Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė 8-oji Putvinskio gatvės diena: kurti gatvę

Kauno miesto savivaldybė 8-oji Putvinskio gatvės diena: kurti gatvę


Knygnešio ir Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo vardu turinti Vlado Putvinskio gatvė nuo pat savo įkūrimo XX a. pradžioje buvo viena gyviausių vietų mieste: čia steigėsi užsienio valstybių diplomatinės atstovybės, gyveno ir sukūrė to meto šviesuoliai. Gatvė įsigėrusi istorijų: nuo Kauno bohemos iki darbo klasės prisiminimų, nuo hipių svajonių iki diplomatų kasdienybės. Šiandien čia gyvenantys ir dirbantys žmonės tęsia vietos istoriją ir kuria turbūt vienintelio Lietuvos gatvės festivalio, Putvinskio gatvės dienos tradicijoje.

Gegužės 26-ąją jau 8-ąją kartą vyksianti Putvinskio gatvės diena kels iššūkį posakiui „kitoje pusėje žolė žalesnė“. Ar tikrai kitoje pusėje žolė žalesnė? Ar tikrai kita pusė yra kita? Kas mus skiria nuo kitų – tvora, takas, gatvė, miestas, valstybės siena, o gal išankstiniai nusistatymai?

Paskutinį pavasario sekmadienį šių klausimų bus mažiau – visų gatvės pusės sujungs kelio dešimtys renginių. Visos dienos metu miesto gyventojai ir svečiai kviečiami dalyvauti įvairiose Kauno menininkų namų (KMN) ir partnerių organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse, stebėti performansus, klausytis muzikos pasirodymų ir dalyvauti ekskursijose, o vakare susiburti į naująjį traukos tašką miesto centre – Kauno menininkų amfiteatrą, kur lauks trijų muzikos grupių koncertas.

„Šiais metais programa suskirstėme į dalį – pirmoji, įtraukianti visą gatvę, kaip ir kasmet pasiūlyta kūrybinių veiklų ir patirčių visoms auditorijoms. Skirtingose ​​gatvės vietose galima pasirinkti iš beveik 30 skirtingų veiklų: nuo interaktyvaus edukacinio autobuso ir ant verslo centro BLC stogo vyksiančio elektroakustinio koncerto iki vieno įspūdingiausių butų gatvėje lankymo: nuo pat gimimo gatvėje gyvenantis Gediminas Šibonis atvers dvaro menes primenantį ir meno kūrinius pripildyto buto duris . Antrojoje dalyje kviesime kartu atidarykite naująjį mūsų namų amfiteatrą“, – renginio akcentais dalijasi viena iš renginio organizatorių, KMN kultūrinės veiklos vadybininkė-edukatorė Asta Volungė.

30 veiklų, skirtų pažinti Putvinskio gatvės gyventojus

Kūrybinių dirbtuvių programa kvies į vitražo kūrybines dirbtuves, kurioje bus galima kurti miniatiūrinius vitražus, įkvėptus V. Putvinskio gatvės architektūros fragmentų. Kolektyvinio manikiūro dirbtuvės „Išklausyti delną“ ragins ateiti kartu su senomis, mamomis, tetomis ir tyrinėti jų rankų istorijas. Lino raižymo dirbtuvėse bus kuriamas bendras kaimynystės žemėlapis, o „Žalios juslės“ dirbtuvėse patirsime žalią per uoslę ir sensoriką. Partizaninėse sodininkystės dirbtuvėse „Tarp trinkelių“ savo vidinį vaiką žadinsime kurdami sėklų bombas ir laidynes, kurios padeda žaliajai miesto daliai išsiskleisti netikėtose vietose.

Performatyvių menų programoje provokuos švedų menininkas Mattias Hellberg. Spektaklis „Wallenbergų karamelės“ jis kvies saldžiai ir ironiškai apsvarstyti rimtą temą – Švedijos finansinį imperializmą Lietuvoje. Tuo tarpu performatyvioje intervencijoje „Vilnijimas“ šokio partnere taps gatvė ir visi esantys elementai: pastatai, šaligatviai ir praeiviai. LMTA šokio ir judesio katedros studentų šokio spektaklio eskizo pristatymas bus dar vienas renginys, kur pasinersime į šiuolaikinio šokio pasaulį.

Įspūdžius ir jausmus toliau žadins muzikiniai pasirodymai. „Last 2 Brain Cells“ elektroakustinės muzikos koncertas provokuoja prarasti laiko nuovoką ir pasinerti į garsinę patirtį. VOLT&VIBE koncertas pasiūlys šiuolaikinės elektroakustinės ir elektroninės eksperimentinės muzikos patirimą.

Edukacijų metu bus galima leistis į ekskursijas Kauno tarpukario modernizmo fasadus, apie Leonido Donskio bibliotekoje, dalyvauti interaktyvioje edukacijoje „Išgirsk ir atspėk knygą“ bei susipažinti su V. Putvinskio gatvės istorija ekskursijoje, kurią ves istorikas dr. Mindaugas Balkus. Edukacinė programa taip pat apims „Muziejus ant ratų“ projektą, kurio metu mobilioji ekspozicija, įrengta miesto autobuse, pristatys XVI–XVII a. Lietuvos švietimo reidą.

Bičiulystę žadins drabužių mainytuvės-atiduotuvės su „GiverTag“ ir kūrybinės dirbtuvės „Tarbelės Jūsų daikteliams“, kuriose susirinkusieji dekoruos drobinius maišelius. Literatūros žinias gaivinsime Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos rengiamoje interaktyvioje edukacijoje „Išgirsk ir atspėk knygą“.

Putvinskio gatvės dieną lauks ir išskirtinė premjera – MK Čiurlionio dailės muziejus kartu su Karalienės Mortos mokyklos mokiniais pristato vaikų meno bienalės kūrinius, skirtus Putvinskio gatvės modernizmo architektūrai. P. Mažylio gimdymo namuose bus kviečiama piešti ant asfalto „Iš ČIA į pasaulį“ bei vyks paskaita „Įsikurti V. Putvinskio gatvėje: profesoriaus P. Mažylio veikla ir gimdymo namų istorija“. Siena tarp Kauno ir Vilniaus tirpdys Alberto Kazlausko paskaita-ekskursija po Ievos Austinskaites fotografiju parodą „Ki|r|timai. Žvilgsnis į Kirtimų rajoną“.

Miesto centras – artimiausia nauja gamtos erdvė

Putvinskio gatvės dienos vakaro – Kauno menininkų namų fiteatro atidarymas, kuriami kvapai ir skonių laikinai kultūros baras „Godo“, o naujos erdvės istorija pradės „Lapkričio dvidešimtosios orkestras“, „darganos“ ir „Kaunas Zoo“ muzikiniai pasirodymai.

„Šis mūsų kiemelyje įsispraudęs amfiteatras – nauja ir visiems atvira susitikimų, malonių pokalbių ir renginių erdvė pačiame miesto centre. Nors fiziškai jo čia iki dabar nebuvo, bet visada jautėme, kad kažko trūko. Nuo dabar ši Žaliakalnio kalno papėdė taps jaukia užuovėja, kuri savo dvasia artima ir Putvinskio gatvei. Keturių pakopų amfiteatras bus namais jaukioms filmų peržiūroms, koncertams, meno turgeliams, šokio pasirodymams, slemo vakarams, piknikams ir kitiems kameriniams renginiams. Ir toliau bursime kultūros bei meno lauko žmones, bet norime leisti mus atrasti dar platesnę auditoriją – tikimės, kad lankytojai čia bus gera kaip namie“, – apie atsinaujinusius Kauno menininkų namus kalbos direktorė Simona Savickaitė ir kviečia juos lankytis visiems tiek renginiams, tiek eilinės. darbo dienos metu. Vasarą čia visų lauks ne tik amfiteatro erdvės, bet ir kavinė, kuri veiks birželio-rugsėjo mėnesiais, taip pat parodos, renginiai ir nemokama skaityklos erdvė.

Festivalio programa.

Nuotr. Vytautas Paplauskas, Erika Kabak, Akvilė Jarmalavičiūtė.

Kauno menininkų namų informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita