Trečiadienis, 21 vasario, 2024
PradžiaVerslasG. Skaistė: nuogąstaujant dėl piktnaudžiavimo NT mokesčiu, ruošiamas naujas siūlymas

G. Skaistė: nuogąstaujant dėl piktnaudžiavimo NT mokesčiu, ruošiamas naujas siūlymas

Girdint nuogąstavimus dėl galimo savivaldybių piktnaudžiavimo nekilnojamojo turto (NT) mokesčiu, rengiamas naujas pasiūlymas jo modelio, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Pasigirsta diskusijų iš įvairiausių politinių jėgų ar pasiūlymų, kaip būtų galima tobulinti pasiūlytą mokesčio įstatymo projektą, taip pat girdime ir visuomenės nuogąstavimų dėl to, kad savivaldybės galbūt piktnaudžiaus pasiūlytu plačiu tarifo diapazonu“, – LRT televizijos laidai „Dienos tema“ pirmadienį sakė finansų ministrė.

Anot G. Skaistės, šis „platus diapazonas“ atsirado diskutuojant su savivaldybių asociacija, jog savivalda ir bus institucija, kuri įgyvendins šio mokesčio modelį, nustatys tarifus, kadangi jo pajamos keliautų savivaldai.

Normalūs, tvarkingi būstai tikrai turėtų būti apmokestinami žemesniais tarifais.

„Tikrai girdime tuos nuogąstavimus, man atrodo, šiuo metu formuojamas tam tikras pasiūlymas, kaip būtų galima užkardyti piktnaudžiavimą ir užtikrinti, kad būtų grįžta prie esmės, ką pasiūlė Vyriausybė. Tai tikrai žemi tarifai ir platesnė mokesčio bazė, tai, koks ir buvo pirminis variantas, išėjęs iš Finansų ministerijos, kur, kaip minėjom, vidutinis mokestis už pirmą būstą būtų 16 eurų“, – sakė ji.

Seimas spalio 10-ąją po svarstymo pritarė naujoms NT mokesčio įstatymo pataisoms, tačiau valdančiajai koalicijai nesutariant dėl naujo mokesčio modelio, klausimas išbrauktas iš šios savaitės Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės. Taip įstatymo pataisų paskutinis svarstymas ir balsavimas nukeltas į lapkritį, nebent Seimo valdyba ar seniūnų sueiga grąžintų jas į darbotvarkę.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė praėjusią savaitę teigė, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant platesnio sutarimo.

Pataisomis siūlyta nustatyti 0,05-4 proc. (dabar – 0,5-3 proc.) komercinio ir gyvenamojo NT mokesčio „žirkles“, o konkrečius tarifus palikti tvirtinti savivaldybėms. Būtų neapmokestinama pagrindinio būsto vertės dalis, neviršijanti 1,5 konkrečios savivaldybės NT verčių medianos (vidutinės būsto vertės).

Savivaldai siūloma leisti nusistatyti didesnį NT mokestį, jeigu statinys neturėtų suformuoto žemės sklypo.

Pasak G. Skaistės, aukštesnius mokesčio tarifus būtų galima palikti apleistam ir nenaudojamam nekilnojamam turtui, vadovaujantis analogija su žemės mokesčiu.

„Tuo metu normalūs, tvarkingi būstai tikrai turėtų būti apmokestinami žemesniais tarifais. Tiesiog priminsiu, kad pirmas variantas, išėjęs iš Vyriausybės, siūlė pirmam būstui maksimalų tarifą 0,1 proc., antram – nuo 0,1 iki 1 proc., buvo tikimasi, kad savivalda taip pat gali nustatyti mažesnius tarifus“, – sakė G. Skaistė.

„Vyriausybės intencija buvo maži tarifai ir platesnė bazė, tikiuosi, kad su pasiūlytais tarifais galima būtų grįžti prie pasiūlymo esmės ir tos manipuliacijos, kurios kartais vyksta viešojoje erdvėje, būtų suvaldytos“, – pridūrė ji.

Nauji NT mokesčio tarifai įsigaliotų nuo 2025 metų, o pirmasis mokėjimas būtų 2026 metais. 

Galerijos


 • Filmo „Per arti“ išankstinė premjera

  Filmo „Per arti“ išanksti…


 • Migracijos informacijos centro užsieniečiams atidarymas

  Migracijos informacijos centr…


 • Kaltinamųjų verslininko nužudymu teismas

  Kaltinamųjų verslininko nu…


 • Potvynis po Avižienių viaduku

  Potvynis po Avižienių viaduk…


 • Ruduo Vilniuje

  Ruduo Vilniuje…


 • Kauno geležinkelio stotyje įvestas planas „Skydas“

  Kauno geležinkelio stotyje …


 • LKL rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

  LKL rungtynės: Vilniaus „Ry…


 • „Panevėžys“ pirmą kartą istorijoje tapo čempionu

  „Panevėžys“ pirmą kart…


 • Pulkininko J. Vitkaus-Kazimieraičio laidotuvių ceremonija

  Pulkininko J. Vitkaus-Kazimier…


 • Lietuvos ir Ukrainos karių pagarbos bėgimas „In Memoriam“

  Lietuvos ir Ukrainos karių pa…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments