Trečiadienis, 21 vasario, 2024
PradžiaVerslasIš Izraelio bus parskraidinta apie 170 lietuvių, tarp jų – 40 piligrimų...

Iš Izraelio bus parskraidinta apie 170 lietuvių, tarp jų – 40 piligrimų grupė

Grupuotės „Hamas“ atakuojamame Izraelyje dalies esančių Lietuvos piliečių pargabenimą organizuoja verslininko Gedimino Žiemelio valdomos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“ bendrovė „Skyllence“.

Įmonės nusamdytu Rumunijos avialinijų lėktuvu iš pirmadienio į antradienį planuojama pargabenti 170 žmonių.  

„Laikas jau yra patvirtintas po vidurnakčio 20 min. lėktuvas išskrenda iš Tel Avivo į Bukareštą. Ten perlipa į kitą lėktuvą ir skrenda į Vilnių. 8.30 val. leidžiasi“, – pirmadienį BNS teigė „Skyllence“ vadovė Vilma Vaitiekūnaitė.

„Ar turėsime skrydžių daugiau, priklausys nuo to, kiek bus norinčių daugiau žmonių išvykti iš Izraelio ir ar bus poreikis organizuoti dar vieną skrydį“, – pridūrė ji.

Pirmadienio 10 val. duomenimis, apie 100 žmonių, negalinčių išvykti iš Izraelio, jau buvo užsiregistravę skrydžiui. Tarp jų ir Betliejuje apsigyvenusi 40 piligrimų grupė.

„Ar atostogavo, ar gydėsi Izraelyje, ar yra gyvenantys ten, kurių namai tarp Lietuvos ir Izraelio, yra nepilnamečių vaikų, kurie grįžta nelydimi suaugusiųjų, nes vienas iš tėvų yra Lietuvoje, o kitas Izraelyje, bet negali palikti šalies, nes pareigos tokios, kad karo sąlygomis turi likti ten dirbti“, – teigė V. Vaitiekūnaitė, apibūdindama iš Izraelio norinčius grįžti žmones.

Pasak jos, įstrigusieji Izraelyje bus skraidinami Rumunijos avialinijų lėktuvu. Jame yra 168 vietos.

V. Vaitiekūnaitė sakė, kad turi užklausų ir iš užsieniečių.

Kelionių organizatorė: su institucijomis nebuvo atgalinio ryšio

Kelionių agentūros „Keliauk su idėja“ savininkė Kristina Norkutė BNS pranešė, kad jau važiuoja nusamdytas autobusas iš Betliejaus paimti piligrimų ir juos nugabenti į Tel Avivo oro uostą.

„Jie išvažiuos netrukus į oro uostą“, – pirmadienį sakė K. Norkutė.

Ji taip pat pabrėžė, kad jau yra atšaukta spalio pabaigoje turėjusi įvykti kitos grupės kelionė į Izraelį.

Mes tikrai nevešime. Jau pakako vienos įstrigusios grupės. Nežinomybės ir bejėgystės.

„Mes tikrai nevešime. Jau pakako vienos įstrigusios grupės. (…) Nežinomybės ir bejėgystės. (…) Iš ambasados Andra (Lietuvos ambasados Izraelyje darbuotoja – BNS) visada buvo „ant ryšio“. Visi kiti… Nežinau, gal ir dirbo, gal darė viską, kas įmanoma, bet su institucijomis neturėjau jokio ryšio. Nebuvo jokio atgalinio ryšio. Nežinau, ar padėjo, ar nepadėjo, gal ir padarė milžinišką darbą, bet nematė reikalo kažko informuoti, pasakyti, ką jie daro“, – tvirtino ji. 

Anot K. Norkutės, galutinis sprendimas dėl gruodį planuojamos kelionės dar nepriimtas.

„Stebėsime įvykius. Bet pagal dabartinę situacija, neatrodo, kad greitai ten viskas pasibaigs. Todėl, manau, kad tikrai nebus (organizuojama kelionė – BNS)“, – sakė piligirimines keliones į Izraelį organizuojančios agentūros savininkė.

Pasigedo valstybės rūpesčio savo piliečiais

Jiezno kunigas Rolandas Bičkauskas, iš agentūros „Keliauk su idėja“ įsigijęs piligriminę kelionę į Izraelį, į namus turėjo grįžti sekmadienį, tačiau planus pakoregavo „Hamas“ atakos.

Keturių dešimčių žmonių grupė, kurioje jis yra, Izraelyje praleido savaitę. Keliautojai jau buvo nuvykę iki oro uosto, bet nesulaukė „Wizzair“ lėktuvo iš Vilnius. Kadangi nerado, kur apsistoti Tel Avive, viešbutį išsirinko Betliejuje. 

Klebonas sako, kad atvežusi kelionių agentūra keliautojais rūpinasi – už kambarius ir maitinimą sumokėjo, ieškojo, kaip juos parvežti į Lietuvą. Tuo metu valstybei, R. Bičkausko teigimu, jos piliečiai rūpi kur kas mažiau. 

„Norėtume, kad labiau rūpintųsi savais žmonėmis. Stygius to yra. Šiai dienai esame palikti su „kaip nors“, – BNS teigė kunigas. 

„Dabar yra tokia padėtis ir kitos valstybės imasi iniciatyvos kai Vyriausybės ar prezidentų asmenyje sprendžia problemas. Lenkai, su kurias esame viešbutyje, sakė, kad priimtas sprendimas juos išvežti, siunčia lėktuvus, net karinius, kad galėtų išvežti savo piliečius. Rumunai siunčia lėktuvus, kad išgabentų. Jeigu kitos valstybės randa noro ir galimybių, tai ir čia ieškoti ir padėti“, – kalbėjo R. Bičkauskas.

Pasak jo, net Ukraina, kurioje vyksta karas, ieško galimybių, kaip iš Izraelio parsigabenti savo piliečius.

„Čia yra taip, kad mes pats negalime išspręsti problemos, nes lėktuvai nelabai kyla, o jeigu ir leis kilti, jie visi užbukinti. Daug yra įstrigusių žmonių. Pačiam išvykti neįmanoma. 41 žmogui bilietus gauti į vieną lėktuvą nepaprasta“, – sakė R. Bičkauskas.

Jis pabrėžė, kad grupėje dauguma yra pagyvenę žmonės ir juos po vieną ar kelis „paleisti neįmanoma“.  

„Dauguma senjorai, pasako po kelis į Europą… įsivaizduokite du tris pensininkus įsodinti į lėktuvą, kaip jiems patiems susiorientuoti“, – teigė klebonas.

R. Bičkauskas tvirtino, kad buvo bendrauta su Užsienio reikalų ministerijos darbuotoja, kuri siūlė patiems imtis iniciatyvos palikti Izraelį.

Pasak V. Vaitiekūnaitės, „Skyllence“ organizuojamas skrydis vienam žmogui kainuos tūkstantį eurų.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments