Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSLietuva savotiškai ginkluojasi ir remia Ukrainą. NATO oficialiai išsiplėtė

Lietuva savotiškai ginkluojasi ir remia Ukrainą. NATO oficialiai išsiplėtė

Lietuvoje, kaip praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM), pradės veikti pernai Vilniuje sutarta rotacinė oro gynyba.  Bus dislokuotos ir oro erdvės gynybos baterijos „Patriot“.

„Šiais metais pagaliau pradės veikti bent jau iš dalies rotacinė oro gynybos sistema, dėl kurios tartasi Vilniuje“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vilniuje sakė Arvydas Anušauskas.

Ministras teigia, kad Lietuva bus pirmoji Baltijos valstybė, kurioje atsiras rotacinės oro gynybos pajėgos.

„Mūsų tikslas, kad įsisuktų rotacija panašiu principu, kaip vykdoma oro policijos misija. Valstybės keičia valstybes, viskas juda, atvežama į Lietuvą, išvežama iš Lietuvos“, – dėstė ministras.

Tuo pačiu KAM ir Lietuvos kariuomenė  tęsia paramą Ukrainai. Šiandien Ukrainos kariuomenei perduota dar viena paramos siunta –  Lietuvos kariuomenė į Ukrainą nugabeno 155 mm artilerijos sviedinių.

„Siunčiame tai, ko Ukrainai šiuo metu labiausiai trūksta. Girdime jų prašymus ir tęsiame paramą“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Be nuolat perduodamos karinės technikos ir įrangos Lietuva taip pat aktyviai apmoko ukrainiečių karius, teikia ukrainiečiams gydymą ir reabilitaciją, rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus. Lietuva yra sudariusi ir ilgalaikės paramos planą.

***

Kovo 7 d. Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione vyko bataliono vado pasikeitimo ceremonija. Bataliono vado pareigas vykdęs plk. ltn. Arūnas Vaškevičius Kęstučio bataliono kovinę vėliavą perdavė mjr. Donatui Blažiui. Renginyje dalyvavo Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Mindaugas Steponavičius, Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas, „Žemaitijos“ brigadai pavaldžių batalionų vadai ir kiti svečiai.

Rikiuotės metu Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas mjr. Mindaugas Steponavičius dėkojo plk. ltn. Arūnui Vaškevičiui už bataliono augimą, infrastruktūros gerinimą bei už gerą tarnybą, o naujai paskirtam bataliono vadui palinkėjo visokeriopos sėkmės, ištvermės ir stiprybės.

„Į Kęstučio batalioną man visada gera atvykti, nes čia jaučiuosi kaip namuose. Vadui dėkoju už energingą ir atsidavusią tarnybą bataliono labui ir už tai, kad nei jo, nei Kęstutėnų jokios užduotys niekada negąsdino bei visada buvo įvykdomos vietoje bei laiku“, – kalbėjo pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas.

Mjr. Donatas Blažys, iki paskyrimo Kęstučio bataliono vadu, tarnavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko padėjėju.

***

Ketvirtadienį pagaliau įsigaliojo protokolas dėl Švedijos prisijungimo prie Aljanso, nurodė JAV valstybės departamentas. Ji tapo 32-ąja NATO nare.

Švedija ir Suomija, nors abi yra kariniu požiūriu susijusios su Jungtinėmis Valstijomis ir priklauso Europos Sąjungai, istoriškai vengė įstoti į NATO, kuri Šaltojo karo metais buvo įkurta siekiant susivienyti prieš Sovietų Sąjungą.

Tačiau 2022 metų vasario 24 dieną pradėta Rusijos didelio masto invazija į Ukrainą paskatino Švediją atsisakyti du šimtmečius trukusio karinio neprisijungimo ir kartu su kaimynine Suomija pateikti paraiškas įstoti į NATO, kuris vienos narės užpuolimą laiko visų narių užpuolimu.

LDKK PB Informacija ir nuotraukos

 

The post Lietuva savotiškai ginkluojasi ir remia Ukrainą. NATO oficialiai išsiplėtė appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -