Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOLietuva, Borodianka, Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį – padės atkurti...

Lietuva, Borodianka, Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį – padės atkurti Ukrainą

Lietuva ir Rusijos karo nuniokotos Borodianka bei Buča sutarė kurti 3D miestų planavimo įrankį, skirtą padėti atstatyti nukentėjusius Ukrainos miestus.

Tokį memorandumą pasirašė Lietuvos aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Ukrainos Kyjivo srities Borodyankos miesto tarybos atstovas Viktoras Romaniukas ir Bučos meras Anatolijus Fedoruko, penktadienį pranešė Aplinkos ministerija.

„Projektas pradedamas pačiu laiku, nes nuo karo nukentėję Ukrainos miestai pradeda kurti naujus bendruosius planus. Išmanus sprendimas, kurį siūlo Lietuva – skaitmeninis įrankis – palengvina šį procesą, leidžia sutaupyti laiko ir išteklių, didina skaidrumą ir stiprina gyventojų pasitikėjimą. Be to, jis gali būti perkeliamas į bet kurį kitą Ukrainos miestą, išvengiama fizinio sunaikinimo rizikos“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Projektą įgyvendins Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA), jo metu bus sukurta platforma, kurioje trimatėje erdvėje bus galima atvaizduoti ne tik vykdomus, bet ir planuojamus statybos projektus Borodiankoje ir Bučoje, pamatyti, kokią įtaką jie turės aplinkai bei gyventojams.

Pasak SSVA direktoriaus Aido Vaičiulio, šis įrankis bus patogus visiems, kurie prisidės prie sugriautų miestų atstatymo tiek projektavimo, tiek statybos darbais.

„Tikimės, kad jis bus sėkmingai pritaikytas ir kitose brutalaus karo paveiktose teritorijose, o Lietuvos patirtis naudojant 3D miestų planavimą padės Ukrainai greičiau atstatyti energiškai efektyvius bei tvarius pastatus“, – pranešime cituojamas SSVA direktorius Aidas Vaičiulis.

Per pirmąjį projekto etapą bus parengta skaitmeninė platforma, surinkti ir į ją sukelti miesto 3D vaizdai. Jų pagrindu būtų sukurtas Ukrainos miestams pritaikytas 3D planavimo įrankis.

„SSVA su partneriais sukurtas projektas yra išmanus skaitmeninis sprendimas Ukrainos miestams, padėsiantis juos atstatyti geresnius nei buvo iki karo. Tai – tarptautiniu mastu sutartas tikslas. 3D miestų planavimas įgalins visų atstatymo projektų kokybę ir efektyvesnį planavimą“, – teigia SSVA specialaus projekto Ukrainai vadovas Tomas Gulbinas.

Lietuva taip pat rengtų Borodiankos ir Bučos savivaldybių darbuotojų mokymus ne tik kaip naudotis įrankiu, bet jį toliau plėsti, tobulinti.

3D planavimo įrankį tikimasi sukurti iki 2024 metų antrojo ketvirčio.

Galerijos


 • Ukrainiečių padėka lietuviams

  Ukrainiečių padėka lietuvia…


 • J. Vitkaus-Kazimieraičio palaikai atvežti į Šventų Jonų bažnyčią

  J. Vitkaus-Kazimieraičio pal…


 • R. Baciuškos pasitikimas Vilniaus oro uoste

  R. Baciuškos pasitikimas Viln…


 • Tylos eisena prieš smurtą Gazoje

  Tylos eisena prieš smurtą Ga…


 • Leipalingyje galimai atrasti partizanų palaikai

  Leipalingyje galimai atrasti p…


 • „Blue/Yellow“ pristato naują paramos projektą

  „Blue/Yellow“ pristato nau…


 • I. Budrienės sūnų sužalojęs kovotojas – Temidės rankose

  I. Budrienės sūnų sužaloj…


 • Panevėžio apygardos teisme pradėta nagrinėti K. Bartoševičiaus byla

  Panevėžio apygardos teisme p…


 • Futsalo A lyga: „K. Žalgiris“ – „Akmenės kraštas“ 8:1

  Futsalo A lyga: „K. Žalgiri…


 • 602-oji karo Ukrainoje diena

  602-oji karo Ukrainoje diena…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -