Sekmadienis, 14 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSProjektas vienišų senjorų psichologinei sveikatai stiprinti šįmet vyks dar 13 šalies savivaldybių

Projektas vienišų senjorų psichologinei sveikatai stiprinti šįmet vyks dar 13 šalies savivaldybių

Pernai gegužę pradėtas socialinio recepto projektas, skirtas vienišų, psichikos sutrikimų turinčių senjorų psichologinei sveikatai stiprinti, šįmet vyks dar 13 Lietuvos savivaldybių.

Kauno, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Klaipėdos rajono savivaldybėse prasidėjusi iniciatyva yra skirta lengvus nerimo ar depresijos simptomus jaučiantiems, vienatvę išgyvenantiems pensinio amžiaus žmonėms, siekiant stiprinti jų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą.

Kaip BNS nurodė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), 2023 metais projekte dalyvavo 731 senjoras. Daugiausiai senjorų – 360 – dalyvavo Kauno miesto savivaldybėje, o mažiausiai – Klaipėdos rajone.

Anot SAM, daugiausiai pensinio amžiaus asmenų rinkosi kultūros ir meno veiklas, antros pagal senjorų pasirinkimus buvo sveikatingumo veiklos.

2024 metais socialinio recepto projektas taip pat vyks Anykščių, Biržų, Mažeikių, Pasvalio, Rokiškio, Šalčininkų, Tauragės ir Telšių rajonuose, Druskininkų, Marijampolės ir Visagino savivaldybėse, Klaipėdos, Panevėžio miestuose.

Iniciatyva toliau tęsis ir tose savivaldybėse, kuriose vyko pernai.

Projektas siūlo senjorams turiningai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susirasti bendraminčių, atrasti kultūros ir meno, neformaliojo švietimo, sveikatinimo veiklas bei savanorystę. Dalyvavimas šiose veiklose yra nemokamas.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments