Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSArtėjant vasarai apie poilsį prie vandens: specialistai atskleidžia, kuo laivo nuoma skiriasi...

Artėjant vasarai apie poilsį prie vandens: specialistai atskleidžia, kuo laivo nuoma skiriasi nuo kruizo

Besiartinantis šiltasis sezonas verčia sukti galvą, kur praleisti atostogas? Kelionių organizatoriai atkreipia dėmesį, kad populiarumo viršūnėje besipuikuojantys kruiziniai laivai – dažnas šeimų, porų ar draugų kompanijų pasirinkimas. Tiesa, norintys intymumo ir privatumo renkasi kitą alternatyvą – laivo nuomą. Kuo skiriasi šio tipo atostogos ar kuris pasirinkimas turi daugiau privalumų?

Pernai metais atlikta gyventojų apklausa atskleidžia, kad svarbiausias atostogų atributas žmonėms – vanduo. Kelionių organizatoriai pastebi, kad sulaukiama vis daugiau užklausų apie keliones kruiziniais laivais arba privačių laivų nuomą. Nors abi atostogų alternatyvos turi panašumų, esti ir nemažai skirtumų. Pateiksime, kuo skiriasi kruizas nuo privataus laivo nuomos.

Unikalūs vaizdai

Tiek atostogos privačiame laive, tiek kelionė kruiziniu laivu garantuos unikalius potyrius. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad dėl savo dydžio kruiziniai laivai turi sustoti didesniuose ir gilesniuose uostuose. Tuo metu privačioms užsakomoms jachtoms nereikia didelių uostų. Nedideliu laivu galima pasiekti mažesnes salas, paslėptus paplūdimius, atokias vietas žūklei ar nardymui.

Privatumas

Svarbu žinoti, kad dauguma kruizinių laivų talpina per 3000 keleivių. Visi atostogautojai turi tuos pačius patogumus ir erdves. Jachtų ir laivų nuoma garantuoja privatumą. Erdvėmis dalijasi laivo įgula ir keliautojai. Keliaujant privačiai, išvengiama minios, eilių bei grūsčių.

Kaina

Laivų nuoma užsiimančios įmonės „Nautika“ atstovas Šarūnas Dėdelė sako, kad kelionė privačiu laivu gali atsieiti brangiau. Tiesa, kaina nėra didelė, jeigu palygintume, kiek tokį laivą kainuotų įsigyti.

„Prabangių laivų nuoma yra auganti visame pasaulyje. Prabangaus laivo nuomos kaina savaitei – nuo 10 iki 300 tūks. Eur ir daugiau. Renkantis laivą variacijų gali būti įvairių, taip pat, kaip ir renkantis viešbutį. Galima išsirinkti ekonominį variantą arba prabangų, kuriame bus viskas, ko trokštate“, – teigia pašnekovas.

Kelionės kruizu kaina savaitei gali prasidėti nuo 1 tūks. Eur. Kaina priklauso nuo daugelio dedamųjų – maršruto, kajutės tipo ir kelionės trukmės.

Maršrutas

Plaukiant kruiziniu laivu, maršrutas ir veiklos laive būna iš anksto suplanuotos. Kalbant apie maršruto lankstumą, pranašumo svertai užsakomųjų laivų pusėje. Laivo nuomos atveju atostogautojai turi daugiau laisvės – gali susikurti savo dienos planą: valgymo laiką, veiklas, išsilaipinimą pagal savo pačių poreikį.

Aptarnavimas

Kruiziniame laive gausite visą reikiamą aptarnavimą, kaip ir bet kokiame prabangiame viešbutyje. Privati jachta suteikia kitokią patirtį. Laivo įgula ne tik talkins maršruto sudarymo, ekskursijų sausumoje klausimais, bet ir suteiks aukščiausios klasės maitinimo bei aptarnavimo paslaugas.

Pramogos

Atostogos „ant vandens“ garantuos virtinę patirčių. Kelionę kruizu galėtume prilyginti atostogoms prabangiame viešbutyje. Čia galima rasti baseiną, sporto klubą, užsiėmimų kambarius vaikams, vakarines programas su gyvo garso koncertais. Pramogos keliaujant privačiu laivu gali skirtis. Kuo laivas brangesnis, tuo veiklų diapazonas didesnis.

„Visi laivai yra skirtingi ir labai įdomūs. Sunku suvokti, bet laive gali būti netgi sporto klubas, baseinas ar lėktuvo nusileidimo aikštelė. Tokio dydžio laive, žinoma, yra ir personalas, kuris jame gyvena, turi savo kambarius. Vieniems atostogos prabangiame laive – fantazija, kitiems – reali galimybė. Šis atostogų būdas labai pamėgtas užsienio žvaigždžių“, – sako Š. Dėdelė.

Kelionė laivu – nepaprastas potyris ir unikalus būdas pažinti trokštamą regioną. Jeigu mėgstate nuotykius, spontaniškumą, vertinate laisvę ir prabangą – privataus laivo nuoma jums geriausias pasirinkimas. Tačiau jeigu atostogų metu norite komforto ir visiško atsipalaidavimo, jus traukia naujos pažintys ir patirtys, kelionė kruizu jums tiks idealiai.

 

The post Artėjant vasarai apie poilsį prie vandens: specialistai atskleidžia, kuo laivo nuoma skiriasi nuo kruizo appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments