Pirmadienis, 15 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSMoksleiviai kviečiami dalyvauti 29-ajame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Moksleiviai kviečiami dalyvauti 29-ajame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Jau 29-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“, į kurį kviečiami aktyviai dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Tai puiki proga moksleiviams ne tik plėsti žinias apie Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istoriją, ugdyti pilietiškumą, bet taip pat įvertinti Lietuvos kariuomenės reikšmę valstybėje ir patirti neįkainojamą kūrybiškumo procesą. Dalyvavimas šiame konkurse puiki proga jaunimui atverti duris į plačią diskusiją apie šalies saugumą ir pilietinę atsakomybę.

Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 eurų, kurį įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Šis fondas bus padalytas konkurso nugalėtojams ir jų mokytojams.

I konkurso etapas

Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai savo mokyklose bei gimnazijose ir savarankiškai atrenka iki 10 mokinių, parodžiusių geriausias žinias apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją ir dabartį. Atrinktus mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui. Registruotis į konkursą galima iki kovo 14 d., atsiunčiant užpildytą nustatyto pavyzdžio anketą elektroniniu paštu mokiniukonkursas@kam.lt.

II konkurso etapas

Mokytojų užregistruoti moksleiviai automatiškai dalyvauja antrajame etape. Antrojo etapo užduočių testas atliekamas nuotoliniu būdu – mokiniams prisijungus prie internetinės svetainės, kurios nuorodą ir individualius prisijungimo duomenis atsiunčia konkurso organizatoriai. Šiais metais testą planuojama organizuoti kovo 28 d.

III – finalinis – konkurso etapas

Į trečiąjį – finalinį – etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai II etapo testą išsprendusių mokinių. Surinkus vienodą teisingų atsakymų skaičių, pirmumą turi greičiau testą išsprendęs dalyvis. Į finalinį etapą patekę mokiniai ir mokytojai elektroniniu paštu bus informuoti apie konkurso finalinio etapo vietą, datą ir laiką. Balandžio 20 d. vyks itin įdomus konkurso finalinis etapas, o gegužės 8 d. LRT televizijoje, laidoje „Tūkstantmečio vaikai“, vyks filmavimas, į kurį moksleiviai kviečiami atvykti su palaikymo komanda. Dalyviai turės puikią galimybę ne tik pademonstruoti žinias, bet ir įamžinti savo pasirodymą. Tai taps puikiu pavyzdžiu jaunimui drąsiai ir aktyviai dalyvauti diskusijose, dalintis nuomonėmis ir prisidėti prie bendro dialogo apie svarbiausias šalies vertybes bei saugumo klausimus.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 metais tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.

Daugiau informacijos apie konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ galima rasti rasite interneto svetainėje www.kam.lt, www.kariuomene.lt arba pasiteiravę telefonu +370 706 80 331 ar el. paštu ps@mil.lt.

The post Moksleiviai kviečiami dalyvauti 29-ajame konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments