Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKaune atidaryta Lietuvos narystės NATO 20-mečiui skirta paroda

Kaune atidaryta Lietuvos narystės NATO 20-mečiui skirta paroda

Vytauto Didžiojo karo muziejuje kovo 2 d. atidaryta paroda „Kartu mes esame stiprūs“, skirta Lietuvos narystės NATO 20-mečiui.

Prieš 20 metų Vakarų pasaulis įvertino Lietuvos Respublikos raidą bei pastangas keistis ir šalis buvo pakviesta prisijungti prie Europos Sąjungos ir NATO aljanso. Narystė šios organizacijose – vienas didžiausių moderniosios Lietuvos Respublikos pasiekimų. Ir, kaip rodo pastarojo dešimtmečio įvykiai, ši narystė šiandien yra bene patikimiausias Lietuvos Respublikos saugumo garantas.

Bendradarbiavimas ir narystė NATO yra ne tik stiprėjantys valstybės gynybiniai pajėgumai, tačiau ir galimybė Lietuvą Vakarų partneriams pristatyti kaip patikimą partnerę.

Lietuvos narystei NATO skirtos parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, pokalbyje – diskusijoje aptarę saugumą, gynybą ir naują geopolitinę realybę. Taip pat parodos atidaryme apsilankė ir įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių vadai. Parodos globėjas – Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas.

Paroda pasakoja apie Lietuvos kelią ir narystę NATO aljanse, pristato Lietuvos kariuomenės kelią nuo sovietinės ginkluotės ir ekipuotės iki moderniausios technikos ir ginkluotės. Ar žinojote, kad šiuo metu Lietuvos kariai aprūpinti vienomis geriausių pasaulyje pėstininkų kovos mašinų, artilerijos ir priešlėktuvinės gynybos sistemų?

Pristatomi ne tik Lietuvos kariuomenėsnaudojamų laivų ir orlaivių modeliai, įvairių laikmečių Lietuvos karių uniformos, ekipuotės elementai, tačiau ir ginkluotė. Lankytojai išvys ne tik lengvuosius pėstininkų ginklus, tačiau ir legendinį amerikietišką sunkųjį kulkosvaidį „M2 Browning“, užtaisytą įspūdingo dydžio šaudmenimis. Lietuvos muziejai itin retai eksponuoja mūsų dienų prieštankinę ginkluotę, o parodos„Kartu mes esame stiprūs“ lankytojai galės pamatyti keletą skirtingų laikmečių ginklų, skirtų šarvuotai technikai naikinti.

Lietuvos kariuomenė stiprinosi ne tik namuose, tačiau ir dalyvaudama išvykose. Smėlynus raižantis motociklas „Yamaha“ bei kiti misijų reliktai liudija Lietuvos aktyvų dalyvavimą tarptautiniame taikos palaikyme ir mūsų šalies narsą ir ryžtą ginant vakarietiškas vertybes.

2024 metais NATO aljansas švenčia savo 75-metį, o mes švenčiame Lietuvos Respublikos narystės jame dvidešimtmetį.

Paroda Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks iki gegužės 11 d.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -