Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaAUTOLietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidiumas nepritaria Vilniaus PPAR veiksmams

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidiumas nepritaria Vilniaus PPAR veiksmams

2023 m. spalio 4 d. Vilniuje vyko išplėstinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (toliau – LPPARA) Prezidiumo posėdis, kuriame buvo pakviesta dalyvauti ir visa Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryba.

LPPARA prezidiumas, kurio nariais yra visų penkių, nepriklausomų, pagal Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentai ir generaliniai direktoriai, taip pat ir LPPARA prezidentas, formuoja ir teikia bendrą visų Lietuvoje veikiančių rūmų nuomonę įvairiais verslo plėtros, verslo aplinkos gerinimo, užsienio prekybos ir ekonominės veiklos plėtojimo Lietuvoje klausimais.

Apgailestaujame, kad Vilniaus PPAR be priežasties ir paaiškinimo nedalyvauja asociacijos veikloje, neprisideda prie bendros pozicijos formavimo, nesiekia bendradarbiavimo su kitais Rūmais bei nevykdo asociacijos nario pareigų.

2023 m. spalio 4 d. posėdyje dalyvavę Prezidiumo nariai vienbalsiai nutarė dar kartą kreiptis į Vilniaus PPAR su prašymu paaiškinti, kodėl yra atsisakoma vykdyti finansinius įsipareigojimus Asociacijai, kodėl yra nedalyvaujama LPPARA veikloje, nebendradarbiaujama su kitais LPPARA nariais ir LPPARA valdymo organais.

Posėdžio metu svarstytas klausimas dėl vienašališko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų siekio keisti visų rūmų veiklą reglamentuojantį įstatymą, apie pakeitimų tikslą ir konkrečius įstatymo nuostatų pakeitimus neinformuojant visus rūmus vienijančios asociacijos bei kitų keturių: Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, kartu vienijančių daugiau kaip 2 tūkst. įmonių – rūmų narių.

Dar š. m. liepos mėnesį LPPARA prezidiumas kreipėsi į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus, prašydamas visų rūmų veiklą reglamentuojančio įstatymo keitimo klausimą perkelti į LPPARA, nes būtent ši asociacija vienija visus rūmus ir užtikrina visų LPPARA narių (rūmų) bendradarbiavimą, kuria bendrą rūmų požiūrį visų rūmų veiklos klausimais. Vienas iš LPPARA tikslų – užtikrinti visų Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklos koordinavimą ir bendradarbiavimą, nuolatinį keitimąsi informacija ir patirtimi, formuoti bendrą visų rūmų požiūrį visais jiems ir verslui aktualiais klausimais.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos Prezidiumas pabrėžia, kad jokie teisės aktai nesuteikia teisės Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams atstovauti visų rūmų interesams. Todėl, atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje paskelbtą informaciją apie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovų susitikimą su Ekonomikos ir inovacijų viceministrais bei jame pristatytą visų Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklą reglamentuojančio įstatymo keitimo iniciatyvą, LPPARA Prezidiumas teigia, kad ši iniciatyva yra vienašališka ir neatspindi visos Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės pozicijos.

LPPARA Prezidiumas tikisi, kad Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryba išgirs keturių – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų poziciją, pateiks prašomus paaiškinimus, siekiant konstruktyvaus kylančių klausimų sprendimo.

Galerijos


 • Festivalis „Nepatogus kinas“

  Festivalis „Nepatogus kinas…


 • 596-oji karo Ukrainoje diena

  596-oji karo Ukrainoje diena…


 • Mokytojų streikas prie Vyriausybės

  Mokytojų streikas prie Vyriau…


 • „ArtVilnius’23“ spaudos konferencija

  „ArtVilnius’23“ spaudos…


 • Nuo Klaipėdos į Vilnių žygiuojantys mokytojai pasiekė sostinę

  Nuo Klaipėdos į Vilnių žyg…


 • Lietuvos įtraukties švietimo centro atidarymas

  Lietuvos įtraukties švietimo…


 • „50 Cent

  „50 Cent” užkūrė kiečiau…


 • 595-oji karo Ukrainoje diena

  595-oji karo Ukrainoje diena…


 • Vilniuje nusileido lėktuvas iš Izraelio

  Vilniuje nusileido lėktuvas i…


 • Pareigūnai protestavo prie Vyriausybės

  Pareigūnai protestavo prie Vy…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita