Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOD. Kreivys: Lietuvos energetikos infrastruktūra yra saugi ir stiprinama

D. Kreivys: Lietuvos energetikos infrastruktūra yra saugi ir stiprinama

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Lietuvos energetikos infrastruktūra yra saugi ir stiprinama.

Taip jis kalbėjo Suomijai pranešus, kad dujotiekiui su Estija „Balticconnector“ praėjusią savaitę padaryta žala galimai susijusi su išorės veiksniais.

„Lietuvos energetikos infrastruktūra yra saugi ir esame pasirengę planus įvairiems scenarijams. Nuotėkis dujų jungtyje tarp Estijos ir Suomijos dar kartą patvirtina kritinių objektų apsaugos užtikrinimo svarbą“, – pranešime spaudai sakė D. Kreivys.

Vėliau ministras Seime žurnalistams pažymėjo, kad Lietuvoje užtikrintas ir pakankamas dujų tiekimo saugumas.

„Turime dujas pasidėję Inčukalno saugykloje, yra vamzdis – dujų jungtis su Lenkija, visą elektrą mes galime gaminti patys. (…) Šia prasme aš nematau jokių rizikų, kad Lietuvoje kažkas užges, kažkas tokio labai reikšmingo atsitiks“, – antradienį žurnalistams Seime sakė D. Kreivys.

„Manau, kad šiuo atveju Lietuva taip pat yra saugi ir kainos prasme, ir tuo, kad mes dedame dujas (į Inčukalno saugyklą – BNS) ir turime susidėlioję rezervinius krovinius grynai, jei kažkas atsitinka su mūsų tinklo saugumu, kad galėtume generuoti elektrą pas save“, – pridūrė jis.

D. Kreivys pažymėjo, jog Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo pajėgumų užtektų dujomis aprūpinti visas Baltijos šalis, todėl Lietuva Estijai būtų pasiruošusi tiekti dujas.

Ministras sakė, jog strategiškai svarbūs Lietuvos energetikos objektai, tarp jų ir Klaipėdos SGD terminalas bei elektros jungtys, nuolat susiduria su tokiomis provokacijomis, kaip jų fotografavimas ar kibernetinės atakos.

„Ypatingai karo pradžioje buvo tikrai daugybė pagauta keistų žmonių, kurie fotografavo infrastruktūrą, jie buvo perduoti mūsų specialiosioms tarnyboms. Tai negalime sakyti, kad yra ramu, visą laiką yra tam tikri bandymai tiek kibernetinio saugumo prasme – visą laiką atakoms bangomis vyksta“, – sakė D. Kreivys. 

Kiek pastaruoju metu fiksuota įtarimus sukėlusių bandymų fotografuoti šalies energetikos infrastruktūrą ir kas tai atliko, ministras nedetalizavo. 

Vėliau LRT laidai „Svarbi valanda“ ministras teigė, jog svarbius šalies energetikos objektus fotografavę sulaikyti asmenys „dažniausiai yra su rusiškomis pavardėmis“.

Pasak ministro, Lietuva nuosekliai dirba stiprindama savo energetinės infrastruktūros ir energijos tiekimo saugumą, o nuolatinis papildomų saugos priemonių diegimas yra neatsiejama energetinio saugumo užtikrinimo dalis.

Jo teigimu, kartu su Lietuvos energetikos įmonėmis Energetikos ministerija yra parengusi planą, pagal kurį energetikos objektų apsauga yra papildomai stiprinama antidroninėmis sistemomis, projektuojamos papildomos konstrukcijos, slepiančios svarbius įrenginius ar apsaugančios nuo sprogimo, kaupiamas svarbiausios įrangos rezervas. Klaipėdos SGD terminale taip pat papildomai diegiamos povandeninės dalies apsaugos priemonės.

D. Kreivys sakė, kad Lietuvos energijos tiekimo saugumas buvo užtikrintas dar prieš karo Ukrainoje pradžią, pradėjus augti įtampai jos pasienyje.

Jis taip pat teigė, kad uždarius Suomiją ir Estiją jungiantį dujotiekį, dujų tiekimas tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse ir Suomijoje išlieka ir išliks stabilus.

Suomija teigia dar tirianti, ar žala dujotiekiui buvo padaryta tyčia ir kas tai padarė.

D. Kreivys teigė, jog Lietuva nėra sulaukusi iš Suomijos pagalbos prašymo jai atliekant incidento tyrimą, tačiau teigė, jog esant poreikiui Vilnius būtų pasiruošęs padėti.

Galerijos


 • 594-oji karo Ukrainoje diena

  594-oji karo Ukrainoje diena…


 • Protestas prieš naktinių taikiklių medžioklėje įteisinimą

  Protestas prieš naktinių tai…


 • Lietuvos gyventojų sveikatos būklės pristatymas

  Lietuvos gyventojų sveikatos…


 • Filmo „Aš esu Rožytė“ premjera

  Filmo „Aš esu Rožytė“ p…


 • 593-oji karo Ukrainoje diena

  593-oji karo Ukrainoje diena…


 • 592-oji karo Ukrainoje diena

  592-oji karo Ukrainoje diena…


 • 591-oji karo Ukrainoje diena

  591-oji karo Ukrainoje diena…


 • A lyga: „Kauno Žalgiris“ – Gargždų „Banga“ 3:1

  A lyga: „Kauno Žalgiris“ …


 • 590-oji karo Ukrainoje diena

  590-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kraujo centras įsigijo du kraujobusus

  Kraujo centras įsigijo du kra…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -