Europos Sąjungos susisiekimo ministrai Ispanijoje sutarė peržiūrėti didžiuosius Bendrijos miestus, jūrų bei oro uostus, geležinkelių terminalus ir kitus transporto mazgus jungiantį TEN-T, Lietuva siūlo jį papildyti europine geležinkelio vėže į Klaipėdą, o į „Rail Baltica“ įtraukti ir Ukrainą.

Galerijos


 • 598-oji karo Ukrainoje diena

  598-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kiemo galerijos gimtadienis

  Kiemo galerijos gimtadienis…


 • Talka VIII forte

  Talka VIII forte…


 • Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 79:74

  Eurolyga: Kauno „Žalgiris…


 • 597-oji karo Ukrainoje diena

  597-oji karo Ukrainoje diena…


 • Profesinių sąjungų protestas Vilniuje

  Profesinių sąjungų protest…


 • Festivalis „Nepatogus kinas“

  Festivalis „Nepatogus kinas…


 • 596-oji karo Ukrainoje diena

  596-oji karo Ukrainoje diena…


 • Mokytojų streikas prie Vyriausybės

  Mokytojų streikas prie Vyriau…


 • „ArtVilnius’23“ spaudos konferencija

  „ArtVilnius’23“ spaudos…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -