Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSBėgimas už laisvę

Bėgimas už laisvę

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vilkijoje vyko tradicinis „Šv. Jurgio – Vasario 16-osios“ bėgimas nuo Vilkijos Švč. Jurgio bažnyčios iki Ringovės piliakalnio.

Bėgimą prieš 7 metus inicijavo Vilkijos klebonas Linas Šipavičius. „Tai bendruomenės šventė. Jau šeštą kartą bėgame visi kartu ir ne dėl rezultato“, – tvirtino klebonas.

Įveikti penkių kilometrų trasą išdrįso didelis būrys bėgikų, tarp kurių buvo ir vicemeras Paulius Visockas su dukromis.

Pirmieji bėgikai finišą pasiekė labai greitai, vos per 20 minučių. Bėgikus pasitiko Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, vicemerė Raminta Popovienė, tarybos nariai Kęstutis Markevičius, Jonas Gurskas. Visiems bėgimo dalyviams jie įteikė kultūros centro įsteigtus atminimo medalius.

Finišavus paskutiniam bėgikui, visi šventės dalyviai prie piliakalnio sugiedojo tautišką giesmę.

„Tai bėgimas už laisvę ir taiką, jis apjungia bendruomenę. Linkiu, kad klebono širdyje gimusi idėja tęstųsi daug metų ir ši graži jūsų tradicija burtų jus draugėn. Su švente“, – su valstybės gimtadieniu sveikino vicemerė R. Popovienė.

Šventėje dalyvavo ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai, kurie supažindino su kariuomenės ginkluote, ekipuote ir kitomis jų naudojamomis priemonėmis.

O kokia gi šventė be vaišių, kurias paruošė patys vilkijiečiai: vieni išvirė šiupininę, kiti – košę, troškinį, netrūko įvairiausių saldumynų bei karštos arbatos.

Skambant dainoms dar ilgai Ringovės piliakalnio papėdėje šventės dalyviai vaišinosi, bendravo ir šildėsi prie laužo.

The post Bėgimas už laisvę appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments