Ketvirtadienis, 30 lapkričio, 2023
PradžiaVerslasKitais metais Lietuvos viduje geležinkeliais krovinius gabenančiam verslui tarifai keisis 5–10 proc.

Kitais metais Lietuvos viduje geležinkeliais krovinius gabenančiam verslui tarifai keisis 5–10 proc. • Teksto dydis:
 • Spausdinti

LTG grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ klientams pristatė peržiūrėtus 2024 m. teikiamų paslaugų tarifus. Atsižvelgus į dar praėjusiais metais pristatytus viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo „LTG Infra“ tarifų pokyčius 2024 metams, ir siekiant užtikrinti konkurencingas pervežimų sąlygas, grupės verslo sektoriaus klientams teikiamų paslaugų įkainiai skirtingoms krovinių grupėms keisis individualiai ir tik tiek, kiek būtina užtikrinti patiriamas sąnaudas. Numatoma, kad šalies viduje krovinius gabenančiam verslui tarifai keisis 5–10 proc.

Tarifai atnaujinami atsižvelgus į viešosios infrastruktūros valdytojo „LTG Infra“ veiklos sąnaudų pokytį, kurį lėmė makroekonominiai pokyčiai, infliacija, darbo užmokesčio, remonto, kitų rodiklių augimas. Priimti sprendimus įpareigojo ir Europos Sąjungos direktyva, numatanti, kad tam tikri infrastruktūros valdytojo tarifai privalo būti susieti su infrastruktūros valdytojo patiriamomis veiklos sąnaudomis. Suderinus su Ryšių reguliavimo tarnyba, atnaujintas Naudojimosi viešąja geležinkelių infrastruktūra užmokesčių apskaičiavimo taisykles patvirtino Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Bendras tarifo dydis apskaičiuotas išskiriant vietinę, ES, ne ES ir tranzito kryptis bei segmentus.

Vienos svarbiausių bendrovės teikiamos riedmenų varymo paslaugos tarifas išliks toks pats, kaip ir 2023 m. Vežimo geležinkelių transportu paslaugos (importo, eksporto, vietinių maršrutų) tarifas klientams Lietuvoje vidutiniškai keisis 5–10 proc. Nežymiai – iki 13 proc. – kis ir konteinerinių pervežimų į ir iš Europos Sąjungos šalių įkainiai. Konteinerinių pervežimų tarp didžiųjų šalies miestų bus išlaikyti tokie patys tarifai, kaip ir 2023 m.

Atsižvelgus į naudojimosi viešąja geležinkelių infrastruktūra užmokesčių tarifų pokyčius, krovinių gabenimo per Klaipėdos jūrų uostą tarifai keisis individualiai. Ilgalaikius susitarimus turintiems klientams ir toliau galios sutartyse numatytos teikiamų paslaugų kainos ir sąlygos. Tuo metu per pagrindinį šalies uostą krovinius gabenantiems klientams, kuriems taikomus įkainius apibrėžia bazinių tarifų vadinamosios knygos, paslaugų tarifai vidutiniškai keisis 29 proc.

Atsižvelgiant į iš anksto paskelbtus naudojimosi viešąja geležinkelių infrastruktūra užmokesčių tarifus bei išaugusias krovinių gabenimo administravimo procedūrų apimtis, didžiausi įkainiai išliks tarp Lietuvos ir Rusijos bei Baltarusijos gabenamiems kroviniams. Iš ar į ne ES gabenamų krovinių tarifai keisis 46–62 proc.

LTG grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ klientams teikiamų paslaugų įkainius atnaujins nuo 2024 m. sausio 1 d. LTG grupė nuolat efektyvins veiklą ir pirmiausia ieškos vidinių resursų rinkai pasiūlydami kuo mažesnius tarifų pokyčius. Dėmesys ir toliau bus telkiamas į profesionalių paslaugų teikimą šalies klientams bei plėtrai į Vakarus, taip pat geležinkelių – kaip žaliosios logistikos stuburo – stiprinimą regione.

Galerijos


 • Vilniuje apsivertė girto vairuotojo „BMW X5“

  Vilniuje apsivertė girto vair…


 • „Aistės-LSMU“ - Šiaulių „Šiauliai-Vilmers“

  „Aistės-LSMU“ – Šiauli…


 • Kalėdinės dekoracijos papuošė Kauną

  Kalėdinės dekoracijos papuo…


 • Pasiruošimas Kalėdoms

  Pasiruošimas Kalėdoms…


 • Studentų eisena Vilniuje

  Studentų eisena Vilniuje…


 • Trakų pilyje rastas į sprogmenį panašus daiktas

  Trakų pilyje rastas į sprogm…


 • Prie Seimo – protestas dėl plynųjų miškų kirtimų

  Prie Seimo – protestas dėl …


 • Visuomenei atveriamos pakrantės prie Gulbinų kvartalo

  Visuomenei atveriamos pakrant…


 • D. Dargio dokumentinio serialo „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ premjera

  D. Dargio dokumentinio serialo…


 • Paramos fondo „Rugutė“ baigiamasis renginys

  Paramos fondo „Rugutė“ ba…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments