Pirmadienis, 15 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSGyvybiškai svarbios žinios: kaip teisingai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus suaugusiajam, vaikui ir...

Gyvybiškai svarbios žinios: kaip teisingai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus suaugusiajam, vaikui ir kūdikiui (video)

„Dažniausiai nelaimės ištinka staiga ir netikėtai. Pamačius gulintį ir sąmonės netekusį žmogų gyvybiškai brangi tampa kiekviena sekundė, todėl kiekvienas praeivis turėtų gebėti nedelsiant atlikti pradinio gaivinimo veiksmus ir žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje. Pavojaus akivaizdoje kilusi panika, baimė ir nepasitikėjimas savimi gali lemti tragišką baigtį, todėl svarbu kiekvienam žmogui nuolat atnaujinti gyvybę gelbstinčius įgūdžius, kad neliktų abejonių dėl pagalbos teikimo,“ – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas ir skubiosios medicinos gydytojas Karolis Klimavičius.

Anot specialisto, daugiausia streso ir baimių kelia vaikų bei kūdikių pradinis gaivinimas, kuris skiriasi  nuo suaugusio žmogaus gaivinimo. Jei daugelis žmonių žino, kaip reiktų padėti suaugusiajam, tai kalbant apie vaikus ir kūdikius dažnas pasimeta ir nežino nuo ko pradėti.

Gydytojas kartu su kolega, skubiosios medicinos pagalbos paramediku Tautvydu Bielevičium ivaizdo pamokoje koncentruotai ir praktiškai demonstruoja, kaip teisingai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus suaugusiajam, vaikui ir kūdikiui. Taip pat pateikiama informacija, kaip naudoti automatinį išorinį defibriliatorių gaivinant suaugusįjį ir vaiką. Paaiškinama, kaip teisingai atlikti įpūtimus kūdikiui. Glaustai ir nuosekliai – svarbiausios gyvybę gelbstinčios žinios.

Kviečiame žiūrėti ir mokytis.

Vaizdopamoka:

Foto: https://wetransfer.com/downloads/055ea3afe82af7ec70a7e4a3e3fb214d20240223072145/8c506bce92f0a6ddda4b81a4acdb1b0920240223072203/9bda7c

Informaciją teikia:

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

El. p. raimonda.jonuskiene@kaupa.lt, tel. +37065209718

www.kaupa.lt

The post Gyvybiškai svarbios žinios: kaip teisingai atlikti pradinio gaivinimo veiksmus suaugusiajam, vaikui ir kūdikiui (video) appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments