Mėlynai baltų B komandos šį sezoną laukia nauji išbandymai ir iššūkiai – Tado Vilkevičiaus treniruojama ekipa startuos „TOPsport Pirmos lygos” pirmenybėse. Pirmosios rungtynės laukia jau šį ketvirtadienį namie prieš lygos senbūvius – Jonavos „Be1” futbolininkus.

Dublerių ekipai vėl vadovausiantis T. Vilkevičius prieš sezoną turėjo viliojantį pasiūlymą išvykti dirbti į aukščiausią Kinijos lygą, bet nusprendė likti ir toliau treniruoti „Hegelmann” B komandą.

„Nėra ko slėpti, prieš bet kurias rungtynes yra jaučiamas lengvas jaudulys. Manau, kad tai yra visiškai natūralu”,- sakė treneris. „Daugeliui komandos žaidėjų, o tai pat ir man, kaip vyriausiajam treneriui, tai yra nauja patirtis, naujas lygis – žaisti ir vadovauti Pirmos lygos pirmenybėse”.

Prieš debiutinį sezoną antrame pagal pajėgumą šalies turnyre, komanda sužaidė aštuonerias kontrolines rungtynes, o peržiūrose sudalyvavo nemažas būrys jaunų futbolininkų, visgi ekipą papildė vos keletas, o vienas iš jų kartvelas Levanas Mačarašvilis, kuris puikiai pažįstamas mėlynai baltiems. Šis saugas ne tik diriguos komandos žaidimui aikštės viduryje, bet ir talkins T. Vilkevičiui.

Taip pat prie komandos prisijungė 21 metų panevėžietis Žygimantas Baguška, kuris jau turi dviejų aukščiausių Lietuvos lygų žaidimo patirties. Kiti naujokai sieks įrodyti savo vertę ir padėti mėlynai baltiems kautis šiose pirmenybėse – Dominykas Pašilys, Kasparas Teresius ir Martynas Abramavičius.

„Esu laimingas, jog pavyko išsaugoti beveik visus žaidėjus iš praėjusio sezono sudėties. Šiuo metu prie komandos senbuvių prisijungė Levanas, Dominykas, Martynas, Kasparas, bei Žygimantas. Labai džiaugiuosi visų jų atėjimu, tikiu jais bei manau, jog jie taps svarbia komandos dalimi bei neabejotinai įneš šviežumo ir naujų galimybių. Kalp ir pridera dublerinei komandai, šiemet turėsime lietuvišką sudėtį ir vos vieną užsienietį.”, – pasakojo T. Vilkevičius.

Mėlynai baltų B ekipos treneris su nekantrumu laukia sezono pradžios ir yra tikras, jog ekipa pasiruošusi įveikti visus laukiančius iššūkius.

„Po gana ilgo pasiruošimo etapo visi su nekantrumu laukiame pirmenybių starto. Norime ir stengsimės pasirodyti kaip galima geriau. Šiemet tikiuosi matyti energingą, drąsią ir agresyvią komandą. Taip pat dirbsime ties tuom, kad kuo daugiau „Hegelmann” B komandos žaidėjų išsiskirtų, kuo geriau pasirodytų bei gautų galimybę pakilti į pagrindinę klubo komandą”, – pasakojo strategas.

Pirmasis mėlynai baltų varžovas ir krikštytojas – iš Kauno į Jonavą žaisti persikėlęs „Be1″ klubas, kuris turi sukaupęs trejų sezonų patirtį „Pirmoje lygoje”, o pernai metų sezone užsikabino sidabro medalius.

„Tai gerai organizuota komanda, kuri demonstravo gerus rezultatus praėjusiais sezonais bei kontrolinių rungtynių cikle. Šios rungtynės žada būti ne tik iššūkiu, bet ir puikiu testu sezono pradžioje”, – pridūrė T. Vilkevičius.

Šiame sezone „TOPsport Pirmoje lygoje” rungtyniaus 16 komandų, o mėlynai baltų varžovais bus iš A lygos iškritę Vilniaus „Riteriai”, po daugiau nei dešimties sezonų į ją grįžtantis Tauragės „Tauras”, dublerinės A lygos ekipos – „Šiauliai” B, „Kauno Žalgiris” B, „Panevėžys” B, Gargždų „Banga” B bei lygoje kojas jau spėję apšilti – Klaipėdos „Neptūnas”, Kėdainių „Nevėžis”, Kauno rajono „Garliava”, Plungės „Babrungas”, Kretingos „Minija”, Panevėžio „Ekranas”, Vilniaus BFA, ir Mažeikių „Atmosfera”.

Būtent lygos atidarymo rungtynėse, kovo 7 dieną „Hegelmann” B priims „Be1” ekipą. Šios dvikovos pradžia – 16:00 val. Rungtynių vieta – LFF Kauno treniruočių centro stadionas, o įėjimas į jas nemokamas.

Dominykas Pašilys – klubo nuotr.