Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaAUTOMitinguotojai: mūsų atlyginimas yra pasityčiojimas iš žmogaus

Mitinguotojai: mūsų atlyginimas yra pasityčiojimas iš žmogaus • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Sostinėje įvyko trys profsąjungų organizuojamos eitynės ir mitingas. Kelių šimtų žmonių minia su plakatais ir šūksniais žygiavo Seimo link, reikalaudami didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus. Jie klausia, kaip žmonėms išgyventi per mėnesį gaunant 700 eurų. Profsąjungos sako, jeigu valdžia neįsiklausys – liks tik privatus sektorius, praneša LNK.

Susirinkusi minia nuo Katedros pajuda Seimo link, leidimo paprašyta 700 mitingo dalyvių.

„Ne tik viešasis sektorius, bet ir privatus prisijungė prie mūsų“, – kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

„Esame vieningi. Nusprendėme pabūti kartu, atvažiavome iš Gargždų“, – kalbėjo vyras.

Mūsų atlyginimas yra tikras pasityčiojimas iš žmogaus.

„Aš dirbu mokykloje. Man jau seniai priklauso pensija, bet aš dirbu, kadangi trūksta mokytojų, o jaunimas neina. Mūsų atlyginimas yra tikras pasityčiojimas iš žmogaus. Ar dirbsime iki mirties? Ar kada nors išleis mus iš mokyklų? Aš dėl to pergyvenu“, – sakė mokytoja.

„Vyriausybė traktuoja, kad algos kils. Nors mes, pasiskaitę biudžetinių įstaigų atlyginimų projektą, matome, kad bus didelis situacijos pablogėjimas. Socialiniai darbuotojai neteks galimybių už stažą, už kvalifikaciją. Tai mūsų netenkina“, – teigė Šeimos ir vaiko gerovės centro socialinė darbuotoja Dalia Polianinienė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Anot profsąjungų, nors Europoje auga įmonių pelnai, tačiau atlyginimai kyla per lėtai.

„Šiandien kabo vyr. bibliotekininkės skelbimas, kai taikomi aukščiausi reikalavimai, o atlyginimas ant popieriaus siūlomas 1,3 tūkst. eurų, tai yra šiek tiek daugiau nei 700 eurų į rankas. Tokius skaičius mato ir socialiniai darbuotojai, ir kiti darbuotojai iš viešojo sektoriaus“, – kalbėjo I. Ruginienė.

„Mano alga savivaldybėje peršoka tūkstantį eurų. Sunku išgyventi. Nors esu iš pajūrio, ne iš Vilniaus“, – sakė Palangos savivaldybės darbuotojas Vytautas Gerikas.

Piktinamasi ir Europos Centrinio Banko palūkanų politika. Bankai lobsta, o žmonės skursta.

Profsąjungos sako, kad gali įvykti taip, kad liks tik privačios poliklinikos, ligoninės, darželiai, mokyklos. Dar labiau ims trūkti pareigūnų.

Reikia pagalvoti apie tai, kad atlyginimai yra per maži, o krūviai – per dideli.

„Šiuo metu Vyriausybė nesikalba, negirdi ir užsidengia akis, kad jaunas renkasi tokią rizikingą specialybę, kai nebėra garantijų. Pareigūnai greičiausiai darys savo atskirą mitingą“, – kalbėjo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas.

„Esame aplinkosaugininkai ir stovime čia. Esame žmonės, kurie saugo visos Lietuvos aplinką“, – teigė moteris.

Žmonės reikalauja ir mokesčių teisingumo, ir prieinamų viešųjų paslaugų.

„Reikia nustoti draskyti viešąjį sektorių. Reikia pagalvoti apie tai, kad atlyginimai yra per maži, o krūviai – per dideli. Katastrofiškai trūksta darbuotojų, o tai automatiškai reiškia, kad mažėja viešųjų paslaugų prieinamumas. Tą jaučiame savo kailiu, kai negalime užsiregistruoti pas gydytoją, kai policijos pareigūnas neatvyksta laiku“, – kalbėjo I. Ruginienė.

Reikalavimai išsiųsti ir valdžiai. Panašūs protestai vyksta Prancūzijoje, Vokietijoje, kitose Baltijos šalyse. Lietuvoje protesto akcijos tik įsibėgėja. 

Galerijos


 • 599-oji karo Ukrainoje diena

  599-oji karo Ukrainoje diena…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ ir Jonavos „CBet“

  LKL: Kauno „Žalgiris“ ir …


 • „Žalgirio“ arenoje ATB ir Dynoro pakerėjo Lietuvą

  „Žalgirio“ arenoje ATB ir…


 • 598-oji karo Ukrainoje diena

  598-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kiemo galerijos gimtadienis

  Kiemo galerijos gimtadienis…


 • Talka VIII forte

  Talka VIII forte…


 • Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 79:74

  Eurolyga: Kauno „Žalgiris…


 • 597-oji karo Ukrainoje diena

  597-oji karo Ukrainoje diena…


 • Profesinių sąjungų protestas Vilniuje

  Profesinių sąjungų protest…


 • Festivalis „Nepatogus kinas“

  Festivalis „Nepatogus kinas…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita