Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪS  „InMotionforInclusion“ –jaunimo ateitis be atskirties

  „InMotionforInclusion“ –jaunimo ateitis be atskirties

Nors šiais laikais dažnai kalbame apie galimybių amžių, socialinė atskirtis jaunimo tarpe išlieka gilėjančia problema. Neseniai atlikto Europos Komisijos tyrimo duomenimis, beveik kas trečiam jaunuoliui nuo 18 iki 24 metų gresia skurdas arba socialinė atskirtis, kurie pasireiškia įvairiais būdais, pavyzdžiui, švietimo, užimtumo ir mokymo galimybių trūkumu, ribotu dalyvavimu visuomeniniame bei pilietiniame gyvenime, diskriminacija ir išankstiniu nusistatymu ar izoliacijos ir atskirties jausmu.

Reaguojant į šią problemą, UniqueProjects“ asociacija 2024 m. sausio 23-30 dienomis, Kaune įgyvendino jaunimo darbuotojų mokymų projektą InMotionforInclusion, kuris buvo finansuojamas Europos Sąjungos, Erasmus+ programos. Projektu buvo siekiama suteikti asmenims, dirbantiems su jaunimu, įgūdžių, priemonių ir mąstysenos, reikalingos jaunų žmonių socialinei įtraukčiai skatinti.

Jaunimo darbuotojų vaidmuo mažinant socialinę atskirtį

Jaunimo darbuotojų įgalinimas įtraukti jaunimą iš nepalankios padėties yra labai svarbus. Jie gali užmegzti tvirtus santykius su jaunais žmonėmis, suteikdami jiems saugią erdvę atvirai reikštis. Be to, jaunimo darbuotojai sujungia jaunuolius su reikalingais resursais ir pagalba, kovojant su iššūkiais. Jie taip pat aktyviai kovoja su diskriminacija ir kuria įtraukesnes bendruomenes, suteikia reikalingą paskatą ir palaikymą, siekiant užsibrėžtų tikslų. Be šių esminių funkcijų, jaunimo darbuotojai dažnai yra vieninteliai suaugusieji, kurie tiki jaunais žmonėmis, turinčiais mažiau galimybių, ir jų potencialu.

Neformalausugdymometodaisocialinėsįtrauktieskontekste

Jaunimo darbuotojų mokymų dalyviai iš Turkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos, Lenkijos ir Lietuvos šiame projekte didino žinias apie socialinę įtrauktį, jos formas ir svarbą, taip pat darbo su mažiau galimybių turinčiu jaunimu niuansus. Erasmus+ programos projektuose skatinamas visą gyvenimą trunkantis žmonių tobulėjimas, todėl mobilumo veiklos buvo paremtos neformaliuoju ugdymu.

Neformalusis ugdymas yra naudingas dėl daugybės priežasčių – ši ugdymo forma yra lanksti, leidžia mokytis įvairiapusėmis ir įdomiomis  priemonėmis, skatina kritinį mąstymą, aktyvų dalyvavimą, gerina problemų sprendimo įgūdžius bei socialinį bendravimą ir pasitikėjimą savimi. Dėl šių priežasčių mobilumo metu buvo naudojami įvairūs metodai: diskusijos, grupinis darbas, vaidmenų žaidimai bei kiti praktiniai užsiėmimai, kurie prisidėjo prie socialinės įtraukties mokymosi ir dalyvių asmeninio tobulėjimo.

Dalyvių akiratį praplėtė ir Tolerancijos centro atstovas – Artiomas Šabajevas. Jis pasidalino apie tai, kaip veikia mūsų smegenys susidūrus su naujomis, nepažįstamomis situacijomis.Šis lektorius taip pat kartu su dalyviais aptarė, kaip galima spręsti empatijos bei įtraukties trūkumo problemą taip, kad ji nesukeltų gynybinės reakcijos ir toliau skatintų produktyvų dialogą.

Projekto unikalumas

„InMotionforInclusion“ projektas išsiskiria įvairiais aspektais. Visų pirma, jis pabrėžia transformuojančią darbo su jaunimu galią, akcentuodamas jaunimo darbuotojų vaidmenį kuriant pasitikėjimą, suteikiant jauniems žmonėms išteklius ir ginant jų poreikius. Be to, projektas siekia sukurti „bangos efektą“, įkvėpdamas kurti įtraukesnę visuomenę, kurioje kiekvienas jaunas žmogus, nepriklausomai nuo jo kilmės ar padėties, turėtų galimybę klestėti. Galiausiai, projektas prisideda prie ES Įtraukties ir įvairovės strategijos, stiprindamas solidarumo ir pripažinimo svarbą.

„InMotionforInclusion“– ne tik projektas, bet ir judėjimas į ateitį, kurioje nei vienas jaunas žmogus nebus paliktas nuošalyje. Jei norite prisidėti prie geresnės ateities kūrimo, kviečiame jungtis prie „Unique Projects“ asociacijosprojektų, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus ar patirties: https://www.uniqueprojects.eu/lt/.

Visos nuotraukos organizatorių.

 

 

The post   „InMotionforInclusion“ –jaunimo ateitis be atskirties appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -