Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSO. Zelenska: VDU Ukrainos centre Lietuvoje mūsų balsai skamba garsiau (Video)

O. Zelenska: VDU Ukrainos centre Lietuvoje mūsų balsai skamba garsiau (Video)

„Visa jūsų parama, nuo pat priimto pirmo ukrainiečio iki šio centro, už kurį aš niekada nepavargsiu dėkoti poniai Dianai Nausėdienei ir Vytauto Didžiojo universitetui (VDU), yra išskirtinės draugystės išraiška. Ukrainos centras Lietuvoje buvo įkurtas kaip erdvė ukrainiečiams, priverstiems palikti savo šalį dėl karo. Tačiau jis tikrai tapo ir kažkuo daugiau. Tai yra ne tik ukrainiečių širdis Lietuvoje, bet ir stiprus ekspertinis centras, kuriame mūsų abiejų šalių balsai skamba garsiau“, – sakė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska, šiandien dalyvaudama tarptautiniame forume „Dveji nepaliaujamos kovos metai: Ukrainos bendruomenės lyderystės stiprinimas“, kuris vyko VDU Švietimo akademijoje esančiame Ukrainos centre.

Forumas buvo skirtas stiprinti ir plėsti ukrainiečių bendruomenių galimybes Lietuvoje, suteikiant unikalią galimybę joms keistis patirtimi ir užmegzti bendradarbiavimą. Diskusijose dalyvavo pranešėjai iš Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, turintys pilietinės visuomenės plėtros patirties.

„Susirinkome tam, kad apmąstytume ukrainiečių bendruomenės atsparumą, nenugalimumą ir tvirtybę, parodytą susidūrus su siaubingais iššūkiais ir žiaurumais per pastaruosius dvejus metus. Šis forumas suvienija mus taikios Europos ir Ukrainos ateities labui“, – renginio atidarymo metu sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Olena Zelenska

Rektorius priminė, jog Ukrainos centras buvo atidarytas Vytauto Didžiojo universitete Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių Dianos Nausėdienės ir Olenos Zelenskos bei Ukrainos ambasados iniciatyva. Šis centras yra ne tik prieglobstis be namų likusiems ukrainiečiams, bet ir svarbi kultūrinės diplomatijos erdvė, prisidedanti prie Ukrainos eurointegracijos procesų bei jos akademinio potencialo didinimo.

„Tikiu, kad universiteto, Ukrainos ambasados įdirbio dėka forume nuskambės daug vertingų pranešimų ir įžvalgų. Ar turime drąsos tapti XXI amžiaus lyderiais, ginančiais universaliąsias žmogiškąsias vertybes? Tai yra atviras klausimas kiekvienam iš mūsų. Kiekvieno Ukrainos laisvės gynėjo gyvybė beldžia į žmonijos širdį kviesdama rinktis teisingai”, – forumo pradžioje sakė Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Ukrainos centro veiklas forume išsamiau pristatė VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė. Pasak jos, per dvejus metus nuo įkūrimo, centre apsilankė dešimtys tūkstančių žmonių, tarp jų ir aukšto rango pareigūnai, ambasadoriai, svečiai iš užsienio. Diskusijose su ukrainiečių jaunimu dalyvavo ir tokie garbūs svečiai, kaip pirmoji ponia D. Nausėdienė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančiukas, Kanados ambasadorė Jeanette Sautner ir daugelis kitų. Tūkstančiai apsilankiusiųjų Ukrainos centre dalyvavo įvairiose edukacinėse, psichologinėse, kūrybinėse veiklose, susilaukė reikalingos psichologinės pagalbos, turėjo galimybę mokytis lietuvių, ukrainiečių ir anglų kalbų.

Centro pristatymo pabaigoje doc. dr. V. Bijeikienė pasidalino nuotrauka, kurioje VDU studentai simboliškomis švieselėmis pažymi vasario 23-ąją – paskutinę taikos dieną Europoje. „Privalome išlikti vieningi, įveikti tamsą savo iniciatyvomis. Būtent tai ir darome universitete. Siekiame suteikti jauniems žmonėms gebėjimus ir įgūdžius, reikalingus tam, kad jie taptų tikrais ateities lyderiais. Labai džiaugiamės, kad mūsų studentai iš skirtingų pasaulio kraštų palaiko, dalyvauja Ukrainos studentų iniciatyvose“, – linkėdama forumo dalyviams vertingų diskusijų sakė VDU Komunikacijos prorektorė.

Forumo diskusijose buvo aptartas tarptautinio bendradarbiavimo vaidmuo Ukrainos pilietinėje visuomenėje, ateities Ukrainos lyderių rengimas ir kiti klausimai. Tarp renginio dalyvių buvo Ukrainos Aukščiausiosios Rados, Britų tarybos, Ukrainos socialinės politikos ministerijos ir kitų institucijų ir organizacijų atstovai. Forumo pabaigoje neformalioje aplinkoje dalyviai galėjo keistis patirtimis, megzti naujas pažintis, skirtas Ukrainos stiprinimui.

***

Vytauto Didžiojo universitetas aktyviai palaiko Ukrainą paramos akcijomis, apgyvendinimo ir įsidarbinimo, psichologinės pagalbos, užsienio kalbų studijų, laisvalaikio ir įvairiomis kitomis galimybėmis. Nuo plataus masto karo pradžios, universitetas  priėmė daugiau nei 300 ukrainiečių studentų ir įsteigė Ukrainos centrą, kuriame ne tik teikiamas prieglobstis nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, bet ir rengiamos įvairios edukacinės, kultūrinės ir kitos veiklos.

2023-aisiais VDU duris atvėrė Mariupolio valstybinio universiteto (MVU) centras, skirtas tolesniam universitetų bendradarbiavimui – jungtinėms studijų programoms, bendriems mokslininkų projektams ir kt. VDU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Dainius Žalimas, lankydamasis Ukrainoje, kariams perdavė svarbią Lietuvos ir VDU dovaną – visureigį „Mitsubishi L200“. Metų pradžioje centrą aplankė ir Ukrainos Prezidentas, VDU Garbės daktaras Volodymyras Zelenskis.

Kauno VDU info. ir nuotr.

The post O. Zelenska: VDU Ukrainos centre Lietuvoje mūsų balsai skamba garsiau (Video) appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -