Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSLaiškas Maldos už lietuvius pasaulyje dienai

Laiškas Maldos už lietuvius pasaulyje dienai

Mieli lietuviai, tegul šis laiškas pasiekia visus lietuvius – gyvenančius Tėvynėje ir pasklidusius po įvairias pasaulio šalis. Mus suvienija viena Lietuva, kurią branginame, mylime ir už kurią meldžiamės. Prasminga, kad Maldos už lietuvius pasaulyje diena susijusi su Šv. Kazimiero – Lietuvos Globėjo švente. Šiais metais minime 540 metų nuo jo mirties. Prieš keturis dešimtmečius Lietuvoje dėl okupantų suvaržymo kukliai paminėtas, bet užsienio lietuvių garsiai švęstas šventojo jubiliejus ugdė katalikišką sąmoningumą ir palaikė siekį išlaisvinti Tėvynę. Tai vėl mums primena, koks svarbus visų tautiečių aktyvumas ir vienybė, kad ir kur gyventume. Kiekvienas savitai galime prisidėti prie Lietuvos stiprinimo. Tai išlieka labai reikšminga, kai su nerimu stebime nesiliaujančią Rytų kaimyno agresiją prieš Ukrainą.

Šiais metais minime 1949 m. išleistos Lietuvių chartos 75-metį. Ji padėjo Pasaulio lietuvių bendruomenės pagrindus, subūrė ir įprasmino už Lietuvos ribų išsibarsčiusių lietuvių pastangas kovoti dėl Lietuvos nepriklausomybės ir stengtis išlaikyti ne tik šeimos ir giminystės, bet ir tautinį ryšį. Chartoje pabrėžta įvairių draugijų, taip pat ir religinių reikšmė. Į kitus kraštus išvykę lietuviai visada stengėsi kurti organizacijas ir parapijas, kurios tapdavo reikšmingos tiek savo religine-sielovadinė, tiek ir tautine kultūrine-veikla. Kviečiame ir toliau būti aktyviais parapijų ir bendruomenių nariais, dalyvauti jų veikloje, kartu burtis, branginti tikėjimą ir maldą.

Netrukus Katalikų Bažnyčia švęs jubiliejinius 2025-uosius metus. Jiems artėjant popiežius Pranciškus pakvietė ruoštis šiam malonės įvykiui, kad patirtume Dievo vilties galią. Pasiruošimo Jubiliejui metai pavadinti Maldos metais ir yra skirti iš naujo atrasti didžiulę maldos vertę ir jos poreikį asmeniniame, Bažnyčios gyvenime ir visame pasaulyje. Šie metai skatina rasti laiko susikaupimui, Šventojo Rašto skaitymui, palaikyti bendrą maldą šeimose ir bendruomenėse. Tad prasmingai išgyvenkime šį laiką melsdamiesi už lietuvius ir Lietuvą bei taiką visame pasaulyje ne tik pirmąjį kovo sekmadienį, bet ir kiekvieną metų dieną.

Norime ir turime būti aktyvūs istorijos dalyviai, kurie atsakingai apgalvoja savo šalies ateitį vadovaudamiesi pamatinėms moralinėms vertybėms. Todėl visus Lietuvos piliečius raginame aktyviai dalyvauti šiais metais vyksiančiuose rinkimuose, taip pat svarbiame gegužės 12 dienos referendume dėl gimimu gautos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos šalies pilietybę. Išlikime stiprios dvasios, kad mūsų nemažėtų, ir pasitikėkime Dievo Apvaizda, kurios globą ne kartą patyrėme savo Tėvynės istorijoje.

Kovo 3 d. 12.30 val. Lietuvos laiku šv. Mišios meldžiantis už lietuvius pasaulyje bus transliuojamos per Marijos radiją.

+ Arkivyskupas Gintaras Grušas
Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas

+ Arkivyskupas Lionginas Virbalas, SJ
Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas
užsienio lietuvių sielovadai

The post Laiškas Maldos už lietuvius pasaulyje dienai appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -