Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Kauną didžioji dalis unikalios „Mokslo salos“ ekspozicijos: prasideda montavimas

Kauno miesto savivaldybė Kauną didžioji dalis unikalios „Mokslo salos“ ekspozicijos: prasideda montavimas


Šią savaitę Nemuno salos pasiekiame pirmieji vilkikai iš Lenkijos, gabenantys dalį mokslo ir inovacijų centro ilgalaikės ekspozicijos. Įrengimo darbai „Mokslo salos“ erdvėse prasidės jau netrukus ir turėtų būti baigti šį rudenį. Iškart po to vieno laukiamiausių objektų – pirmasis ir vienintelis mokslo muziejus šalyje –s duris.

Muziejaus centras – „Salos širdis“

„Dauguma eksponatų jau sukomplektuoti ir paruošti montavimui. Kitas etapas – jų diegimas, konfigūravimas, tikslinimas ir testavimas. Nuo šiol „Mokslo salos“ patalpose dirbs apie 60 technikų ir montuotojų. Taip pat šiame projekte nenutrūkstamai dalyvauja dešimtys dizainerių, programinės įrangos kūrėjų, stalių, elektrikų ir kitų specialistų“, – apie įsibėgėjančius finalinius darbus pasakoja Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Netrukus „Mokslo salos“ erdvės užpildys apie pusantro šimto unikalių eksponatų. Bendra ekspozicijos vertė su inovatyviomis technologijomis pagrįstau planetariumu iš viso sieks apie 9 mln. eurų.

Lenkų bendrovės „Trias Avi“ architektas Maciej Bereś pasakoja, kad prireikė net 8 mėnesių įdomumą ir sudėtingą darbo ekspozicijos koncepciją.

„Iš vienos pusės turėjome labai daug laisvės – 1800 kv. metrų netrukdomos, darbui skirtos erdvės. Kita vertus – unikalus diktavo ekspozicijos išdėstymas ir dėl to nepatenka techninių iššūkių. Pavyzdžiui, korpuso viduryje esantis stoglangis įpareigojo sukurti parodos architektūrinį orientyrą ir taip atsirado interaktyvi skulptūra „Salos širdis“. Tai savotiškas ekspozicijos pasakojimo židinys, jungiantis visas kitas parodos dalis į visumą, taip sukurdamas nuoseklią ir asmenišką lankytojo patirtį“, – sakė M. Bereś.

Pagrindinis mokslo ir inovacijų centro eksponatas apjungs septynias nuolatinės ekspozicijos temas. Jos atspindės žmogaus veiklos sritis ir visos planetos pusiausvyrai bei gerovei. Informacija apie pasaulio, transportą, žmogaus kūną, sveikatą, gamtą, komunikaciją bei taršą susijungs į vieną objektą ir lankytojams vaizdžiai primins jų kasdienę svarbą veiksmų kontekste.

Pirmas ir vienintelis Lietuvoje

„Mokslo sala“ bus pirmas mokslo ir inovacijų populiarinimo centras šalyje, kuriame prognozuojama sulaukti apie 300 tūkst. lankytojų per metus. Lenkų bendrovės „Trias Avi“ viceprezidentas Marcin Wojczyński būsimiems parodos dalyviams linki smagaus ir tuo pačiu prasmingo laiko: „Pagrindinis mokslo centro pramogų vaidmuo yra sužadinti smalsumą ir įkvėpti lankytojų eksperimentuoti, sujungiant tikrąjį mokslą.

Savo darbais tikimės, kad jaunoji karta pradės užduoti mums svarbius klausimus. Pavyzdžiui, kaip globalinis atšilimas ir urbanizacija, kiek gali būti sukeltas miškų kirtimas, kiek energijos suteikiamas maistas, kurį sukelia aplinkai daro žmogaus pasirinktai aplinkai.“

Mokslo ir inovacijų centro vaikai galės laisvai eksperimentuoti, lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę. Vidaus ekspozicijoje vyraujanti džiaugsmo, linksmybių, atradimų ir mokymosi atmosfera, anot autorių, gali būti labai įkvepianti ir teigiama visiems lankytojams, reikalingo nuo jų amžiaus.

„Galėčiau ilgai pasakoti, kokia ypatinga ir išskirtinė ekspozicija šiuo metu įrenginėjama Nemuno saloje, bet pagrindinis visų investicijų tikslas – labai paprastas ir nuoširdus. Visi parodos eksponatai skirti lankytojų atradimams, smalsumui ir kūrybiškumui pažadinti.

Norime sukurti, paneigiančią mitą, jog smagu – nelygu verti. Juk kiekvienas vaikas gimsta su atradėjo genu, bet ilgainiui visuomenė ėmė jį slopinti, taip atiminėdama mažojo žmogaus atradimo džiaugsmą. Mes visus kviesime tą smalsumą susigrąžinti ir nuostabių žinių pasaulį atrasti iš naujo“, – kalbėjo Mokslo ir inovacijų centro direktorė Aistė Lukaševičiūtė.

Pradeda darbuotojų paieška

Išskirtinės architektūros 11,5 tūkst. kv. metrų pastatas laukia ne tik rudenįiančių pirmųjų lankytojų, bet ir įvairių sričių specialistų – jau šiandien.

„Norime „Mokslo salos“ lankytojus sudominti ne tik žiniomis, bet ir pramogomis, todėl kitų mėnesių – suburti stiprią ir ambicingą komandą. Ieškome profesionalių, mokslo ir inovacijų sritimis besidominčių darbuotojų. Norime, kad jie suprastų „Mokslo salos“ prasmė ir padėtų ją puoselėti gražiausiomis spalvomis“, – prisijungti prie komandos kviečia A. Lukaševičiūtė.

Ieškoma profesionalių ekspozicijų programų rengėjų, kurie padėtų puoselėti atvirą ir jaukią erdvę ne tik vaikams, bet ir visai šeimai. Ambicingų motyvacinių laiškų su gyvenimo laukiama el. paštu: [email protected].Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita