Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKulautuviečiai kviečia pakelti akis ir patirinti mišką – Kas vyksta Kaune

Kulautuviečiai kviečia pakelti akis ir patirinti mišką – Kas vyksta Kaune


Ketvirtadienio vakarą Kulautuvoje atidaryta unikali, kurortinio miestelio dvasią atspindinti, poilsio ir laisvalaikio erdvė „Pakelk akis“. Tai – dešimtasis savivaldybės įgyvendintas Dalyvaujamojo biudžeto projektas Kauno rajone.

„Esate viena mažiausių seniūnijų Kauno rajone, bet įgyvendinate jau antrą projektą. Džiugu matyti, kad šios vietovės gyventojai yra aktyvūs, vieningi ir norintys padeda prie pokyčių bei naujų laisvalaikio vietų kūrimo. Esate šaunuoliai“, – bendruomenę sveikino Administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

„Pakelk akis“ – tai antrasis Dalyvaujamojo biudžeto projektas įgyvendintas Kulautuvoje, rašoma Kauno rajono savivaldybės internetinėje svetainėje. 2022 m. parkelyje kitapus gatvės sužibo unikalūs rankų darbo žibintai, kuriuos sukūrė menininkė ir vietos gyventoja Gaila Akelienė. Šiemet idėja įgyvendinta Kulautuvos pušyne, kuris kviečia apsižvalgyti ir patirinti mišką.

Naujajame parke įrengtos sūpynės, gultai, pokalbių salelė, išskirtinių formų mažosios architektūros elementai – Miško akis ir Kokonas. Idėjos autorė Renata kviečia pajusti miško terapiją, vaikščiodami žmonės dažniausiai žiuri po kojomis, tačiau šis parkas siūlo pakelti akis į viršų ir pažiūrėti į medžių viršūnes.

„Idėja labai paprasta. Mes vaikštome gatvėmis dažniausiai žiūrime į toliau, o kartais žiūrime į žemę. Būtent ši idėja ir kilo žiūrint žemyn. Aš ėjau, pamačiau balą, joje uodą, o įsižiūrėjus atidžiau – pušų atspindį. Tada pakėliau galvą ir pamačiau visiškai kitokį vaizdą. Jis mane taip pakerėjo ir pagalvojau, kad Kulautuvai reikia parko, kuriame žmonės tiesiog galėtų pakelti akis, patiems ir pamatyti kitokį vaizdą. Šis parkas tapo tūkstančio žvaigždžių viešbučiu ir milijono spyglių SPA“, – kalbėjo idėjos autorė Renata Tamulevičienė. Anot jos, negalima būti tik pasyviais gamtos stebėtojais iš šono, svarbu prieiti arčiau – išgirsti medžių ošimą, užuosti išskirtinius kvapus, pajusti miško ramybę ir didingumą.

Tai ne vienintelė džiugi naujovė Kulautuvoje. Šalia naujojo parkelio, pušų apsuptyje duris atvėrė ir nauja kavinė. Visą vasaros kavos čia bus galima išgerti, suvalgyti pinsų ar pasmaližauti ledais.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita