Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasKauno LEZ – rekordinės „Omniva LT“ investicijos į moderniausią siuntų rūšiavimo terminalą

Kauno LEZ – rekordinės „Omniva LT“ investicijos į moderniausią siuntų rūšiavimo terminalą

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įgyvendinamas ambicingas „Omniva LT“ projektas. Čia kyla moderniausias Baltijos šalyse siuntų rūšiavimo terminalas.

42 mln. eurų investicijų

Bendras numatomas terminalo plotas – beveik 22 tūkst. kv. m. Tai prilygsta trims futbolo stadionams. Su naujuoju projektu Kaunas taps „Omniva LT“ logistikos centru.

Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė į naująjį siuntų terminalą ir jame diegiamą rūšiavimo technologiją investuoja 42 mln. eurų.

Tai iki šiol didžiausia „Omniva“ įmonių grupės investicija vertinant jos investicijas visose šalyse. Įkurtuvės numatomos maždaug po metų.

„Omniva LT“ siuntų rūšiavimo terminalo statybų oficiali pradžia įamžinta įkasant kapsulę. Statybvietėje per iškilmingą ceremoniją įkasta džiaugsmo siunta, skirta ateities kartoms.

Į permatomą siuntą „Omniva“ komanda atrinko tai, kas simbolizuoja džiaugsmą ne tik Lietuvos, bet ir visos įmonių grupės klientams bei darbuotojams.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Nauda visam Baltijos regionui

„Omniva“ valdybos pirmininkas Martas Mägi pabrėžė, kad naujasis siuntų rūšiavimo terminalas yra reikšmingas ir Lietuvai, ir visam Baltijos regionui. Anot jo, bendrovė pradeda naują erą.

„Valdome didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse, tad potencialas plėtrai neabejotinas. Su plėtra susijusios ir investicijos į didžiausią bei moderniausią regione siuntų rūšiavimo terminalą. Lietuva pasirinkta strategiškai – būdama arčiausiai Vakarų šalių, susiduria su didžiausiu tarptautinių siuntų srautu, yra sparčiai auganti rinka, o tai šalį daro idealiu pasirinkimu. Pastatę terminalą, numatome automatizuoti siuntų paskirstymą į daugiau nei 700 skirtingų krypčių, tad būsimą siuntų rūšiavimo terminalą galima prilyginti naujiems Baltijos šalių vartams į pasaulį, kurie suteiks dar daugiau impulso regiono verslų augimui. Reikia pripažinti, kad visi šie įdomūs pokyčiai netektų prasmės, jei toliau netelktume dėmesio į puikų klientų aptarnavimą. Mūsų misija yra užtikrinti, kad kiekvieną kartą naudodamiesi mūsų paslaugomis klientai liktų patenkinti. Ir, tuo pačiu, siekiame pasiūlyti ekonomiškus sprendimus, kad mūsų paslaugos būtų prieinamos kiekvienam“, – teigė M. Mägi, dėkodamas darbuotojams, rangovams, partneriams ir klientams.

Pasak jo, modernaus logistikos centro poreikis ir potencialas yra milžiniškas, nes regiono e. komercijos žaidėjai transformuoja savo pardavimus iš lokalių į globalius. Tą rodo stabilus verslo klientų skaičiaus augimas.

Vien pirmaisiais metais, kai „Omniva LT“ pristatė tarptautinių siuntų paslaugą, buvo sudaryta pusė tūkstančio sutarčių, o klientų, neapsiribojančių veikla trijose Baltijos šalyse, skaičius stabiliai auga.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Netradicinė vasara

Vienu svarbiausių terminalo akcentų taps įmonės „Equinox Europe“ gaminama siuntų rūšiavimo linija, į kurią atskirai „Omniva LT“ investuoja apie 9 mln. eurų. Per parą ši linija gali automatiškai išrūšiuoti iki trečdalio milijono siuntų.

Bendras šio terminalo pajėgumas sieks iki 15 tūkst. išrūšiuotų siuntų per valandą.

Esame itin konkurencingos rinkos žaidėjai, todėl technologinė pažanga, inovacijos didinant veiklos našumą ir tvarumą yra mūsų prioritetų sąraše.

Šią vasarą rūšiuojamų siuntų kiekis nesiskiria nuo pavasario, nors įprastai šiltuoju metu būna stebimas šioks toks apsnūdimas. Esant tokiam poreikiui didinami veiklos pajėgumai padės sustiprinti „Omniva“ grupės, kaip prioritetinio logistikos partnerio Baltijos šalyse, pozicijas.

„Esame itin konkurencingos rinkos žaidėjai, todėl technologinė pažanga, inovacijos didinant veiklos našumą ir tvarumą yra mūsų prioritetų sąraše. Iš technologinės pusės, naujasis siuntų rūšiavimo terminalas bus automatizuotas, o tai leis maksimaliai išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų bei užtikrins siuntų pristatymo spartumą. Galvodami apie ateitį, numatome ir tolesnes plėtros galimybes – bendras terminalo plotas turės galimybę augti dvigubai“, – sakė „Omniva LT“ vadovas Vaidrius Verikas.

Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis įsitikinęs, jog „Omniva“ Kauno LEZ naujam terminalui pasirinko dėl patogios logistinės padėties.

„Manau, kad „Omniva“ kolektyvas žiūri toli į priekį – žino, kad ne už kalnų yra „Rail Baltica“ geležinkelis, kuris visiškai netoli praeis, taip pat „Via Baltica“ kelias. Aš jau nekalbu, kad Nemunas irgi yra pasiruošęs laivybai, nekalbu apie oro uostą, kuris yra už nugaros“, –  renginio metu kalbėjo Kauno rajono vicemeras.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Energija aprūpins saulės elektrinė

Terminalas išsiskirs moderniomis technologijomis ir nevienadieniais tvarumo sprendimais. Ant pastato stogo bendrovė planuoja įrengti 1,6 MW saulės elektrinę, kuri leis pilnai užtikrinti visus terminalo elektros poreikius.

„Energijos sąnaudų mažinimas, natūralu, atneša ekonominę naudą ir tai padeda įgyti konkurencinį pranašumą. Tačiau investuodami į žaliąją energetiką žiūrime į ateitį ir kryptingai einame tvaraus verslo keliu. Kitas žingsnis bus transporto parko elektrifikavimas“, – apie bendrovės planus kalba V. Verikas.

Naujajame siuntų rūšiavimo terminale veiks ne tik „Omniva LT“ logistikos padalinys. Dalyje pastato bus įrengtos šiuolaikiškos biuro patalpos. Į jas persikels apie 60 Kauno administracijos darbuotojų.

Investicijos skiriamos ne tik patogiam darbui, bet ir poilsiui – darbuotojams bus įrengta sporto salė, pirtis, poilsio kambariai, lauke suprojektuota krepšinio aikštelė ir grilio zona.

Naująjį siuntų rūšiavimo terminalą „Design-build“ metodu įgyvendina ilgametę patirtį sukaupusi generalinės rangos įmonė „Conres“.

Bendrovė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje, kurį sudaro 420 paštomatų su daugiau nei 55 tūkst. siuntų skyrelių.

Bendrovė sukūrė pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo paslaugą. „Omniva LT“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Omniva“, kurią valdo Estijos paštas – AB „Eesti Post“.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments