Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSgyvenimo įgūdžių programa neriboja tėvų teisės auklėti vaikus – Kas vyksta Kaune

gyvenimo įgūdžių programa neriboja tėvų teisės auklėti vaikus – Kas vyksta Kaune


Seimo narių grupės pareiškimą išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad gyvenimo mokymo programa neriboja tėvų teisės auklėti vaikus pagal savo religinius ir dorovinius įsitikinimus.

Kaip trečiadienį paskelbė LVAT, nei pareiškėjų nurodoma aplinkybė dėl privalomos programos savaitės niekaip nepaneigė ir neapribojo Konstitucijoje įtvirtintų tėvų teises.

„Išplės teisėjų kolegija vertino, jog vien tai, kad pagal programą švietimo ir mokymo įstaigoms besimokantiesiems būtų suteikta jos priežiūra sudarant informaciją, su kuria būtų supažindinami visi mokymo įstaigos lankantys asmenys, kad tėvai neturi teisės pagal savo įsitikinimus vaikų ugdyti namuose“, – teigiamas teismo pranešimas.

Teisėjų kolegija taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad programa patvirtinta ne dorovinio ugdymo, o kaip fizinio ir sveikatos ugdymo dalykas.

Anot teismo, pareiškėjai konkrečiai neįvardijo, kaip programos nuostatos riboja konstitucinę tėvų teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimą, o išplėstinė teisėjų kolegija nemato objektyvaus pagrindo konstatuoti, kad programa minėtų tėvų teisę kaip nors ribotų.

Priimdamas šį sprendimą LVAT nurodo vadovavęs Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad mokymas valstybinėse švietimo ir mokymo įstaigose yra sudėtinė ugdymo proceso dalis, kuriai reikalingas turi ir šeima, dalis.

„Taigi mokymas valstybinėse švietimo ir mokymo įstaigose pagal patvirtintas programas nepakeičia tėvų auklėjimo pagal savo įsitikinimus namuose“, – nurodė teismas.

Seimo narių grupės praėjusių metų pabaigoje į LVAT abejojama, ar gyvenimo mokymo programa nėra nustatytas privalomas ugdymas, nors pagal Konstituciją asmenims iki 16 metų privalomas tik mokslas.

Nuo mokslo mokyklos kritikos įdiegta gyvenimo įgūdžių šių metų programa gavo iš dalies politikų, tėvų organizacijų. Jie kaltino Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad per pamokas bus skleidžiama LGBTIQ propaganda, vaikai bus mokomi apie kontracepciją, o ne susilaikymą nuo lytinių santykių.

Savo ruožtu ministerija sakė, kad apie gyvenimo mokymo programą viešoje erdvėje skelbiama klaidos informacija, o pedagogai šioms pamokoms yra parengti ir gali tobulėti.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita