Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Kauno sieks įamžinti Prezidento Algirdo Brazausko atminimą

Kauno miesto savivaldybė Kauno sieks įamžinti Prezidento Algirdo Brazausko atminimą


Kaunas inicijuoja paminklo pirmajam atkurtos nepriklausomos Lietuvos Prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui pastatymu. „Kitąmet sueis 15 metų nuo Prezidento mirties, bet iki buvusios valstybės vadovui nėra pastatyta deramo atminimo ženklo. Pabandysim tai padaryti Kaune“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kitą savaitę posėdžiausianti Kauno miesto taryba svarstys mero teikiamą pastatymą paminklą Prezidentui AM Brazauskui.

„Kiekvienas kaunietis ir bet kuris lietuvis turi prisiminti valstybės vadovus. Šiandien turbūt galėtų išvardinti šalies Prezidento eilės tvarka. Tarpukario Prezidentų – Smetonos, Stulginskio, Grinių – skulptūros stovi priešais Istorinę Prezidentūrą, bet neturime deramo atminimo ženklo dar 2010 metais mirusiam A. Brazauskui. Manau, tai neteisinga ir turi būti ištaisyta“, – sako V. Matijošaitis.

Kauno mero įsitikinimu, Prezidentą AM Brazauską kauniečiai turėtų prisiminti ne vien kaip šalies vadovės, bet ir kaip aukštos kvalifikacijos inžinierių. Vienas ryškesnių jo profesinių pasiekimų – darbo statant Kauno hidroelektrinę, kuriai 2014 metais suteiktas AM Brazausko vardas.

„Hidroelektrinė stovi tvirtai, bet šį tą dar liko padaryti ir mums – ant pastato šliuzą laivybai, kad vandens kelias Nemunu vėl būtų vientisas, nepertraukiamas“, – pastebi V. Matijošaitis.

Suprasdamas infrastruktūros projektų veiklą, anuometinis šalies vadovas, vėliau ėjęs Premjero pareigas, politiniais sprendimais prisidėjo ir prie MK Čiurlionio tilto bei „Žalgirio“ arenos statybų Kaune.

Lietuvai rengiant 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatą, AM Brazausko palaikė tuometinių Lietuvos krepšinio federacijos vadovų Vlado Garasto ir Arvydo Sabonio iniciatyvą. Jis buvo vieno tų, kurio pastangomis iškilo naujos arenos ir Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Paklaustas, kaip kilo idėja įamžinti pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos piliečių išrinktas Prezidentas, Kauno meras atvirauja, esą mintį pametėjo prieš kelias savaites gauta užklausa iš žiniasklaidos. Žurnalistas priminė seną įvykį, kai paskutiniais savo gyvenimo metais Kaune viešėjęs AM Brazausko apsilankęs Istorinėje LR LR. Tąkart svečias su sau būdingu sąmoju pasiteiravo, ar kada nors ateityje ten stovės ir jo skulptūra.

2010-ųjų birželį Prezidentui mirus, tokia idėja kurį laiką buvo gyva, bet ilgainiui išblėso.

„Prieš šių metų Prezidento rinkimus manęs paklausė, ar Kauno pritartų idėjos atgaivinimui, kad Istorinės Prezidentūros sodelyje būtų statomos mirusių prezidentų skulptūros. Nors šis muziejus yra ne miesto žinioje, bet mintis iškart gavo mūsų komandos pritarimo. Ekspozicija turi pildytis ir pasakoti platesnė Lietuvos prezidentavimo istorija. Kada, jeigu ne dabar?“ – sako Kauno meras.

Prikėlus šią įamžinimo iniciatyvą iš užmaršties, V. Matijošaitis teigia jau aptaręs ją su velionio Prezidento viena iš dukterų. Šeimos nuomonė, anot jo, čia ypač svarbi, todėl visi menininkų pasiūlyti būsimos skulptūros sprendiniai bus pristatyti artimiesiems.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita