Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaAUTOKaune surengtas mitingas prieš skurdą: „Bankai lupikauja – jaunimas vergauja“

Kaune surengtas mitingas prieš skurdą: „Bankai lupikauja – jaunimas vergauja“

Spalio 17-ąją minima Tarptautinė kovos su skurdu diena. Ta proga Kaune surengtas mitingas, kurio metu siekta atkreipti dėmesį į vis kylančias kainas, oriai negalinčius gyventi žmones, per mažą darbo užmokestį.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ pakvietė kauniečius į protesto mitingą prieš skurdą šalyje. Nors dalyvių nebuvo labai daug, tačiau organizatoriai tikina, kad ir tiek pakanka, jog valdžia pamatytų, kaip realiai gyvena dalis piliečių.

„Kainos kyla – eurai dyla“, „Skurdą sėsi, pyktį pjausi“, „Po taurelės, po „žolės“, skurdas Lietuvoje didės“, „Mums nereikia trupinių nuo jūsų stalo“ – tokiais plakatais mitinguotojai žygiavo Laisvės alėja iki Kauno miesto savivaldybės.

Ministrei nesvarbu, kad oficialus skurdo rizikos lygis pasiekė 20 proc.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per visą kadenciją net piršto nepajudino ir toliau bukina žmones, kad pragyvenimo lygis kyla. Ministrei nesvarbu, kad oficialus skurdo rizikos lygis pasiekė 20 proc. Tai reiškia, kad absoliučiame skurde gyvena kas penktas Lietuvos gyventojas. Labiausiai skursta 66 metų ir vyresnio amžiaus asmenys ir tai sudaro siekia 36,5 proc. nuo visų gyventojų.

LNK reportažas:

Populistinės atskirų organizacijų ar asmenų kalbos ir susireikšminimas dėl vienos ar kitos socialinės grupės darbo užmokesčio arba darbo sąlygų, nublanksta kai realiai pamatome, kad absoliučiame skurde gyvena 77 tūkst. Lietuvos žmonių“, – kodėl reikia tokio mitingo, kalbėjo „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Į renginį atvykęs Seimo narys Petras Gražulis atsinešė plakatą su užrašu „Bankai lupikauja – jaunimas vergauja“ ir teigė, kad bankai „apiplėšinėja“ jaunus, paskolas turinčius žmones.

Mitingo dalyviai ragino griežtinti bankų kontrolę, nes nekontroliuojama jų veikla, pasak mitingavusiųjų, skurdina žmones, ypač jaunas šeimas, kurios nesulaukia deramos pagalbos iš valstybės institucijų.

Protesto akcijoje dalyvavę žmonės tikino, kad labiausiai piktina tai, kad kainos kyla sparčiau, nei atlyginimai. Kai kurie pripažino, kad jų vaikai jau emigravę, todėl kad Lietuvoje nepragyveno.

K. Juknis pabrėžė, jog mitingo tikslas nebuvo sutraukti gausų dalyvių būrį, o šis vyksta nepriklausomai nuo to, kiek žmonių susirenka, juolab kad yra rengiamas viduryje darbo dienos.

Vis dėlto jis svarstė, kad žmonės į panašius renginius neina ir iš nusivylimo.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Žmonės neina iš apatijos, nusivylimo. Žiūrėkite, ir kolegos švietimo – pusė mokyklų nėjo. Kaune nė viena neprotestavo, nėjo“, – pastebėjo jis.

Anot federacijos, absoliučiame skurde gyvena 77 tūkst. Lietuvos žmonių.

Galerijos


 • Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Vengrija 2:2

  Europos futbolo čempionato at…


 • 601-oji karo Ukrainoje diena

  601-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kaune surengtas mitingas prieš skurdą

  Kaune surengtas mitingas prie…


 • Spalio mėnesio Kauno tarybos posėdis

  Spalio mėnesio Kauno tarybos …


 • 600-oji karo Ukrainoje diena

  600-oji karo Ukrainoje diena…


 • Vidurdienis Vilniaus centre

  Vidurdienis Vilniaus centre…


 • Kaune evakuotos mokyklos

  Kaune evakuotos mokyklos…


 • Sveikatos apsaugos ministerijoje pasirašyta atnaujinta šakos kolektyvinė sutartis

  Sveikatos apsaugos ministerijo…


 • 599-oji karo Ukrainoje diena

  599-oji karo Ukrainoje diena…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ ir Jonavos „CBet“

  LKL: Kauno „Žalgiris“ ir …

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita