Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSVietoje laukinės gamtos kampelio Šilainiuose planuojama įrengti naują parką (foto)

Vietoje laukinės gamtos kampelio Šilainiuose planuojama įrengti naują parką (foto)

Kauno savivaldybė planuoja pažaboti laukinės gamtos lopinėlį Šilainiuose (teoriškai ši žalioji zona traktuojama, kaip skveras) ir jį paversti į gyventojams lengvai prieinamą erdvę.

2022 metais UAB „Plentprojektas“ paruoštame techninio darbo projekto Aiškinamajame rašte numatoma, jog žemės sklypas patenka į intensyviai naudojamų želdynų teritoriją. Ši funkcinė zona priskiriama urbanizuotų teritorijų viešosios erdvės ir bendram naudojimui pritaikytų atskirųjų želdynų teritorijoms.

Projektuojama teritorija Naujakurių g. 78B yra Šilainių seniūnijoje. Sklypo dalys ribojasi su gyvenamaisiais ir daugiabučiais namais. Taip pat ir privačiu darželio „Vila Vilaitė“.

Esama būklė

Šiuo metu parku šią vietą sunku pavadinti, labiau ji primena laukinį miškelį, kuriame matyti žmonių praminti takai, apaugę krūmynai ir medžių prieglobstis nuo lietaus ar karštos saulės vasarą.

Vos daugiau nei 3 hektarų sklype vyrauja beržai ir klevai, kiti menkaverčiai medžiai. Apstu ir krūmynų. Galima pastebėti, jog medžiai sodinti simetriškomis alėjomis, o pavieniui stovi keli dideli, išvaizdūs medžiai.

Į žaliąją zoną patekti patogiau viešuoju transportu arba pėsčiomis, nes teritorijoje nėra stovėjimo aikštelės.

Parkelis Šilainiuose / R. Tenio nuotr.

Išmindžiotus takus pakeis takelių tinklas

Projekte numatyta įrengti funkcionalų, modernų skverą, kuris darniai įsilietų į miesto dalies urbanistinę aplinką.Takai bus projektuojami pagal žmonių išmindžiotus takus, atsižvelgiant, jog šios vietos patogiausios gyventojų judėjimui. Pagrindinis takas planuojamas 2 metrų pločio, o kiti takai bus kiek siauresni, 1,5 m pločio, o ties medžių alėja siaurės iki 1,2 m pločio.

Taip pat planuojama įrengti apšvietimą, mažosios architektūros akcentus, krepšinio aikštelę, sporto įrenginius ir vaikų žaidimo aikšteles.

Visa erdvė taip pat bus pritaikyta žmonėms su negalia.

Naujoje erdvėje numatyta įrengti automatinį tualetą.

Prie jau esamos žaliosios erdvės bus pasodinti ilgamečiai gėlynai.

Naujakurių parko vizualizacija / KMS nuotr.

Stovėjimo aikštelė

Parko pasiekimas automobiliu bus užtikrintas įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę, kuri talpins 7 automobilius, o iš jų – viena vieta skirta žmonėms su negalia.

Tiesa, aikštelė nedarkys žaliosios zonos, nes bus įrengta už sklypo ribos, valstybinėje žemėje.

Projektuojamose stovėjimo aikštelėse ir privažiavimo keliuose numatyta lietaus vandenį nuvesti į esamus nuotekų tinklus.

Šalinami želdiniai

Nors projekte nenumatyta kirsti sklype augančių medžių, bus pašalinti krūmai, kurie trukdys projekto įgyvendinimui.

Parkelis Šilainiuose / R. Tenio nuotr.

Parką atidarys kitą vasarą

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, darbai šiame parke planuojami pradėti dar šį pavasarį, o užbaigti 2025 metų vasarą.

„Skveras oficialaus pavadinimo neturi. Jį gyventojai vadina įvairiai: Smėlių, Smėlio, Prūsų, Naujakurių“, – teigė R. Savickienė.

Rangos darbus vykdys UAB „Rofolis“. Naujo parko įrengimas miestui atsieis 1,12 mln. eurų.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -