Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
PradžiaAUTODėl fejerverkų prekybos ir naudojimo ribojimų Seime liko paskutinis balsavimas

Dėl fejerverkų prekybos ir naudojimo ribojimų Seime liko paskutinis balsavimas

Seimas linkęs nuo 2024 metų vidurio sugriežtinti fejerverkų prekybą ir naudojimą – taip siekiama sumažintų jų prieinamumą.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo projektui: už balsavo 90 Seimo narių, prie buvo trys, o 18 susiIaikė.  

Siūloma nuo sausio pradžios iki lapkričio pabaigos uždrausti populiariausius mažą triukšmą keliančius ir skirtus naudoti aptvertose teritorijose lauke arba vadinamuosius F2 kategorijos fejerverkus. Išimtis būtų taikoma tik tiems prekybininkams, kurie turės leidimą gaminti ir laikyti visų kategorijų pirotechnikos priemones, bet tik savose patalpose, pavyzdžiui, ginklų parduotuvėse.  

F2 kategorijos fejerverkų nebegalėtų įsigyti ir naudoti 16-17 metų jaunuoliai – tai daryti būtų galima tik nuo 18 metų. 

Taip pat siūloma apriboti nuotolinę tokių pirotechnikos priemonių, išskyrus skirtas naudoti būste, prekybą, nebent jeigu jas pristatytų licencijų turėtojai ir prieš įteikiant pirkėjui patikrintų jo amžių, supažindintų su fejerverkų naudojimo taisyklėmis. Toks draudimas galiotų ir degalinėms ar arčiau kaip 30 metrų nuo jų bei mokyklų.

Prekybininkus taip pat norima įpareigoti per policijos elektroninių paslaugų sistemą (PEPS) iki lapkričio pabaigos pranešti, kuriose platinimo vietose būtų prekiaujama F2 kategorijos fejerverkais. To nepadarius prekiauti nebūtų galima. 

Vienas pataisų iniciatorių konservatorius Andrius Vyšniauskas BNS anksčiau yra sakęs, kad visiško fejerverkų draudimo Lietuvoje negalima įvesti, nes tai prieštarautų Europos Sąjungos teisei. 

Tačiau Seimas nusiteikęs savivaldybių taryboms leisti nustatyti profesionalių fejerverkų naudojimo tvarką ir vietas – jos savo teritorijoje galės uždrausti arba riboti fejerverkų naudojimą. Būtų galima šį draudimą taikyti arba visoje savivaldybės teritorijoje, arba konkrečiose zonose tam tikrais pasirinktais laiko tarpais. 

Galerijos


 • Kauno Ąžuolynas rudenį

  Kauno Ąžuolynas rudenį…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

  LKL: Kauno „Žalgiris“ …


 • Pasakiškas ruduo Lietuvoje

  Pasakiškas ruduo Lietuvoje…


 • UEFA futsalo ČL: „K. Žalgiris“ – „Ka-Dy“ 1:1

  UEFA futsalo ČL: „K. Žalgi…


 • UEFA futsalo ČL: „Prishtina“ – Limasolio AEL 8:2

  UEFA futsalo ČL: „Prishtina…
 • „Hamas” teroro Izraelyje aukom…


 • Karikatūrų paroda Šv. Jurgio bažnyčioje

  Karikatūrų paroda Šv. Jurgi…


 • Kauno Ąžuolyno parką papildė nauji medeliai

  Kauno Ąžuolyno parką papild…


 • Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“ 72:87

  Eurolyga: Kauno „Žalgiris…


 • J. Vaitkutės instaliacijos „Širdžių raktininkė“ atidarymo renginys

  J. Vaitkutės instaliacijos …

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Video kasečių perrašymas - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita