Pirmadienis, 15 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSNuo nugalėtojų pakylos – ant operacinės stalo: R. Meilutytei Kaune atlikta operacija

Nuo nugalėtojų pakylos – ant operacinės stalo: R. Meilutytei Kaune atlikta operacija

Prieš daugiau nei savaitę iš pasaulio plaukimo čempionato į Lietuvą sugrįžusi Rūta Meilutytė kreipėsi į medikus. 50 m plaukimo krūtine rungtyje Dohoje (Kataras) titulą apgynusiai 26-erių kaunietei atlikta pėdos operacija.

„Rūtai jau kelis mėnesius didesnio fizinio krūvio metu skaudėjo pėdą. Atlikę tyrimus nustatėme kairės pėdos pirmojo padikaulio – nykščio sąnario kremzlės pažeidimą, – situaciją komentavo sportininkę operavęs „Gijos Klinikų“ ortopedas-traumatologas Gintautas Pocius. – Artroskopinės operacijos metu buvo atlikti reikiami chirurginiai veiksmai. Kadangi operacija – minimaliai invazyvi artroskopija, tikimės greito reabilitacijos proceso“.

Kada tiksliai R. Meilutytė galės užsiimti aktyviomis treniruotėmis – dar sunku pasakyti, bet medikai nusiteikę optimistiškai ir mano, kad sportininkės atsistatymas užtruks maždaug 2 mėnesius. Po tokios operacijos 3 savaites reikės dėvėti specialų individualiai pacientei pagamintą įtvarą.

Pasak „LTU Aquatics“ sporto vadovo Justo Achramavičiaus, tikimasi, kad į įprastą treniruočių ritmą sportininkė galės sugrįžti balandžio pradžioje.

„Procedūra nesutrukdys įprasto pasirengimo Paryžiaus olimpinėms žaidynėms plano. Po pasaulio čempionato bet kuriuo atveju planuotas 2–3 savaičių poilsis. Į įprastą treniruočių režimą planuojama grįžti pirmą balandžio savaitę, – sakė J. Achramavičius. – Džiaugiamės jau antrus metus trunkančiu bendradarbiavimu su „Gijos Klinikų“ specialistais, operatyviai ir profesionaliai atlikusiais būtinas procedūras. Esu tikras, kad atsikračiusi skausmų Rūta į baseino takelius sugrįš dar stipresnė ir šią vasarą džiugins puikiais pasirodymais“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments