Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSnaujas būdas kovoti su šiukšlinimu nuorūkomis

naujas būdas kovoti su šiukšlinimu nuorūkomis


Aplinkosaugos iniciatyvų organizacija „Mes Darom“ tęsia edukacinę kampaniją „Nuorūka – ne braškė, vasara nekvepia“. Kampanija siekiama ne tik atkreipti dėmesį į šiukšlinimo problemas, bet ir mažinti šiukšlinimą nuorūkomis edukuojant visuomenę, bei pasiūlant unikalų sprendimą – specialias nuorūkoms susidėti skirtas kišenines tabakines.

„Visos upės veda į Baltijos jūrą“

Lietuvoje sujama beveik 30 iki skaičiuojančių ir upelių, bei 2600–2800 ežerų. Visi vandens šie telkiniai susiję. „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas atkreipia dėmesį į jų susikaupimą:

„Vien Nemuno baseinas dengia 70 % mūsų šalies teritorijos. Tai reiškia, kad nuorūka ar kitą šiukšlę, patekusi į vieną vandens telkinį, keliauja į kitą, iki pasiekiamo Baltijos jūrą. Yra sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Lietuvoje analogiškai galime pasakyti, kad „visos upės veda į Baltijos jūrą“, – pasakojo E. Glušokas.

„Moksliniai tyrimai rodo, kad viena netinkama išmesta ir į vandenį patekusi nuorūka, gali užteršti iki 500 litrų vandens, o jų irimo trukmė gali siekti net 15 metų, todėl norisi akcentuoti, kad nuorūka nėra tik popierėlis. Svarbu suprasti, kad bet kuri šiukšlė, palikta gamtoje, turi neigiamą poveikį aplinkai. Vandens ekosistemų būklė yra tiesiogiai susijusi su mūsų kasdieniais veiksmais, todėl raginame prisijungti prie šios kampanijos ir kartu mažinti šiukšlių kiekį mūsų aplinkoje“, – sakė E. Glušokas.

Nemokamos tabakinės – poilsiautojų patogumui

Šią vasarą ypatingas dėmesys skiriamas poilsiautojų švietimui ir elgesiui prie vandens telkinių ir gamtoje. Edukacinei „Nuorūka – ne braškė, vasara nekvepia“ buvo specialiai sukurtas kišeninės tabakinės, kurios yra atsparios įvairioms oro sąlygoms ir poilsiautojams tvarkingiems išmesti nuorūkas, kai nėra šiukšliadėžių.

Pirmosios tabakinės susilaukė didžiulio poilsiautojų susidomėjimo. Daugiau nei 1 500 vienetų buvo išdalinta festivalių „Myliu Palangą“, bei „Darom prie ežerų Zarasuose“ metu, o per visą vasarą planuojama išdalinti net 10 000 vienetų. Šiuo metu tabakines galima nemokamai atsiimti Lietuvos kurortų informacijos centruose.

„Norime padėti visuomenei atsakingai elgtis gamtoje, todėl visą vasarą tabakines galima atsiimti Druskininkuose, Birštone, Neringoje ir Palangoje esančiuose turizmo informacijos centruose. Taip pat prie akcijos jungiasi ir Lietuvos nacionaliniai parkai bei kitos organizacijos. Siekiame, kad jos pasiektų visus poilsiautojus, todėl atsiėmimo vietų sąrašas nuolat plečiasi“, – teigė E. Glušokas.

Informacija apie visas vietas, galima atsiimti nemokamas tabakines, skelbiama https://mesdarom.lt/nuoruka-ne-braske-vasara-nekvepia/ puslapyje.

Atsakingas poilsis gamtoje

„Mes Darom“ atkreipia dėmesį jog į poilsį gamtoje reikia žiūrėti atsakingai – kūrenti laužus tik tam skirtose vietose, gerbti kitų poilsiautojų ramybę ir pasirūpinti aplinkos švara.

Leidžiant laiką gamtoje visada galioja taisyklė – palik gražiau, nei radai. Tad organizatoriai kviečia poilsiautojus surinkti ne tik savo, bet ir kitų paliktas šiukšles, taip pat prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo.

Projektą įgyvendina VšĮ „Mes Darom“ UAB „Philip Morris Baltic“ užsakymu. Šiuo metu įmonė siekia šviesti visuomenę apie projektų šiukšlinimo žalą aplinkai ir ypač vandens telkiniams, ugdyti rūkančiųjų sąmoningumą, skatinti atsakingai ir neišmesti nuorūkų kur papuola. Jei šalia nėra šiukšliadėžės, nuorūkas galima susidėti į projekto metu dalinamas daugkartinio naudojimo kišenines tabakines ir taip sumažinti šiukšlinimą.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -