Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno tvirtovės III forte atvertas sveikatingumo takas (foto) – Kas vyksta Kaune

Kauno tvirtovės III forte atvertas sveikatingumo takas (foto) – Kas vyksta Kaune


Kauno rajone, Kauno tvirtovės III forte įgyvendinta dar viena Dalyvaujamojo biudžeto idėja. Trečiadienį forte vykusios šventės metu bendruomenei atvertas sveikatingumo takas ir rekreacinė zona.

Sveikatingumo takas Kauno tvirtovės III forte / KRS nuotr.

700 metrų sveikatingumo takas ne tik kvies pasivaikščioti po istoriją alsuojančią teritoriją, bet ir supažindinti su lankytojais su įdomiais ir nežiniančiais faktais apie forto sukūrimą, architektūrinius sprendimus ir pokyčius, įvykusius kelių dešimtmečių laikotarpyje.

Forte įrengtos apžvalgos aikštelės su informaciniais stendais ir poilsio suoliukais, tako pabaigoje laukia edukacinė aikštelė, kurioje lankytojai gali pamatyti už sumažintą masteliu, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Ši Dalyvaujamojo biudžeto idėja-projektas buvo pradžia, nuo kurio 2021 metais prasidėjo šios programos įgyvendinimas Kauno rajone.

Sveikatingumo takas Kauno tvirtovės III forte / KRS nuotr.
Sveikatingumo takas Kauno tvirtovės III forte / KRS nuotr.

2021 metais savivaldybė gavo 10 idėjų. Labiausiai viešojo balsavimo metu gyventojai palaikė istoriko, gido, aktyvaus seniūnaičio bei vietos bendruomenės pirmininko aa Ovidijaus Jurkšos idėją – atnaujinti III forto teritoriją ir padaryti ją patrauklesnę vietos bendruomenei ir lankytojams.

„Ovidijus gyveno forto istoriją, organizavo ekskursijas, stengėsi puoselėti autentišką istorinį paveldą. Savo žiniomis ir idėjomis dalinosi su vietos bendruomene, kartu sukūrė tradicijas, kurios gyventojai ir toliau puoselėja kartu su dabartiniu pirmininku Laurynu Čėsna. Nors idėjos realizavimo procese Ovidijaus netekome, bet tikime, kad šiandien jis džiaugtųsi, kad jo pradėti darbai nebuvo pamiršti ir graži idėja virto realybe“, – šventės metu kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Sveikatingumo takas Kauno tvirtovės III forte / KRS nuotr.
Atminimo lenta / KRS nuotr.

Prasmingą ir idėjos autoriaus kelionės buvo savivaldybės nuspręsta įamžinti Ovidijui skirtoje atminimo lentoje, kuri simboliškai pasitiki lankytojus tako pradžioje.

Kauno rajono savivaldybė Dalyvaujamojo biudžeto programa įgyvendina ketvirtus metus iš eilės. Per šį laikotarpį inicijuotas laisvalaikio erdvės sukūrimas ir atnaujinimas Raudondvario, Domeikavos, Babtų, Kulautuvos, Čekiškės, Vandžiogalos, Garliavos apylinkių, Neveronių, Ringaudų, Alšėnų seniūnijose. Visoms gyventojų iniciatyvoms buvo skirtas 1 milijonas eurų, o įgyvendinta jau 11 projektų. Šiemet ir kitais metais laukia dar 6 projektų idėjų įgyvendinimas.

Šią savaitę vyks dar dviejų Dalyvaujamojo biudžeto projektų atidarymo šventės Kulautuvoje ir Vandžiogaloje. Šie projektai yra labai skirtingi, bet esminis jų panašumas – į gyventojo poilsį ir sveikatą orientuoti sprendimai.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita