Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasNelegalių vandens vartotojų išaugo kelis kartus

Nelegalių vandens vartotojų išaugo kelis kartus • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Pastaruoju metu pastebimai išaugo nelegalių prisijungimų prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų atvejų skaičius. Kai kurie Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono gyventojai nenorėdami mokėti už paslaugas, įvairiais neteisėtais būdais vis dar bando apeiti nustatytą tvarką.

Lyginant su praėjusiais metais, neteisėtų paslaugos vartotojų padaugėjo kone tris kartus. Pavyzdžiui, pernai sausio – balandžio mėnesiais tokių pažeidimų buvo užfiksuota 48, o šiemet per tą patį laikotarpį – 128 (savavališkų prisijungimų prie vandens tinklų nustatyta 16 atvejų, prie nuotekų tinklų – 8, prie vandens ir nuotekų tinklų – 21. Taip pat užregistruoti 83 pažeidimai, kuomet buvo apgadinti prietaisai arba plombos).

Išanalizavus visus neteisėtų prisijungimų prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų atvejus, paaiškėjo, kad  dalis nelegaliai prisijungusiųjų yra naujų individualių namų savininkai. Žmonės, nusipirkę ar pasistatę naują namą naudojosi centralizuotai tiekiamu vandeniu ir buitinių nuotekų tinklais, tačiau sutarčių su AB „Klaipėdos vanduo“ nesudarė.

„Deja, nustačius neteisėtus prisijungimus prie vandens ar nuotekų tinklų dažnas gyventojas pasiteisina nieko nežinojęs, tokį būstą nusipirko. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad vandeniu naudojasi dešimtmečiais, tačiau iki mūsų kontrolierių vizito net nepagalvojo, kad už šias paslaugas reikia susimokėti“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Neretai savavališkai prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų prisijungę asmenys yra įsitikinę, kad norint užfiksuoti pažeidimą, kontrolieriai privalo patekti į asmeninę gyvenamojo namo teritoriją ir patikrą vykdančių asmenų paprasčiausiai neįsileidžia. Visgi, tai tik mitas, kadangi pažeidimai efektyviai užfiksuojami  ir nuotoliniu būdu.

Neteisėto prisijungimo prie buitinių nuotekų tinklų nustatymui naudojamos modernios technologijos – vaizdo filmavimo kameros, kurios leidžiamos į tinklus ar net sauso garo įranga, dėl kurios dūmai ventiliatoriumi pučiami į buitinių nuotekų tinklą, o šiems sklaidantis vamzdyne ir kylant pro atviras angas, matomi atlikti pažeidimai.

Atsakingai stebimas ir suvartoto vandens kiekis daugiabučiuose, atskirose gatvėse, kvartaluose ar gyvenvietėse. Pastebėjus, kad iš teritorijos gaunamos pajamos mažesnės už vandens kiekį nei fiksuoja tarpinis skaitiklis, ieškoma priežasčių ir dažnu atveju nustatomas savavališkas prisijungimas prie centralizuotų vandens tinklų.

Pabrėžiama, kad vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas yra viešoji paslauga, kuria vienodomis numatytomis sąlygomis turi teisę naudotis kiekvienas gyventojas. Už šias paslaugas visiems tos pačios kategorijos vartotojams galioja vienodas mokestis ir finansinė atsakomybė. Nustačius pažeidimus, gresia nemenka finansinė atsakomybė už nelegalų naudojimąsi paslaugomis.

„Siekdami visiems savo klientams užtikrinti lygias teises ir galimybes naudotis bendrovės teikiamomis paslaugomis, nuo šiol dar daugiau dėmesio skirsime pažeidimų prevencijai. Gyventojus taip pat raginame nelikti abejingais ir pastebėjus panašius pažeidimus nedelsiant apie tai pranešti. Tikimės, kad visų mūsų bendrų pastangų dėka, ateityje efektyviai užkirsime kelią nesąžiningam vartojimui, nes už tokių gyventojų suvartotą vandenį, deja, sumoka sąžiningi ir atsakingi mūsų klientai“, – teigė AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius B. Jonikas.

Pažeidėjams tenka susimokėti nuo keliasdešimties eurų iki ne vieną tūkstantį eurų siekiančias sąskaitas, kurios apskaičiuojamos taikant įstatymo nuostatas. Nelegaliai prisijungę prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų, bendrovei „Klaipėdos vanduo“ susimoka tik už suteiktas paslaugas, kuriomis naudojosi neteisėtai. Visais atvejais apie savavališkus prisijungimus yra perduodama savivaldybėms, kurios pradeda administracinę teiseną.

Dėl nesąžiningų vartotojų kenčia visuomenė, gyventojai, kiekvienas iš mūsų, todėl pastebėjus pažeidimus, kviečiami nedelsiant apie tai pranešti elektroniniu paštu klientai@vanduo.lt arba telefonu (8 46) 220 220.

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos


 • 486-oji karo Ukrainoje diena

  486-oji karo Ukrainoje diena…


 • 485-oji karo Ukrainoje diena

  485-oji karo Ukrainoje diena…


 • V. Šustauskas išlydėtas į amžinojo poilsio vietą

  V. Šustauskas išlydėtas į …


 • „Wagner“ maištas Rusijoje

  „Wagner“ maištas Rusijoje…


 • Joninės Kaune: Aleksote – šauliškai, Šančiuose – Fluxus stiliumi

  Joninės Kaune: Aleksote – …


 • 484-oji karo Ukrainoje diena

  484-oji karo Ukrainoje diena…


 • Prezidentas dalyvauja pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

  Prezidentas dalyvauja pirmojo …


 • Seimo pirmininkė susitiko su JAV Senato delegacija

  Seimo pirmininkė susitiko su …


 • Nuosprendžio paskelbimas A. Paleckiui LAT

  Nuosprendžio paskelbimas A. P…


 • Laisvės gynėjo pažymėjimų ir ženklelių įteikimas Seime

  Laisvės gynėjo pažymėjim…


 • Savaitgalį paplūdimiuose – nemalonūs incidentai

  Savaitgalį paplūdimiuose – nemalonūs incidentai

  Savaitgalį Klaipėdos paplūdimiuose netrūko incidentų – teršalai jūroje, pasiklydę vaikai ir neblaivūs asmenys – su tokia situacija susidūrė čia dirbantys gelbėtojai.

  1


 • Klaipėdoje ir miesto apylinkėse – karinės pratybos

  Klaipėdoje ir miesto apylinkėse – karinės pratybos

  Šiandien ir rytoj, birželio 24–25 d., Klaipėdoje ir miesto apylinkėse vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 309 pėstininkų kuopos pratybos.

  9


 • Klaipėdos uostas toliau pirmauja Baltijos valstybėse

  Klaipėdos uostas toliau pirmauja Baltijos valstybėse

  Klaipėdos uostas pagal krovą išlieka pirmas Baltijos valstybėse, nepaisant šiemet gerokai sumažėjusių krovinių srautų per jį, išlieka ketvirtas Baltijos jūros rytinėje pakrantėje, rodo krovos duomenys.

  5


 • Palangoje lankytojų dėmesį patraukė neeilinės pratybos

  Palangoje lankytojų dėmesį patraukė neeilinės pratybos

  Ketvirtadienį prie Palangos centrinės gelbėjimo stoties vyko bendros Palangos gelbėtojų, Palangos savivaldybės sveikatos centro atstovų, ugniagesių, pareigūnų pratybos „SOS – saugi mano vasara“. Jų metu buvo imituojami trys skendim…

  2


 • Paspirtukininkams patekti į autobusus – sudėtinga: tam yra viena priežastis

  Paspirtukininkams patekti į autobusus – sudėtinga: tam yra viena priežastis

  Antradienį viešuoju transportu norėjęs pasinaudoti paspirtukininkas buvo nustebintas – šįsyk vairuotojas į autobusą jo su sulankstomu paspirtuku neįleido. Norėdamas išsiaiškinti priežastį, vyras kreipėsi į atsaking…

  21


 • Dangės upėje – dar neregėti vaizdai

  Dangės upėje – dar neregėti vaizdai

  Klaipėdiečiai pasiilgo ypatingų renginių ir ypač – reginių ant vandens. Pirmojo jų pamatyti susirinko minia klaipėdiečių, o rugpjūčio viduryje galėsime gyvai stebėti pasaulio čempionato „Formulė 2“ pirmąjį etapą.

  4


 • Č. Juršėnas: nenuobodi politiko būtis

  Č. Juršėnas: nenuobodi politiko būtis

  Prieš gerą mėnesį jubiliejų atšventęs vienas garsiausių šalies politikų Česlovas Juršėnas visuomenės teismui pateikė savo atsiminimų knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“, aprėpiančią ne tik jo paties biog…

  47


 • Kas apsaugos smurto aukas?

  Kas apsaugos smurto aukas?

  Prekybos centre „Studlendas“ vyko parodos „Smurto balsai“ atidarymas. Iki liepos 21-osios lankytojai turės progą išgirsti 35 jautrius moterų pasakojimus, kurie privers suklusti ir į smurtą pažvelgti kitu kampu.


 • Joninės – ant Jono kalnelio

  Joninės – ant Jono kalnelio

  Šįvakar Jono kalnelyje vyks tradicinė Joninių šventė. Magišką vakarą Klaipėdos krašto tautinio kostiumo motyvais puoštame kalne bus pinami vainikai, žaidžiami žaidimai, gaminami baltiškais simboliais dabinti …

  2


 • Klaipėdos senamiesčio pastatų savininkams siūloma kompensuoti dalį išlaidų fasadų remontui

  Klaipėdos senamiesčio pastatų savininkams siūloma kompensuoti dalį išlaidų fasadų remontui

  Klaipėdos senamiesčio pastatų savininkams siūloma kompensuoti dalį išlaidų pastatų fasadams atnaujinti, ketvirtadienį pranešė uostamiesčio savivaldybė.

  7

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments