Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKulautuvos gyventojai pašiurpę – pamatė planus, kaip ketinama keisti jų miestelio aplinką...

Kulautuvos gyventojai pašiurpę – pamatė planus, kaip ketinama keisti jų miestelio aplinką (foto)

Seniūnija nusprendė atnaujinti vieną Kauno rajono Kulautuvos miestelio, kuris garsėja nuostabia gamta, parko kampelį. Tačiau išvydę galimų permainų vizijas gyventojai griebėsi už galvos – išsigando, kad teks ilsėtis ne pušyne, o tarp metalo gaminių.

Kauno rajono savivaldybė gyventojus pakvietė pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto lėšomis – jie gali siūlyti idėjas, kaip pagražinti ar patogesnes padaryti viešąsias erdves. Už darbus mokės savivaldybė.

Dalyvaujamojo biudžeto projekte suskato dalyvauti ir Kulautuvos seniūnija, pasišovusi poilsiui pritaikyti šalia mineralinio vandens biuvetės esančią parko erdvę.

Tai, kaip gražų gamtos kampelį greta Akacijų alėjos buvo pasiūlyta pertvarkyti, dalį Kulautuvos gyventojų papiktino.

Žinia buvo visai netikėta

Kulautuvos gyventojas Simanas Venčkauskas sakė, jog sausio pabaigoje perskaitė informaciją, kad planuojama rekonstruoti Kulautuvos parko dalį, esančią prie biuvetės. Taip pat išvydo viziją, kaip tai norima padaryti.

„Numatyta, kad ant žemės bus metaliniai takai su grotomis, taip pat medžių viršūnėse 7 metrų aukštyje bus įrengtas metalinis apžvalgos ratas, kurį laikys metaliniai stulpai“, – pasakojo vyras.

Kita Kulautuvos gyventoja Jurgita stebėjosi, kad parke planuojama įrengti ir teletabių būdelę vaikams žaisti, o tai nepriimtina, nes esą primena kičą.

Gyventojai neslėpė, kad tokie planai juos pašiurpino.

Metalas sudarkytų gamtą

„Kulautuva – kurortinė teritorija, mes labai vertiname čia esančią natūralią gamtą: medžius, brandų pušyną, kokį mažai kur rasi. Tačiau ją norima sudarkyti, prikimšti metalo konstrukcijų, paversti metalo laužo ekspozicija.

Betrūks tik gelžbetoninio bunkerio, kuris Kulautuvą išgarsintų kaip beskonybės, šlamšto prikimštą vietą“, – ironiškai kalbėjo S. Venčkauskas.

Planuojama rekonstruoti Kulautuvos parko dalį prie mineralinio vandens biuvetės / lryto.lt, R.Vilkelio nuotr.

Kulautuvos gyventojai šia informacija pradėjo dalintis, svarstė, kas ir kodėl kurorto teritoriją nori sudarkyti, kodėl tokių planų seniūnija nederino su gyventojais, neklausė jų nuomonės.

Gyventojai ėmė siūlyti, kad reikėtų burtis į grupę, kovoti prieš gamtos darkymą ir ginti parką.

„Gyventojams reiškiant nepasitenkinimą parko atnaujinimo vizija ir informacija iš interneto svetainės dingo. Mes nežinome, kokie planai ir kada bus įgyvendinti“, – piktinosi S. Venčkauskas.

Reikėtų pigesnio projekto

Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė patvirtino, kad, esant galimybei įgyvendinti vieną ar kitą projektą už savivaldybės skiriamas dalyvaujamojo biudžeto lėšas, kai kurie gyventojai siūlė poilsiui pritaikyti parko dalį.

„Pasiūlymai buvo padriki. Kulautuvoje gyvena architektas Aidas Kalinauskas. Jis geranoriškai ėmėsi sujungti įvairius gyventojų pasiūlymus ir nemokamai pateikė savo viziją“, – pasakojo seniūnė.

D. Šiušienė sakė, jog vizijoje matyti, kad būtų galima įrengti metalinį taką su grotelėmis, kurios tarsi pakibtų virš samanų, žmonės jų nemindytų, bet matytų per groteles.

Taip pat numatytas ir metalinis lajų takas, bet, seniūnės nuomone, iš kitos medžiagos jo nebūtų įmanoma įrengti.

„Įgyvendinti architekto idėjas kainuotų brangiai ir užtruktų ne vienus metus. Manau, kad geriau būtų sparčiau įgyvendinti pigesnį, mažesnį projektą“, – mintimis dalijosi Kulautuvos seniūnė.

Pasak D. Šiušienės, tai buvo tik architekto vizija. Kai bus parengtas konkretus projektas, kuriam užtektų savivaldybės skiriamų pinigų, visuomenė su juo ir bus supažindinta.

Architektas A. Kalinauskas taip pat patikino, kad projektą galės pristatyti tik tada, kai jis bus išgrynintas.

Planuojama rekonstruoti Kulautuvos parko dalį prie mineralinio vandens biuvetės / lryto.lt, R.Vilkelio nuotr.

Nugalėtojus rinks patys rajono žmonės

Dalyvaujamasis biudžetas – tai galimybė kiekvienam Kauno rajono gyventojui realizuoti savo kūrybinius sumanymus gražinant viešąsias erdves ir kartu su savivaldybe spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo.

Šis projektas vyksta ketvirtus metus. Šiais metais iki kovo 8 dienos visi norintys gali teikti idėjas, kokias viešąsias erdves norėtų pagražinti ar padaryti patogesnes.

Už pasiūlytas idėjas balsuos patys Kauno rajono gyventojai. Nugalėtojams, priklausomai nuo projekto apimties, savivaldybė iš biudžeto skirs 25, 75 arba 150 tūkstančių eurų, už kuriuos idėjos ir galės būti įgyvendintos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments