Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTODėl sankcijų taikymo muitininkams darbo netrūksta: vilkikus su kroviniais tenka apgręžti

Dėl sankcijų taikymo muitininkams darbo netrūksta: vilkikus su kroviniais tenka apgręžti • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Lietuvos muitinė įgyvendindama tarptautines ir Lietuvos Respublikos taikomas sankcijas Rusijai ir Baltarusijai informuoja, kad per 2023 m. rugpjūtį 53 kartus neleido atlikti importo procedūrų – neįleido arba apgręžė krovininius automobilius, bandžiusius įvežti į Lietuvos ar Europos Sąjungos teritoriją prekes, ir neatitikusius reikalavimų dėl taikomų sankcijų . Nuo metų pradžios iš viso buvo 712 tokių atvejų, kai prekės nebuvo įleistos į Lietuvą.

Per 2023 m. rugpjūčio mėnesį muitinė 2061 kartus neleido atlikti eksporto procedūrų, tai yra, kai prekių neleido išvežti iš Lietuvos, taip pat ir ES. Nuo šių metų pradžios iš viso apgręžti ir neišleisti 18245 krovininiai automobiliai.

Per 2023 m. rugpjūtį muitinė 778 kartus neleido atlikti tranzito procedūrų, nuo metų pradžios – buvo 8164 atvejai, kai Lietuvos muitinė neleido taikyti tranzito procedūrų dėl sankcijų įgyvendinimo.

Už nustatytų ribojamųjų priemonių nesilaikymą muitinė asmenų atžvilgiu per rugpjūčio mėn. pradėjo septynias administracinio nusižengimo teisenas. Nuo metų pradžios – 456 atvejai.

Teritorinės muitinės per rugpjūčio mėn. pradėjo keturiolika tyrimų dėl galimai sankcijomis nustatytų draudimų ir apribojimų pažeidimų. Nuo metų pradžios iš viso pradėti 165 tokie tyrimai.

Lietuvos muitinė nuo birželio mėnesio sugriežtino eksporto procedūrų kontrolę, kai pastebėjo tendencijas, kad eksporto atveju kroviniai, kurie deklaruojami, kad vyksta į Vidurinę Aziją ar Pietų Kaukazą, galimai gali vykti į Baltarusiją ar Rusiją. Nuo birželio 5 d. LR muitinė ir toliau reikalauja, kad eksportuotojai pateiktų patvirtinimus (importo deklaracijas), kad prekės pasiekė šalis, pavyzdžiui Vidurinės Azijos valstybes, į kurias buvo įformintas eksportas. Gauti 2735 patvirtinimai apie įformintas importo procedūras trečiose šalyse. Nuo liepos 17 d. Lietuvos muitinė taip pat reikalauja pateikti eksportuojamų prekių gamintojo deklaraciją.

Lietuvos muitinė ir toliau skiria ypatingą dėmesį riziką dėl galimo sankcijų apėjimo eksporto procedūroms. Nuo šiandien, 2023 m. rugsėjo 11 dienos, tikslinantis dėl eksporto procedūros įforminimo sąlygų, kai prekes šiai procedūrai deklaruoja kitos valstybės narės asmuo – pats arba naudodamasis atstovo muitinėje paslaugomis – Lietuvos muitinė reikalaus iš deklarantų pateikti daugiau muitinės deklaraciją papildančių dokumentų.

Galerijos


 • Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Serbija

  Europos futbolo čempionato at…


 • Pasaulio krepšinio čempionato Filipinuose finalas: Vokietija – Serbija

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Šiluvos atlaidai: pagrindinis atlaidų sekmadienis

  Šiluvos atlaidai: pagrindinis…


 • Seimo VII (rudens) sesija

  Seimo VII (rudens) sesija…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: JAV – Kanada.

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Influencerių agentės K. Kulbušauskaitės vestuvės

  Influencerių agentės K. Kulb…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Lietuva – Latvija 63:98

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų šventinis suvažiavimas.

  Tėvynės sąjungos – Lietuvos…


 • Kauniečius į Pelėdų kalną subūrė tradicinis „Meno piknikas“

  Kauniečius į Pelėdų kaln…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Slovėnija – Italija 89:85

  Pasaulio krepšinio čempionat…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -