Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKaunas susigiminiavo su Italijos miestu Breša

Kaunas susigiminiavo su Italijos miestu Breša


Dešimtmečius skaičiuojanti Kauno draugystė su Brešos miestu Šiaurės Italijoje oficialiai sutvirtinta abiejų miestų merų parašais. Susigiminiavimo sutartimi įsipareigota toliau bendradarbiauti sporto, švietimo, kultūros, turizmo, ekonomikos ir kitose srityse. Tai jau ketvirta Kauno partnerystė su Italijos miestais.

„Miestų giminiavimasis – galingas diplomatijos įrankis, skatinantis tarpusavio supratimą, bendradarbiavimą ir kultūrinius mainus. Šie ryšiai tarp įvairių tautų bendruomenių įkūnija europietišką dvasią, nutiesia draugystės ir bendradarbiavimo tiltus, įveikia kalbinius, kultūrinius ir geografinius barjerus.

Dalindamiesi patirtimi, iššūkiais ir sėkmėmis Breša ir Kaunas galės palaikyti vieną nuolatinį nuolatinį laiką, kurs ir gilius santykius, pagrįstus pasitikėjimu ir pagarba“, – per iškilmingą ceremoniją Kauno pilyje kalbėjo su delegacija viešėjusi Brešos merė Laura Castelletti.

Liepos 5-ąją Kauno pilyje pasirašyta susigiminiavimo sutartis tarp Brešos ir Kauno savivaldybių. Ja miestai sieks toliau plėtoti kultūros, švietimo, socialinės integracijos, vaiko teisių apsaugos ir jaunimo reikalų, UNESCO titulo populiarinimo, sporto, mokslo, medicinos ir kitos veiklos.

Prioritetai skiriami keitimuisi gerą praktiką inovacijų, tvarios plėtros, kultūros paveldo puoselėjimo ir turizmo sektoriuose.

Ryšiai tarp miestų prasidėjo dar 1993 metais – Italijos įmonės „Il Sogno di Arūnas“ prezidentui Sergio Paterlini užmezgus neformalius ryšius su Kaunu. 2002-aisiais pasirašytas pirmasis miestų ketinimų protokolas, o 2022 m. bendradarbiauti pradėjo „Kauno Rotary Hansa“ ir „Brešos Veronica Gambera Rotary“ klubai.

Per daugiau kaip trisdešimt metų drauge įgyvendinti socialinės ir sveikatos apsaugos, sporto bei kultūros projektai. Vienas ryškiausių – pastatyti ir įrengti suaugusių našlaičių „Mauros namai“ Karmėlavoje. Čia pilnametystės sulaukusios merginos iš Kauno miesto ir rajono gauna laikiną pastogę, įgyja savarankiško gyvenimo įgūdžius.

Miestai kartu vykdė iniciatyva „Projektas į mokyklą“ ir „Vasara Italijoje“: apie 300 socialiai saugesnėje aplinkoje augančių vaikų gaudavo finansavimą mokyklinėms priemonėms įsigyti, vaikai iš nepasiturinčių šeimų bei našlaičių vasaros ir žiemos atostogas praleisdavo svečiesi italų šeimose. Per Brešos Raudonojo ir Baltojo kryžiaus draugijos Kauno ligonines greitosios pagalbos automobiliai ir kita medicininė įranga.

„Ši draugystė tvirta, skaičiuojanti dešimtmečius. Turime labai daug vienijančių dalykų: abu miestai įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, priklausome Kūrybinių miestų dizaino ir Besimokančių miestų tinklams, galime dalintis kultūros sostinės patirtimis.

Breša – augantis, veržlus ir ambicingas miestas. Italai, kaip ir Kaunas, daug investuoja į sportą, rūpinasi moksleivių edukacija ir socializacija. Tikiu, kad tvirtesnis susigiminiavimas atvers dar daugiau galimybių projektams“, – apie sustiprintą partnerystę kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, italų delegacijai didelį įspūdį paliko ekskursija po „Mokslo salos“ muziejų, „Sporto halę“ bei Dariaus ir Girėno stadioną. Svečiai taip pat sudalyvavo festivalio „Operetė Kauno pilyje“ renginyje – Giacomo Puccini operoje „Madam Baterflai“, skirtoje paminėti šio iškilaus italų kompozitoriaus 100-ųjų mirties metines.

Jau suplanuotas ir artimiausias vizitas – Brešos delegacija planuoja atvykti į „Mokslo salos“ atidarymą šį rudenį, o kauniečių pakviesti patogiai Brešoje, kur bus pasirašyta analogiška susigiminiavimo sutartis.

Kaunas šiuo metu palaiko draugiškus santykius su keturiais Italijos miestais – susigiminiavęs su Ferara (1998), Kava de' Tireniu (2008) bei Breša (2024), ketinimų protokolu pasirašytas su Rende (2003).

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -