Penktadienis, 19 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSfestivalio „ConTempo“ organizatoriai atskleidžia, kur vyks pasirodymai

festivalio „ConTempo“ organizatoriai atskleidžia, kur vyks pasirodymai


Rugpjūčio 5–11 d. vyks scenos menų festivalis „ConTempo“, šiais metais pasitinkantis šūkiu „Pasaulio scena – iš arti“. Programos kūrėjai žiūrovus kviečia iš naujo atrasti Kauno ir rajono erdvės. Net 26 pasaulio vietos – bibliotekas, sporto sales, bažnyčios prieigas, skverus, fabrikus ir parkus – žada paversti šokio, teatro bei cirko scenomis. „ConTempo“ artėjant – pirmoji galimybė pažvelgti į festivalio žemėlapį ir susipažinti su programos spektaklių erdvėmis.

Tarpukario bibliotekoje skambės A. Gotesmano muzika

Ąžuolyno bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus salėje lankytojų pasitinka medinės kesoninės lubos ir Bohemijos krištolo sietynai. Retas žino, kad čia, kaip manoma, lankėsi Antanas Smetona, būrėsi, bendravo ir vinilų klausėsi Kauno muzikai, o 1973 m. pradėti rengti muzikiniai antradieniai (trečiadieniai), kuriuos vedė kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Sovietmečiu legaliai klausytis vakarietiškos muzikos galimybės buvo labai mažos – radijas ir televizija jos beveik netransliavo, o įrašų įsigyti parduotuvėse didesnės didesnės. Meloma vakarietiškos muzikos įrašus pirkdavo šešėlinėje rinkoje, o G. Kuprevičius naktinai muzikos įsirašinėdavo iš Liuksemburgo radijo, gaudavo plokštelių iš kontrabandininkų. Muzikiniai antradieniai (trečiadieniai) buvo tokie populiarūs, jog į salę visi norintys netilpdavo, todėl įėjimą į renginį imta organizuoti naudojant kvietimus. Beje, salėje buvo eksponuojamas pirmasis Kaune išleistas lietuviškas spaudinys – „Regulas dėl skarbavų žmonių…“ (1848 m.).

Šioje istorija alsuojančioje salėje rugpjūčio 5–6 d. vyks „Psilikono“ teatro spektaklis „Širdys ir Kaminai“, kurio muzikinę idėją sukūrė bei gyvai atliks Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių, savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų. Gyvai animuojamos lėlės, drauge su archyvinėmis fotografijomis, vaizdo efektais ir teksto subtitrais kurs muzikos išskirtinę vaizdo projekciją – groteskišką reginį lydimą gyvai atliekamos.

Hipnotizuojantis spektaklis medžiu kvepiančioje sporto salėje

Medinės grindys, 80-ųjų apdaila ir netikėtos formos, įėjus pro skardines duris ir patekus į KTU angarinę salę nustebina ne vieną. Dar planuojati šioje salėje ir jos prieigos kasmet sportavusius daugiau nei 2000 studentų – čia seniau vykdavo privalomos kūno kultūros pratybos, kurių metu tekdavo ne vieną tvermės reikalaujanti normatyvą. Tiesa, studentai šios salės neapleidžia ir šiandien – žaidžia tenisą bei užsiima kitomis aktyviomis veiklomis.

Pirmą kartą, festivalio metu, šios erdvės pasirodymą kurs šiuolaikinio cirko menininkė Marie-Andrée Robitaille, iš Švedijos atvežanti vizualų, fantazijos kupiną nuotykį „Multiverse“. Autentiškoje aplinkoje skleisis ir suksis šviesos, medžiagos bei garsai, atgis milžinai, o žiūrovai panirs į hipnotizuojančią, meditatyvią patirtį.

Krepšinio legendų išmintoje erdvėje – kūniška, kinetinė patirtis

KTU sporto Chemijos salėje šiandien renkasi krepšinio, rankinio ir salės futbolo mėgėjai, būtent čia, prieš maždaug metų, vyko aršiausios universiteto krepšinio komandų varžybos, žaidėjų ir krepšininkų Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas bei Vytenis Jasikevičius, plušėjo legendiniai krepšininkai ir treneriai Henrikas Giedraitis bei treneris. Modestas Paulauskas.

Apie 180 vietų turinčioje salėje festivalio „ConTempo“ metu vyks trys menininko Alexander Vantournhout pasirodymai „VanThorhout“, kuris atlikėjas į sceną žengs kaip Toras, nešinas kūju Mjölniru. Pirmą kartą netradicinėje, sporto varžybų dvasia alsuojančioje erdvėje, menininkas kurs įtemptą, fizišką, unikalią choreografinę kalbą, kuri remiasi iš šokio, kovos menų, cirko, jogos, anatomijos ir gyvūnijos pasaulio pasiskolintomis technikomis.

Istorijos ir kultūros verpetai Evangelikų reformatų bažnyčioje

1930 m. Ožeškienės gatvėje už parapijiečių surinktas aukas nutarta statyti neogotikinių formų bažnyčią. Tuomet dar nežinota, kad per ateinantį šimtmetį maldos namų stilius ir paskirtis drastiškai keisis ne vieną sykį. Šis pastatas – buvęs tabako žaidimų sandėlis, vėliau – milicijos mokyklos sporto centras su krepšinio pardavimu ir valgykla, o šiandien – aktyviai veikia maldos namai, dėl kurių galima klausytis dvejomis – lietuvių ir anglų kalbomis.

Durio bažnyčia jau ne vienerius metus atveria ir kultūros renginiams. Čia rugpjūčio 11 d. įsisuks ir „ConTempo“ programos spektaklis „Vērpete“, kurį atliko kūrėjai bei atlikėjai Erikas Erikssonas ir Krišjānis Santas. Sukimosi poroje principu kuriamas pasirodymas reikalauja itin didelio tikslumo, greičio ir pasitikėjimo, o kuriamos netradicinėse erdvėse, tarp istorinių Evangelikų reformatų bažnyčios sienų, žiūrovus žada įtraukti į tikrai meninį verpetą.

Lietuvių poezija Kauno marių apsuptyje

Kauno marių panorama Žiegždrių geologiniame take atsiveria iš miestiečių retai atrandamos pusės. Tai geologijos pamoka po atviru dangumi, kurią metu galima tyrinėti – reljefus ar pamatyti, kur formuojasi stalaktitai. Čia yra skamba ir keliautojų palikti vėji varpeliai, kurių kasmet vis daugėja – visai kaip ir čia besilankančių žmonių.

Vaikščiojant šiuo gamtos peizažų pripildytu maršrutu, matuojant atodangą ir žingsnius, į patyriminį spektaklį-žygį „Brūzgynų eilės“ pakvies „Teatro istorijos“, vaikams ir suaugusiems dovanosiantys garsinę kelionę ir lietuvių poetų eiles apie šalies kraštovaizdžio grožį ir jomo pilnus herojus. Spektaklio metu gamtos take atgis dailininkų sukurti meniniai objektai, kurie atgaivina, vizualizuoja eilėraščiuose slypinčias istorijas ir įtraukia žiūrovus į magišką kūrybos pasaulį.

Rugpjūčio 511 d. į Kauną ir Kauno rajoną jau šeštą kartą sugrįžta festivalis „ConTempo“ ir vėl subursiantis ryškiausius Lietuvos bei užsienio scenos menų kūrėjus. 7 dienas truksiančioje programoje daugiau nei 45 Cirko bei teatro pasirodymai ir per 30 valandų scenos patirčių.

Festivalio programa – www.contempofestival.lt.

Nuotraukų autorius – Andrius AleksandravičiusSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -