Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTODetales Rusijos orlaiviams pardavė ir Lietuvos įmonė

Detales Rusijos orlaiviams pardavė ir Lietuvos įmonė • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Vakarų sankcijos Rusijai apribojo lėktuvų dalių patekimą į šalį, tačiau rastas būdas, kaip apeiti sankcijas, o prie to prisidėjo ir Lietuva, rašo tyrimą atlikęs rusiškas tiriamasis leidinys „Svarbios istorijos“, kurį cituoja LRT.  

Išanalizavęs muitinės duomenis leidinys nustatė, kad nuo 2022 metų kovo iki šių metų kovo į Rusiją buvo importuota originalių „Boeing“ ir „Airbus“ atsarginių dalių už mažiausiai 18 mlrd. rublių. Didžioji dalis jų į Rusiją patenka per JAE, Kiniją ir Turkiją, tačiau dalį jų pardavė ir lietuviška įmonė „Right Direction Aero“.

Rusijos oro bendrovė „I FLY Airlines“ iš Lietuvos bendrovės įsigijo orlaivių dalių – Europos ir Amerikos gamintojų, įskaitant ir „Boeing“, atsarginių dalių už daugiau kaip 145 mln. rublių (1,5 mln. eurų). Tarp dalių – temperatūros jutikliai, klozetai, varžtai, veržlės ir kita.

Bendrovės „Right Direction Aero“ direktorius ir savininkas Pavelas Chalapovas „Svarbioms istorijoms“ teigė, kad dalis jis pardavė ne Rusijos „I FLY Airlines“, o Kirgizijos bendrovei „Cargoline“ – ji įregistruota praėjus mėnesiui nuo karo Ukrainoje pradžios, kai „Airbus“, „Boeing“ ir kiti detalių gamintojai uždraudė Rusijos oro bendrovių veiklą.

Pagal dokumentus atsarginės dalys buvo vežamos į Kirgiziją, tačiau muitinės duomenys rodo, kad jos iš tikrųjų keliavo į Rusiją.

V. Chalapovas teigė, kad „Cargoline“ vadovas Azamatas Alkadyrovas jį patikino neturintis jokių ryšių su sankcionuotomis rinkomis ir Rusija, o lėktuvų dalys įmonei buvo parduotos su sąlyga, kad ji negalės jų reeksportuoti į Rusiją.

Lietuvos bendrovės buhalterė Irina Šaltis LRT radijui teigė, kad kilus įtarimams dėl Kirgizijos bendrovės, bendradarbiavimas buvo nutrauktas.

„Žinoma tik tiek, kad atsirado kažkokių įtarimų, buvo nutraukti visi santykiai, visa kita nežinau. Nė vienos rusiškos įmonės, nei pinigų iš Rusijos mes negavome. Apskaitoje nėra nė vienos rusiškos įmonės“, – sakė I. Šaltis.

Galerijos


 • Istorinio nuotykių filmo „Dovbušas“ išankstinė premjera

  Istorinio nuotykių filmo „D…


 • 567-oji karo Ukrainoje diena

  567-oji karo Ukrainoje diena…


 • Ž. Grigaitis atšventė savo 53-iąjį gimtadienį

  Ž. Grigaitis atšventė savo …


 • 566-oji karo Ukrainoje diena

  566-oji karo Ukrainoje diena…


 • Policijos obelisko kapsulės įkasimo ceremonija

  Policijos obelisko kapsulės …


 • Žiauri avarija ties Vieviu: susidūrė du vilkikai, vienas jų užmušė kelininką

  Žiauri avarija ties Vieviu: s…


 • Rugsėjo mėnesio Kauno tarybos posėdis (2023)

  Rugsėjo mėnesio Kauno tarybo…


 • 565-oji karo Ukrainoje diena

  565-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kaune išbandytas vandeniliu varomas autobusas

  Kaune išbandytas vandeniliu v…


 • Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Serbija

  Europos futbolo čempionato at…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -