Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSPrezidentas kviečia Nyderlandus prisidėti prie oro gynybos įgyvendinimo

Prezidentas kviečia Nyderlandus prisidėti prie oro gynybos įgyvendinimo

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijos paraštėse susitiko su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte. Prezidentas su Nyderlandų Premjeru aptarė regiono saugumo, paramos Ukrainai klausimus, pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vašingtone.

Šalies vadovas padėkojo Nyderlandų Vyriausybės vadovui už jo šalies indėlį į Lietuvos ir viso NATO rytų flango saugumą, mūsų šalyje priešakinėse pajėgose dislokuojamus karius. Prezidentas pabrėžė būtinybę ir toliau stiprinti NATO rytinio flango atgrasymą bei priešakinę gynybą, efektyviai įgyvendinant NATO viršūnių susitikime Vilniuje priimtus sprendimus. Lietuvos vadovas kvietė Nyderlandus prisidėti prie rotacinio oro gynybos modelio Lietuvoje įgyvendinimo.

„Šiuo metu gynybai skiriame 2,75 proc. BVP ir artimiausiu metu šį įsipareigojimą toliau didinsime. Aktyviai dirbame su Vokietija, įgyvendindami sprendimą nuolat dislokuoti vokiečių brigadą Lietuvoje. Vienintelis būdas užtikrinti ilgalaikę ir tvarią taiką – investicijos į gynybą. Atgrasymas yra geriausia ir pigiausia gynyba“, – susitikime kalbėjo Prezidentas.

Prezidentas taip pat akcentavo būtinybę mobilizuoti visapusišką sąjungininkų paramą Ukrainai.

Pasak šalies vadovo, artėjantis NATO viršūnių susitikimas Vašingtone turi pademonstruoti progresą, pasiektą po Vilniaus susitikimo stiprinant kolektyvinį saugumą. Tai, pasak Prezidento, turi apimti ir Ukrainos artėjimo link narystės NATO pažangą bei Švedijos įstojimą į NATO.

The post Prezidentas kviečia Nyderlandus prisidėti prie oro gynybos įgyvendinimo appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments