Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė „Vaikų globos savaitė 2024“: kauniečiai kviečiami pasimatuoti sparnus

Kauno miesto savivaldybė „Vaikų globos savaitė 2024“: kauniečiai kviečiami pasimatuoti sparnus


Vaikų gerovės centras „Pastogė“ kviečia į jau tradiciją tapusius Vaikų globos savaitės renginius Kaune. Graži iniciatyva skirta liepos pradžioje Minimai Globėjų dienai, kuria siekiama atkreipti dėmesį į vaikus likusius, skatinančius globėjus. Renginių dalyviams numatytas turiningas laikas drauge, pramogos bei toliau siurprizai.

Auginantys sparnai

Šių metų Vaikų globos savaitės šūkis – „Pasimatuok sparnus“. Juo sutelkti dėmesį į būti tėvų likusius vaikus, suteikti jiems skristi – augti kaip asmenybėms. Visuomenei tai kvietimas pagalvoti apie globą ir apgaubti vaikus meile bei rūpesčiu.

„Nors požiūris į globą per 10 metų kardinaliai tinka, deja, glob vis dar trūksta. Visuomenė tampa atviresnė, auga svarstančių apie globą skaičių. dažnai jie jau būna pasiruošę atverti širdį ir namų duris vaikams, tik reikia gero pavyzdžio, palaikančio žodžio.

Neabejoju, kad globa gali duoti sparnus tiek globėjams augti ir subręsti kaip asmenybėms, tiek tėvų globos netekusiems vaikams įgauti pasitikėjimo, drąsos ir meilės gyvenimo kelyje“, – globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė.

Sparnų simbolika Vaikų globos savaitės metu bus pastebima šalies savivaldybėse: miestų aikštėse, kitose viešose erdvėse. Tai priminimas apie globą, sklandančių mitų paneigimas ir paskata pasimatuoti globos sparnus.

Renginiai Kaune

Kaune globos savaitės renginius pradės simbolinis bėgimas „Už vaikų rytojų“. Jis vyks 2 birželio antradienį – 5 dieną. 5 km maršrutas drieksis vingiuotas Ąžuolyno takeliai. Dalyviai laukiami 18 val. šalia Lietuvos sporto universiteto centrinių rūmų, prie paminklo lakūnams S. Dariui ir S. Girėnui. Norinčių dalyvauti bėgime registracija vyksta internetu: lbma.lt/registracija/pastoge/.

Kol suaugusieji bėgs, mažyliai galės skanauti cukraus vatą ir dūkti ant batutų. Laimėtojų laukia prizai, o visi dalyviai gaus po atminimo medalį.

Renginių ciklą Kaune tęsiasi Vaikų gerovės centro „Pastogė“ gimtadienio šventė. Visi laukiami birželio 27 d. 16 val. Vaikų gerovės centro kiemas. Programoje – smagios akimirkos ant foto batuto, šėlionės, staigmenos, aktyvios pramogos, putų šou ir, žinoma, didelis gimtadienio tortas.

Organizuodami globos savaitės renginius norime atkreipti dėmesį į globėjų šeimos vaikus. Nors visuomenė šiuo klausimu tampa atviresnė, joje vis dar gausu baimių ir stigmų. Vaikai yra tiesiog vaikai. Jiems reikia bendravimo, šilumos, meilės ir namų jaukumo. Ne ateityje, o čia ir dabar“, – kalbėjo Vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Globos savaitė bus užbaigta visų Lietuvos globos centrų susirinkimu Druskininkuose.

Prioritetas – mylintys namai visiems

„Vaikų globa – prioritetinės svarbos klausimas. Siekiame ir skatiname, kad kuo daugiau mažųjų kauniečių rastų saugius ir jaukius namus. Globėjams teikiame visokeriopą specialistų pagalbą, jiems nuolat padeda psichologai, socialiniai darbuotojai, teisininkai.

Tikime, kad tokios iniciatyvos kaip Vaikų globos savaitė taip pat prisidės prie stigmų mažinimo ir padrąsins jaunas šeimas savo globon priimti meilės laukiančius vaikus“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Šiuo metu Kaune globojamas 371 vaikas. Iš jų 171 auga giminaičių šeima, 178 giminystės ryšiai nesusijusių globėjų šeima, dar 18 mažamečių prižiūrimi budinčių globotojų šeimae.

8 paaugliai gyvenantys Vaikų gerovės centras „Pastogė“ taip pat laukia savo globėjų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -