Pirmadienis, 26 vasario, 2024
PradžiaVerslasA. Paulauskas tikisi, kad bus vertinamos kriminalinių procesų energetikoje pasekmės

A. Paulauskas tikisi, kad bus vertinamos kriminalinių procesų energetikoje pasekmės

Generalinė prokuratūra informavo partijos „Laisvė ir Teisingumas“ vadovybę, kad užregistravo partijos pirmininko Artūro Paulausko pareiškimą dėl viešojo intereso gynimo energetikos sektoriuje bei galimo Energetikos ministro Dainiaus Kreivio piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Kilus skandalui dėl Lietuvos jūrinio vėjo parko konkurso eigos, partijos „Laisvės ir Teisingumas“ vadovybė kreipėsi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, Generalinę prokurorę Nidą Grunskienę, Valstybės kontrolierių Mindaugą Macijauską, prašydama ištirti ir įvertinti žiniasklaidoje paskelbtus faktus.

Partijos kreipimesi pabrėžiama, kad tai, jog tokios valstybinės svarbos konkurse nedalyvavo nė viena pasaulinio masto bendrovė, verčia abejoti šios Vyriausybės deklaruojamu noru pritraukti užsienio kapitalo investuotojus. Taip surengtas konkursas kompromituoja mūsų valstybę ir kuria nepatikimos, nepotizmo persmelktos šalies įvaizdį.

Pasak A. Paulausko, nerimą kelia ir tai, kad Lietuvos energetikos rinkos dalyviai vengia viešai komentuoti šį skandalingą įvykį ir prisipažįsta, kad baiminasi sulaukti valdžios atkirčio. „Tai dar vienas įrodymas, kad mūsų valstybėje įsivyravo baimės atmosfera ir valdžios nebaudžiamumas. Tai kelia tiesioginę grėsmę šalies demokratijai“, – sako partijos pirmininkas.

Generalinei prokuratūrai pateiktame pareiškime prašoma įvertinti ir tą faktą, kad Energetikos ministerijos vadovas Dainius Kreivys turėjo deleguoti narį į konkurso komitetą, kai paties Energetikos ministro D. Kreivio įmonių turimų „Igničio“ akcijų vertė siekia 100 tūkst. eurų. Pažymėtina, jog atsižvelgiant į Energetikos ministro asmeninį suinteresuotumą bei jo asmeninius santykius su „Ignitis“ valdymo organų nariais, būtina įvertinti, ar aukščiau aptarti teisės aktų pažeidimai, vykdant konkursą, nesudaro nusikalstamos veikos – piktnaudžiavimo požymių D. Kreivio veiksmuose.

„Tikiuosi, kad Generalinė prokuratūra pagaliau pradės vertinti kriminalinių procesų tiek energetikoje, tiek visoje šalies ekonomikoje pasekmes“, – sako buvęs generalinis prokuroras A. Paulauskas.

Galerijos


 • Influencerių agentės K. Kulbušauskaitės vestuvės

  Influencerių agentės K. Kulb…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Lietuva – Latvija 63:98

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų šventinis suvažiavimas.

  Tėvynės sąjungos – Lietuvos…


 • Kauniečius į Pelėdų kalną subūrė tradicinis „Meno piknikas“

  Kauniečius į Pelėdų kaln…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Slovėnija – Italija 89:85

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • LSDP tarybos posėdis

  LSDP tarybos posėdis…


 • Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotė

  Lietuvos vyrų krepšinio rink…


 • Parodos kalnu šeštą kartą kopė

  Parodos kalnu šeštą kartą …


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: JAV – Vokietija.

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • 509-ųtų pergalės Oršos mūšyje metinių minėjimas

  509-ųtų pergalės Oršos m…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments