Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaAUTOG. Šimkus tikisi, kad ECB palūkanas pakėlė paskutinį kartą

G. Šimkus tikisi, kad ECB palūkanas pakėlė paskutinį kartą

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako tikintis, kad Europos Centrinio Banko (ECB) ketvirtadienį priimtas sprendimas jau dešimtą kartą padidinti bazines palūkanų normas buvo paskutinis.

„Infliacija šiais metais, kitais metais peržiūrėta aukštyn ir kovoti su infliacija, nugalėti, deja, dar yra reikalinga, noriu tikėtis, tai paskutinė vaistų dozė – 25 bazinių punktų palūkanų padidinimas“, – LRT radijui penktadienį sakė LB vadovas.

Anot G. Šimkaus, sprendimas ECB taryboje priimtas balsų dauguma, nes infliaciniai procesai vis dar yra stiprūs.

Jis neatmetė, kad daliai gyventojų gali būti skausmingas, tačiau, pasak jo, infliacija veikia visus, todėl toks sprendimas yra tinkamas būdas suvaldyti infliaciją.

„Palūkanų normų augimas yra neskanūs, kartūs, bet vaistai prieš pagrindinį priešą – prieš infliaciją. Deja, bet infliacija Lietuvoje viršijo 22 proc. (2022 metų rugsėjo metinė infliacija – BNS), o maisto infliacija buvo dar didesnė. Kalbame apie paskolų turėtojus, bet tai yra dalis visuomenės, apie penktadalį gyventojų turi būsto paskolas. Infliacija veikia visus ir infliacija nuvertina žmonių pajamas, nuvertina žmonių santaupas“, – sakė G. Šimkus.

Palūkanų normų augimas yra neskanūs, kartūs, bet vaistai prieš pagrindinį priešą – infliaciją.

LB vadovas teigė, jog pastarąjį ECB sprendimą lėmė infliacijos perspektyva atsižvelgiant į naujausius duomenis, grynoji infliacija bei ECB sprendimų poveikis ekonomikai.

„Žinia yra tiems, kurie ima paskolas. Atsakingas skolinimas nėra tuščia frazė, turime atsakingai įvertinti savo galimybes grąžinti paskolas prisiimdami finansinius įsipareigojimus“, – LRT teigė G. Šimkus.

„Asmenys, kurie įsigyja ne vieną būstą už paskolas, jie turi suprasti, ką daro, nes tai matomai jų verslo dalis arba investicinis būstas. (…) Galiu suprasti, įmokos investuotojams į nekilnojamąjį turtą išauga ir tai nemaloniai karti tiesa, bet iš kitos pusės, verslas ir verslo sąlygos keičiasi. Ką suprantu ir užjaučiu, kad padidėjo įmokos žmonėms už tas paskolas, kurios paimtos pragyvenimui, bet reikia pasakyti, kad jau ilgą laiką įgyvendiname Lietuvoje atsakingo skolinimo nuostatas, kurios ir buvo sukurtos tokioms situacijoms, kurias turime, – pasitikrinti žmogaus galimybes grąžinti paskolas, kai išauga palūkanų norma“, – kalbėjo LB vadovas.

ECB ketvirtadienį kilstelėjo bazines palūkanas dar 25 baziniais punktais, teigdamas, kad infliacija nors ir mažėja, bet gali dar ilgai išlikti pernelyg didelė.

Skolinimosi euro zonoje išlaidos padidintos dešimtą kartą iš eilės.

Galerijos


 • Lietuvos krepšinio lyga: Jonavos „CBet“ – Kėdainių „Nevėžis“

  Lietuvos krepšinio lyga: Jona…


 • 570-oji karo Ukrainoje diena

  570-oji karo Ukrainoje diena…


 • Sausumos pajėgų renginys kauniečiams

  Sausumos pajėgų renginys kau…


 • Kauno bienalės ekskursija „Pašto keliais“

  Kauno bienalės ekskursija …


 • Liberalų sąjūdžio suvažiavimas Kaune

  Liberalų sąjūdžio suvažia…


 • „Marakešo vakarėlis“ Vilniuje

  „Marakešo vakarėlis“ Vi…


 • Atidaryta nauja paroda „Nerimo laikas: ANGIS ir mokiniai“

  Atidaryta nauja paroda „Neri…


 • 569-oji karo Ukrainoje diena

  569-oji karo Ukrainoje diena…


 • Ties Kaunu atidarytas vandens kelias Nemunu

  Ties Kaunu atidarytas vandens …


 • Mokytojų streikas (2023 m.)

  Mokytojų streikas (2023 m.)…

8


 • Eksportuotų prekių kainos per liepą ūgtelėjo 0,1 proc., importuotų – sumenko 0,2 proc.

  Eksportuotų prekių kainos per liepą ūgtelėjo 0,1 proc., importuotų – sumenko 0,2 proc.

  Eksportuotų prekių kainos liepą, palyginti su birželiu, padidėjo 0,1 proc., importuotų prekių kainos sumažėjo 0,2 procento.


 • Istorinė diena: atidarytas vandens kelias Nemunu nuo Kauno iki Kuršių marių

  Istorinė diena: atidarytas vandens kelias Nemunu nuo Kauno iki Kuršių marių

  Užbaigtas trejų metų trukmės projektas, kurio metu modernizuotas laivybos kelias Nemuno žemupiu. Daugiau nei 200 km ilgio ruožas nuo Kauno iki Kuršių marių tapo tinkamas keleivinei, krovininei ir pramoginei laivybai.

  24


 • J. Džiugelis siūlo panaikinti akcizų lengvatą mažoms alaus darykloms

  J. Džiugelis siūlo panaikinti akcizų lengvatą mažoms alaus darykloms

  Mažosioms alaus darykloms nuo kitų metų siūloma nebetaikyti 50 proc. mažesnio akcizo. Dėl to valstybės biudžetas per metus papildomai gautų apie 3 ml

 • Ankstesnis straipsnis
  Kitas straipsnis
  admin
  RELATED ARTICLES

  Most Popular

  Recent Comments

  Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita