Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKTU stendas knygų mugėje: išskirtinė „Mažojo princo“ interpretacija

KTU stendas knygų mugėje: išskirtinė „Mažojo princo“ interpretacija

Vasario 22–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ praūžė vienas įdomiausių ir ryškiausių kasmetinių kultūrinių renginių Lietuvoje – jau 24-oji Vilniaus knygų mugė. Pasak kasmet renginyje dalyvaujančių KTU leidyklos „Technologija“ atstovų, leidyklai šis renginys – ne tik puiki galimybė skaitytojų ratui plėsti, bet ir parodyti esamiems ir būsimiems studentams išskirtinio turinio ir kokybės knygas.

„Knygų mugė – ypač lankomas, dideliu lankytojų srautu pasižymintis renginys. Kadangi mūsų knygos negali ir neturi konkuruoti su grožine, populiariąja literatūra, laikėmės strategijos sukurti estetišką, inovatyvų, ryškų ir nepaskęstantį Knygų mugėje stendą, apie kurį kalbėtų jos dalyviai ir lankytojai, kurį rekomenduotų aplankyti savo bičiuliams, kolegoms. Sulaukėme daug komplimentų tiek dėl patrauklaus stendo, tiek dėl ypatingo leidinių dizaino. Mūsų tikslas buvo parodyti, jog autorius ir leidykla turi dirbti išvien, kad būtų išleisti kokybiški, estetiški, patogūs studijoms, reprezentatyvūs mokslo leidiniai. Manome, kad tai mums pavyko“, – džiaugėsi Kauno technologijos universiteto (KTU) leidyklos vadovė Jurgita Barcevičienė.

Pasirinko „Mažąjį princą“

Šiais metais leidyklos stende taip pat sulaukta gausaus būrio skaitytojų. „Šių metų stendas yra puikus komandinio darbo pavyzdys, nes jo idėją išgrynino ir realizavo patys leidyklos darbuotojai. Kurdami stendo konceptą atliepėme Knygų mugės šūkiu pasirinktą H. Radausko eilėraščio motyvą, o pasirinktas „Mažojo princo“ motyvas papildė kūrėjo bei skaitytojo santykio su aplinka aspektą – vienaip „Mažąjį princą“ interpretuoja mokiniai, tačiau kiti išminties klodai atsiveria tą pačią knygą į rankas paėmus jau vyresniame amžiuje“, – sakė ji.

Jos teigimu, akademiniai leidiniai taip pat yra jų autorių tam tikros srities ekspertinių žinių lobynas, tad skaitytojai buvo kviečiami plėsti akiratį ir savo namų biblioteką papildyti ne tik grožinės literatūros kūriniais. Stende buvo galima susipažinti su įvairių mokslo sričių naujausiosiomis knygomis, neliko pamiršti ir populiariausi, metai iš metų lankytojus dominantys leidiniai.

„Knygų mugėje siekiame parodyti naujausius leidinius aktualiausiomis temomis, pristatyti nestandartinio dizaino ir spaudos leidinius, taip pat reikšmingus klasikinius leidinius bei žodynus, be kurių neapsieina akademinė bendruomenė ir studentai. Daug dėmesio skiriame knygoms, kurių pristatymus organizuojame“, – pasakojo J. Barcevičienė.

Supažindino su miesteliais

Kaip ir kasmet, ištikimiausi skaitytojai pirmiausia ieškojo naujausių leidinių. Dažnas domėjosi žodynais, knygomis tema, susijusia su dirbtiniu intelektu. Tradiciškai daugelis teiravosi inžinerijos, kompiuterių mokslo leidinių, vis dar aktuali buvo klimato kaitos tema.

Nemaža dalis skaitytojų nepraleido progos įsigyti šiemet Knygų mugės renginyje pristatytų leidinių: doc. dr. B. Tranavičiūtės, doc. dr. V. Petrulio, A. Pakštalio ir doc. dr. P. T. Laurinaičio „Lietuvos miestų ir miestelių atstatymas 1918–1925 m.“ ir dr. K. Rudoko „Totalinis miestas“, bei KTU leidyklos stende pabendrauti su autoriais ir gauti asmeninį palinkėjimą su autografu.

Pagrindinę mugės dieną – šeštadienį – vyko ir itin didelio lankytojų dėmesio sulaukęs leidyklos „Technologija“ organizuotas renginys tema „Istorija ir lūkestis: ar ateitis kalba praeičiai?“ Per renginį pristatytos naujausios, dar dažais kvepiančios, mokslo monografijos: doc. dr. B. Tranavičiūtės, doc. dr. V. Petrulio, A. Pakštalio ir doc. dr. P. T. Laurinaičio „Lietuvos miestų ir miestelių atstatymas 1918–1925 m.“ ir K. Rudoko „Totalinis miestas“. Renginyje su gausiai susirinkusiais svečiais autoriai diskutavo apie skirtingas koncepcijas ir požiūrius į kultūrą per architektūrą. Skirtingus požiūrius bendra architektūros ir paveldo tema padėjo atskleisti diskusijos moderatorė istorikė prof. dr. Rasa Čepaitienė.

Pasižymi kokybe

Leidyklai vadovaujanti J. Barcevičienė pabrėžė, jog leidyklos „Technologija“ leidžiamos knygos tarp akademinių leidėjų yra žinomos kaip pasižyminčios išskirtine kokybe – leidyklos komanda itin daug dėmesio skiria knygų redagavimui, dizainui ir maketavimo tikslumui, tad kokybinis leidinių prestižas prisideda ir prie teigiamo Universiteto įvaizdžio formavimo.

„Siekiame reprezentuoti ne tik leidyklą ir jos leidžiamas knygas, bet ir patį Universitetą, parodydami jį kaip inovatyvų, dinamišką, užtikrinantį aukštą studijų ir mokslinės veiklos kokybę bei patrauklų visuomenei“, – kalbėjo J. Barcevičienė.

Leidyklos vadovė pabrėžė, jog Knygų mugė yra puiki vieta ne tik susitikimams su savo skaitytojais, bet ir leidėjais, redaktoriais, maketuotojais, proga aptarti leidybines tendencijas ir susibičiuliauti su kitomis leidyklomis.

„Džiaugiamės, kad jau 24-erius metus drauge augame ir kuriame įvykį, kuris padeda autoriams, knygoms ir skaitytojams atrasti vieniems kitus. Iki malonaus pasimatymo kitoje Vilniaus knygų mugėje!“ – dėkojo leidyklos „Technologija“ vadovė Jurgita Barcevičienė.

Dalijamės Mugės ir leidinių pristatymo akimirkomis, o Knygų mugėje pristatytus leidinius kviečiame skaityti ebooks.ktu.edu platformoje arba užsisakyti eshop@ktu.lt.

KTU informacija ir nuotr.

The post KTU stendas knygų mugėje: išskirtinė „Mažojo princo“ interpretacija appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -