Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOMetinė infliacija rugpjūtį siekė 6,2 proc., per mėnesį – 0,2 proc. defliacija

Metinė infliacija rugpjūtį siekė 6,2 proc., per mėnesį – 0,2 proc. defliacija • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Rugpjūtį Lietuvoje metinė infliacija – rugpjūtį, palyginti su praėjusių metų rugpjūčiu – siekė 6,2 proc., o per mėnesį fiksuota 0,2 proc. defliacija. Defliacija fiksuota ketvirtą mėnesį iš eilės, prieš tai paskutinį kartą ji buvo 2021 metų lapkritį.

Tuo metu vidutinė metinė infliacija siekė 16 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Statistikų teigimu, mėnesio defliacijai daugiausia įtakos turėjo elektros, daržovių, drabužių, pieno ir jo produktų, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, avalynės kainų sumažėjimas bei degalų ir tepalų, restoranų, kavinių paslaugų kainų padidėjimas.

Rugpjūtį, palyginti su liepa, transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,3 proc. Pokytį lėmė dyzelinių degalų (9,5 proc.), benzino (5,8 proc.) kainų padidėjimas bei keleivių vežimo jūra (13,1 proc.), oro transportu paslaugų (5,2 proc.), suskystintų automobilinių dujų (1,5 proc.) kainų sumažėjimas.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,8 proc. Daugiausia sumažėjo elektros (8,5 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (2,4 proc.), kietojo kuro (1,2 proc.), bet padidėjo būsto priežiūros ir remonto paslaugų (0,5 proc.) kainos.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos per mėnesį sumažėjo 0,8 proc. Labiausiai atpigo valgomieji gyvuliniai riebalai, pievagrybiai, ledai, mėsos konservai, sviestas, bet pabrango alyvuogių aliejus, padažai ir uždarai, užšaldytos jūros gėrybės, džiovintos daržovės, šviežios ir atšaldytos jūros gėrybės. Sumažėjo morkų, svogūnų, trumpavaisių agurkų, bulvių, šilauogių, bet padidėjo apelsinų, kivių, obuolių, persikų, greipfrutų kainos.

Dėl sezoninių nuolaidų avalynė atpigo 2,3 proc., drabužiai – 1,8 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, automobilių, restoranų, kavinių paslaugų, farmacijos gaminių, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, alaus, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, cukraus, uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, elektros kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,3 proc., paslaugų kainos beveik nepasikeitė. Per metus jos atitinkamai augo 4,5 proc. ir 10,4 procento.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,5 proc., rinkos kainos beveik nepasikeitė. Per metus jos atitinkamai mažėjo 1,2 proc. ir augo 7,4 procento.

Rugpjūtį skelbta išankstinė mėnesio defliacija siekė 0,2 proc. o metinė infliacija – 6,4 procento.

Galerijos


 • Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Juodkalnija 2:2

  Europos futbolo čempionato at…


 • Pristatytas naujasis „Žalgirio“ įvaizdis ir logotipas

  Pristatytas naujasis „Žalgi…


 • 561-oji karo Ukrainoje diena

  561-oji karo Ukrainoje diena…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Lietuva – Slovėnija

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 20-mečio šventė

  Ugniagesių gelbėtojų mokykl…


 • Pabradėje įrenginėjama NATO infrastruktūra

  Pabradėje įrenginėjama NATO…


 • Lietuvos futbolo rinktinės treniruotė prieš rungtynes su Juodkalnija

  Lietuvos futbolo rinktinės tr…


 • 560-oji karo Ukrainoje diena

  560-oji karo Ukrainoje diena…


 • Solidarumo akcija prie Prancūzijos ambasados

  Solidarumo akcija prie Pranc…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Latvija – Vokietija

  Pasaulio krepšinio čempionat…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -