Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaDramos teatrasAr apsilankėte tarptautiniame edukaciniame festivalyje „Nerk į teatrą“?

Ar apsilankėte tarptautiniame edukaciniame festivalyje „Nerk į teatrą“?


14-asis tarptautinis edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“ įvyko. Pusantro mėnesio kasdien teatre girdėjome vaikų klegesį, mažų kojelių trepsėjimą, matėme smalsias akis, girdėjome diskusijų ir daug smagaus juoko. Vyko aklieji pasimatymai, kalbinome kūną per judesį, emocijas, susipažinome su iliuzija lėlių teatre, nagrinėjome teatro elementus pagal Aristotelį, mokėmės iš tautų pasakų, žaidėme jas, diskutavome, atradome, sprendėme ir keitėme pateiktas situacijas – tiek daug pažinome interaktyvaus teatro formose.

Sulaukėme svečių spektaklių iš Norvegijos – „Laivas, kuris plaukia sausuma ir jūra“ (K:13) bei „Minia“ ( Teater Leikhus), Vengrijos „Mama ir džinas“ bei „Borka“ (Kava) ir Lietuvos – „Pasistengiau“ (No Shoes), „Didžioji teleportacija į žaidimų pasaulį“ (Ugos), diskusijų spektaklis „px| prieš kryžkėlę” ( Alytaus miesto teatras).

Naujų garsinių potyrių pateikė premjera „Čiurlionio peizažai: jūra“ (rež. Milda Mičiulytė) pagal kompozitoriaus M. K. Čiurlionio muziką ir šio autoriaus bei Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės tekstus. Festivalį užbaigėme interaktyvaus spektaklio „Akys“ (idėjos autoriai Mantas Jančiauskas ir Rimantas Ribačiauskas ) bandomąja versija. Spektaklis-patirtis žiūrovų sulauks rugpjūtį, o dabar tikslinami štrichai ir detalės.

Gera prisiminti balandžio 24-ąją vykusį festivalio atidarymą – per 3 valandas teatre apsilankė 265 skirtingo amžiaus dalyviai, kurie ištyrinėjo teatro erdves ir pasinėrė į festivalio temą. Edukacijas vedė 15 lektorių iš Lietuvos ir užsienio – sulaukėme edukacijas vedančių aktorių iš skirtingų Lietuvos teatrų, kurie pasidalino savo patirtimi. Įvyko 61 eduakcinė veikla ir apsilankė 2422 dalyviai.

Festivalis tiesė ranką dalyviams su negalia. Pasikvietėme ir nuolatinius gyvenimo namų „Korys“, „Likimo draugai“ ir „Akvila“ bendruomenės narius. Festivalio rėmuose įvyko projektas „Mes taip nesitarėme“, skirtas pristatyti kurčiųjų kūrybą su „Liūdni slibinai“ ir Lietuvos kurčiųjų draugija.

Jaunimo zona masino dalyvius renginių įvairove – nuo audiovizualinių projektų iki tvarios mados dirbtuvių.

Interaktyvumas – dažnai nenuspėjamas, bet jaukus ir žadinantis vaizduotę, padedantis atpažinti situaciją, būseną, leidžiantis įsitraukti į teatro veiksmą ir jį įtakoti.

Kiekvienas besibaigiantis festivalis augina kitą. Mes jau brandiname idėjas 15-ajam „Nerk į teatrą“! Ir su nekantrumu jo laukiame. Tikime, kad pavyks nustebinti – nersime į mokslo gelmes.

NKDT informacija

The post Ar apsilankėte tarptautiniame edukaciniame festivalyje „Nerk į teatrą“? appeared first on Dramos teatras.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -