Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaAUTO„DS-1“ nutraukė sutartį su „Alvora“ dėl „Orlen Lietuvos“ rekonstrukcijos

„DS-1“ nutraukė sutartį su „Alvora“ dėl „Orlen Lietuvos“ rekonstrukcijos

Inžinerinių sistemų statybos bendrovė „DS-1“ nutraukė dešimčių milijonų eurų vertės jungtinės veiklos sutartį su teisėsaugos akiratyje atsidūrusia energetikos objektų statybos bendrove „Alvora“ modernizuojant naftos perdirbimo bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklą Mažeikiuose.

Apie tai BNS patvirtino „DS-1“ vadovas Vykintas Belickas. „Alvoros“ vadovas sako, kad sutarties nutraukimas poveikio projekto eigai neturės.  

„Sutartis yra nutrūkusi, mes šitame projekte nebesame ir jokiu formatu su „Alvora“ daugiau jame nebūsime“, – BNS teigė V. Belickas. 

Kas ir kodėl inicijavo sutarties nutraukimą, „DS-1“ vadovas nenurodė motyvuodamas konfidencialumu. 

80 mln. eurų vertės užsakymą modernizuojant „Orlen Lietuvos“ gamyklą „Alvora“, taip pat stačiusi strategiškai svarbų Lietuvos ir Lenkijos magistralinį dujotiekį (GIPL), gavo šiemet balandį – sutartį dėl inžinerinių sistemų ir energetikos infrastruktūros įrengimo su ja pasirašė projekto generalinė rangovė Didžiosios Britanijos „Petrofac“.

Pastaroji situacijos BNS nekomentavo: „Dėl bet kokios su „Alvora“ ar jos subrangovais susijusios informacijos reikėtų kreiptis tiesiogiai į šią įmonę“.  

„Alvoros“ generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas BNS teigė, jog sutartis nutraukta abipusiu sutarimu dėl komercinių priežasčių, pretenzijų abi pusės viena kitai neturi. 

„Sutartinių santykių su „DS-1“ pokyčiai neturi įtakos mūsų darbų tempui ar įgyvendinimo terminams – įsipareigojimai toliau vykdomi pagal patvirtintą grafiką, darbus planuojame baigti laiku“, – komentare BNS nurodė „Alvoros“ vadovas.

Jo teigimu, poreikio ieškoti naujo jungtinės veiklos parterio šiuo metu nėra.

„Alvora“ kartu su „DS-1“ gamykloje įsipareigojo surinkti 1,48 tūkst. tonų svorių reaktorių, jį instaliuoti, taip pat suvirinti per 100 km įvairaus skersmens vamzdyno, pakloti daugiau kaip 600 km elektros kabelių, sumontuoti virš 4 tūkst. tonų metalo konstrukcijų ir atlikti kitus darbus.

„Orlen Lietuvos“ atstovė Kristina Gendvilė BNS sakė, jog projektas vyksta pagal grafiką – kitą savaitę reaktorius bus keliamas ir statomas į jam numatytą vietą. 

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija ir Vyriausybė „Alvorai“ rugsėjį neleido statyti maždaug 100 mln. eurų vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvių trumpaamžių atliekų paviršinio atliekyno. 

„Mes gerbiame ir vykdome atsakingų valstybės institucijų sprendimus, tačiau šį komisijos sprendimą vertiname kaip subjektyvią ir prielaidomis pagrįstą nuomonę, kuri turės ilgalaikių ir reikšmingų pasekmių daug metų Lietuvos rinkoje veikiančiai įmonei bei nacionalinės reikšmės projekto įgyvendinimui“, – komentare BNS nurodė „Alvoros“ vadovas M. Pargaliauskas.

Jo teigimu, įmonė šiuo metu analizuoja teisinių veiksmų galimybes. 

Teisėsauga šiuo metu aiškinasi, ar GIPL rangovė „Alvora“ projekte naudojo rusiškas detales: manoma, kad įmonė susirado kelias Europos bendroves, kad po jų išduotais kokybės sertifikatais galėtų paslėpti Rusijos koncerno „ChelPipe“ įmonės pagamintas ir „Alvorai“ jau galimai parduotas detales. „Alvora“ šiuos įtarimus neigia.

Apie tai, kad pernai gegužę atidarytame GIPL galėjo būti sumontuotos rusiškos detalės, birželį paskelbė kartu su kelių šalių partneriais tyrimą atlikęs portalas „15min“. 

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija 2019 metais sandorį su „Alvora“ leido pasirašyti „su labai aiškiomis rekomendacijomis dėl galimų rizikų suvaldymo priemonių“. „Alvora“ tuo metu dirbo Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, čia ji turėjo antrines įmones. 

Galerijos


 • 599-oji karo Ukrainoje diena

  599-oji karo Ukrainoje diena…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ ir Jonavos „CBet“

  LKL: Kauno „Žalgiris“ ir …


 • „Žalgirio“ arenoje ATB ir Dynoro pakerėjo Lietuvą

  „Žalgirio“ arenoje ATB ir…


 • 598-oji karo Ukrainoje diena

  598-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kiemo galerijos gimtadienis

  Kiemo galerijos gimtadienis…


 • Talka VIII forte

  Talka VIII forte…


 • Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 79:74

  Eurolyga: Kauno „Žalgiris…


 • 597-oji karo Ukrainoje diena

  597-oji karo Ukrainoje diena…


 • Profesinių sąjungų protestas Vilniuje

  Profesinių sąjungų protest…


 • Festivalis „Nepatogus kinas“

  Festivalis „Nepatogus kinas…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita