Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKaune vyksta didžiausias šalies švietimo forumas „Švietimo kodas“

Kaune vyksta didžiausias šalies švietimo forumas „Švietimo kodas“

Šiandien Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune prasideda naujienų portalo lrytas.lt kartu su partneriais pirmą kartą rengiamas didžiausias Lietuvoje švietimo forumas „Švietimo kodas“. Čia susirinks rekordiškai daug savo srities profesionalų – daugiau nei 80 pranešėjų keturiose turinio salėse pasidalins pažangiomis ir inovatyviomis idėjomis, įkvėpsiančioms ryžtis drąsesniems ateities sprendimams ir pokyčiams švietime.

Didžiausias ir turiniu įvairiausias forumas sulaukė išskirtinio švietimo bendruomenės susidomėjimo – vos per tris savaites į konferenciją užsiregistravo per 1000 dalyvių. Pirmą kartą rengiamas forumas „Švietimo kodas“ yra nemokamas švietimo bendruomenės nariams iš visos Lietuvos. Tai dovana, kuri ne tik skatins tobulėti, bet ir skatins džiaugtis savo profesija. Kas laukia konferencijos dalyvių?

Forume susitiks verslininkai, mokslininkai, vadovai, švietimo lyderiai tam, kad pasidalytų savo sričių įžvalgomis apie švietimo situaciją, reikalingus pokyčius ir kaip kiekvienas prie to gali prisidėti.

Keturiose švietimo forumo salėse lauks ne tik ekspertų pranešimai, bet ir švietimo lyderių diskusijos. Pranešėjai ir diskusijų dalyviai pasiskirstė pagal temas ir lauks šiose salėse: „Kaip inovacijos pakeis švietimą?“, „Iš vadovo užrašų: kaip į mokyklą ateina lyderiai“, „Švietimo pokyčiai ir transformacija“, „Gyvenimo mokykla: žmogus tarp žmonių“. Konferencijos dalyviai ras jų lūkesčius labiausiai atitinkančias temas ir pranešimus.

Vieni ryškiausių konferencijos pranešėjų – investuotojas, „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laursas, ilgametis pedagogas, tris dešimtmečius vadovavęs Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijai Miša Jakobas, Lietuvos garbės konsulė Islandijoje, „InfinitusLabs“ bendraįkūrėja prof. Inga Minelgaitė, VU mokslininkė, dėstytoja, 2022 m. pripažinta viena perspektyviausių jaunųjų mokslininkių visame pasaulyje doc. dr. jaun. akad. Ieva Plikusienė, švietimo entuziastas, verslininkas Vladas Lašas ir dar daugelis kitų pranešėjų, diskusijos dalyvių.

„Švietimas – tai ne tik mokyklų ir mokytojų tema. Tai visuomenės tema, pagrindas, prie kurio mes visi prisidedame. Todėl ir konferencija „Švietimo kodas“ nėra tik mokytojams ar apie mokytojus, tai yra vieta, kur diskutuos, geriausiais pavyzdžiais dalysis ir sprendimų ieškos švietimo lyderiai, verslininkai, mokslininkai, politikai ir visuomenės veikėjai.

Džiaugiamės, kad pavyko surengti didžiausią ir turiniu įvairiausią forumą. Susidomėjimas – tai įrodymas ne tik dėl temos svarbos, bet ir poreikio ieškoti naujovių, augti. Tikiu, kad ši konferencija pažadins kiekviename esantį švietėją, nesvarbu kokioje srityje dirbame, o lyderių pavyzdžiai įkvėps pokyčiams“, – sako konferencijos „Švietimo kodas“ vadovė Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė.

Visą konferencijos dieną VDU rūmuose veiks paroda, kurioje įmonių ir organizacijų atstovai pristatys ne tik švietimo inovacijas, bet ir įrankius, padėsiančius kasdieniame pedagogų darbe.

„Dažna veiklos sritis turi savo kertinius renginius, kurie atnaujina bendruomenės narių mąstymo kryptis, nusistovėjusius veikimo modelius ir aktualizuoja svarbias temas. Džiaugiuosi, kad „Švietimo kodas“ atlieka šią funkciją švietimo bendruomenėje, ir susirinkę srities lyderiai diskutuos apie švietimo evoliuciją Lietuvoje. Man svarbu, kad konferencija neštų naudą svarbiausiems sistemos dalyviams – mokytojams ir mokiniams.

O konferencijos metu vyksiantys jų apdovanojimai ne tik skatins puikius pedagogus, bet dar kartą patvirtins jų svarbą visuomenėje“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakšas.

Šiais metais lrytas.lt rengiamą konferenciją „Švietimo kodas“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
Konferencijos partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), „Erudito“ licėjus, leidykla „Šviesa“, Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, rėmėjai – bendrovė „Epson“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -